Banská Bystrica – MAC Budapešť 4:3 (kon.) | Michalovce – Trenčín 1:2 (kon.) | Košice – Poprad 2:1 (kon.)
Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 4:1 (kon.) | Miskolc – HC Slovan 6:3 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 22.11.2019, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Poslednú dvadsaťminútovku suverénne ovládli hokejisti DVTK Miškovec. V 50. minúte skóroval Szirányi, následne zvýšil vedenie Vandane a víťazstvo zaknihoval a spečatil gólom do prázdnej bránky Ross. Slovan teda padol na ľade maďarského celku a prehral 6:3. (20:55:37)

59:14
    Urbánek spoločne s Jendekom bojovali o puk pri mantineli. Úspešný však bol Szirányi a vybojoval ho pre svoj tím.

58:39
    Slovanisti sa dostali do šance v trojici, no nepodarilo sa im zakončovať do odkrytej časti bránky.

58:20
    Od mantinelu odpútal puk Petráš a snažil sa hľadať Viedenského, no nepodarilo sa mu to.

57:17
    Miškovec dal gól!
    Po desiatich sekundách od vhadzovania inkasujú belasí do prázdnej bránky! Z obranného pásma perfektne vyhodil puk preč NICK ROSS a trafil do odkrytej bránky!

57:07
    Hostia odvolávajú brankára Habala, začína sa bratislavská powerplay.

57:07
    Oddychový čas pre Slovan Bratislava.

57:07
    Nahodenie Ziga spoza ľavého kruhu skončilo vo výstroji Rajnu, ktorý počkal pre istotu až do prerušenia hry.

56:46
    Slovan pokračuje s rozohrávkou z obranného pásma, puk je na hokejkách obrancov a Abdul už korčuľuje dopredu.

56:06
    Po ľavom krídle prenikol dopredu Reszegh, jeho strelecké zakončenie bolo zblokované a puk smeroval na ochrannú sieť.

55:50
    Domáci držia Slovan zatiaľ stále na dištanc a nepúšťajú ho do nebezpečných pozícií.

55:10
    Presilovka Miškovca sa však pomerne rýchlo končí. Kyle Beach dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

53:46
    Opäť získavajú presilovú hru domáci. Tomáš Zigo dostáva dve minúty za zdržiavanie hry a vhadzuje sa pred Habalom.

53:46
    Szirányi chcel vyhadzovať puk z obranného pásma, nevyšlo mu to však veľmi a puk prenikol mimo hracej plochy.

53:05
    Bondra nezachytil puk v útočnom pásme a belasí znovu prišli o puk. Zatiaľ sa Slovanistom nedarí úspešne presadiť sa.

52:43
    DVTK využíva presilovú hru a ide do dvojgólového vedenia. Obranca DAVIS VANDANE šikovne prenikol pred bránku a netradične ako obranca prekonal Habala.
    Asistencie: Francis Beauvillier, János Vas.

52:12
    Rodmanovi ušiel puk na zadný mantinel a belasí bezpečne vyhodili puk preč z obranného pásma.

51:50
    Presilovú hru v týchto chvíľach získavajú domáci. Za podrazenie si dve minúty odsedí Patrik Bačik.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 4. Beach (Rodman), 17. Beach (Dudás, Vandane), 36. Harrison (Miskolczi), 50. Szirányi (Beauvillier), 53. Vandane (Beauvillier, Vas), 58. Ross – 9. Zigo (Puliš, Abdul), 22. Puliš (Abdul, Zigo), 29. Viedenský (Štajnoch, Žitný)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna (Adorján) – Láda, Vandane, Ross, Dudás, Szirányi, D. Kiss, Vojtkó – Beauvillier, Vas, Reszegh – Beach, St. Pierre, Rodman – Harrison, Galanisz, Miskolczi – Farkas, Lovei, P. Kiss
    HC Slovan Bratislava: Habal (Brust) – Sersen, Bačik, Meszároš, Hudec, Podlipnik, Šedivý, Štajnoch, Sloboda – Abdul, Zigo, Puliš – Petráš, Viedenský, Žitný – Matoušek, Kukumberg, Pance – Bondra, Urbánek, Jendek

Rozhodčí: Kalina, Adamec – Jobbágy, Kacej