Boston – Carolina 2:0 (kon.) | Florida – Minnesota 2:4 (kon.) | New Jersey – Vegas 3:4 (kon.)
Philadelphia – Toronto 6:1 (kon.) | Columbus – Arizona 2:4 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.)
Nashville – Tampa 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)

Ondřej Palát 1+0 (04:54:04)

V dnešním zápase jsme viděli jeden z nejlepších hokejových zápasů v letošní sezóně NHL. Zápas, který měl bitku, přesilovky, góly, prodloužení, možná nám chybí nějaký nájezd. Nashville zpočátku utkání byl lepším celkem, ale každou přidanou minutou na časomíře se hra Tampy zvedala, v posledních minutách utkání to byla ta stará Tampa z loňského roku, která dokázala přehrát absolutně každého. Nutno dodat, že oba celky podrželi skvělí gólmané, kteří vytasili bravurní zákroky.

62:35 Nikita KUČEROV - 2:3

62:35
    Tampa právě vstřelila branku!
    Sergačjov si vyměnil puk se Stamkosem, který svou přihrávkou našel NIKITU KUCHEROVA, který nastavil hokejku a překonal Rinneho do odkryté brány, skvělá přihrávka Stevena Stamkose.
    Asistence: Steven Stamkos + Mikhail Sergachyov

61:57
    Ani kapitán Steven Stamkos svým několikátým pokusem v dnešním zápase nedokázal překonat Rinneho.

61:29
    Kucherov nedokázal svou dělovkou prostřelit Rinneho, puk ovšem stále v držení hostující Tampy.

60:40
    Johnson byl zastaven skvělým obranným zákrokem jedním z hráčů domácího Nashvillu.

60:01

V první polovině třetí třetiny si Nashville dokázal vytvořit pár šancí, z jedné z nich dokázal skórovat, po mířené střele Turrise. Tampa nám v pozdější fázi, hlavně v posledních sedmi minutách ukázala svou kvalitu a nádherným kombinačním hokejem pálila jednu ránu za druhou na finského gólmana Rinneho, který ovšem svou bránu uzamkl a klíč nejspíše vyhodil.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:38
    Vasilevskij nepustil střelu jednoho z domácích hráčů, ani dorážku za svá záda.

58:05
    Tak tohle byly naprosto hororové dvě minuty pro domácí Nashville, hostující Tampa nám ukázala, proč se řadí mezi nejofenzivnější družstva v NHL, všem střelám ovšem odolal Pekka Rinne.

58:03

57:06
    Oddechový čas pro hosty.

57:04
    Point z bezprostřední blízkosti nedokázal dostat puk za záda Rinneho.

56:40
    Do střely Stevena Stamkose si obětavě lehl Watson, následuje vhazování před bránou Rinneho.

Vojtěch Adamek

Branky a nahrávky: 27. Järnkrok (Turris), 50. Turris (Ekholm, Ellis) – 8. Hedman (T. Johnson, Stamkos), 27. Palát (Kučerov, Shattenkirk), 63. Kučerov (Stamkos, Sergačjov)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, Josi (C), Fabbro, Ellis, Y. Weber, Hamhuis – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Mikael Granlund, Turris, Järnkrok – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Olivier, Sissons, Watson.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Shattenkirk, McDonagh, Černák, Sergačjov, L. Schenn – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Verhaeghe, Joseph, T. Johnson – Maroon, Paquette, Gourde.

Rozhodčí: Nicholson, Rehman – Baker, Shewchyk

Diváci: 17 163