Pardubice – Sparta 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
7:2 (2:2, 1:0, 4:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 07.12.2019, 17:00 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 4. kolo

Čtvrtý zápas druhé části ELIOD extraligy je za námi a my zníme vítěze. Havlíčkobrodští vstoupili do utkání dobře, využili nabídnutou dvojnásobnou přesilovku a i přes vyrovnání a zvýšení Vítkovic také srovnali ještě do první sirény. Ve druhé části se už domácí začali více dostávat do hry a do svého tempa, vytěžili však jen jednu branku a skóre tak bylo po druhé části těsné ve prospěch Vítkovic. Třetí třetinu už ale domácí zcela ovládli, kapitán Krejsa si připsal hattrick a počet vítkovických branek se zastavil až na čísle 7.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a budu se těšit zase brzy na počtenou. (19:27:14)

59:48
    Vítkovičtí odpalují puk až ke Kubíkovi.

59:42
    Na ledě v útočném pásmu zůstává ležet hostující Besmák, v přerušené hře se do sebe pustili Vřeský a Číhal, oba jsou vyloučeni. Vřeský na 2+10 minut za vražení na hrazení a další dvě minuty za hrubost, Číhal dostává 2 minuty za hrubost. Hosté hrají přesilovku 5 na 4. Dvouminutový trest za Vřeského odpyká Pavelec.

59:19
    Hosté znovu v pásmu, domácí k nim přistupují natěsno.

58:52
    Havlíčkobrodští se snaží udržet v pásmu, ale jejich střely míjejí domácí branku.

58:10
    Hosté bojují o střední pásmo, ale Vítkovice hrají uvolněně a příliš prostoru jim nedívají.

57:31
    Vítkovice mají puk pod kontrolou, z kruhu pálil Bystroň, ale jen do gólmana.

56:43

56:12
    Hosté se ujímají kotouče a snaží se usadit u domácí branky.

55:58
    Kosina vyrazil na zteč Kubíkovy branky, ale přestřelil.

55:31
    Přesilovka se hostům z Vysočiny příliš nedaří, domácí buď vyhazují puky nebo se sami pouštějí do útoku.

54:43
    Za podrážení je vyloučen domácí Vřeský.

54:35
    Hosté se vydali k Münchovi, jejich pokusy ale končí na bránících hráčích.

54:03
    Vítkovice se drží kolem havlíčkobrodské klece, ale nejsou přesní.

53:22
    Domácí přenášejí kru ke Kubíkovi, ten se má v brance co ohánět.

52:05
    Z prostoru kruhu střílel Rauš, ale vítkovický gólman byl ve střehu.

51:39
    Hosté nahodili kotouč za domácí branku, Münch jej rozehrává na spoluhráče.

50:49
    Zpoza brnky poslal puk Přibyl, ten se ale dostal na hůl bránícího Jakubce, který měl trochu problém kotouč zpracovat, ale nakonec se mu to podařilo.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. Holaník (Krejsa, Kotásek), 11. Kotásek, 33. Krejsa (Kosina, Bialy), 43. Přibyl (Petr), 46. Krejsa (Holaník), 48. Krejsa (Holaník, Rajčan), 49. Petr – 5. Zych (Krejčí T.), 12. Bačkovský (Besmák, Jakubec)

HC Vítkovice Ridera: Münch (Bartošák) – Bystroň (A), Bialy, Kosina, Pavič, Řepa, Vřeský – Holaník (A), Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Melovský, Skřipčák
    BK Havlíčkův Brod: Kubík (Tuček) – Jakubec, Besmák, Zych (C), Vaněček, Číhal, Kultvašr – Dymák (A), Rauš (A), Janko, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Rozhodčí: M. Rapák – M. Janoško, M. Zicháček