Košice – Detva 3:2 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – MAC Budapešť 1:2 (kon.)
Miskolc – Nové Zámky 5:4 (1:0 po s.n.) | Michalovce – HC Slovan 2:5 (kon.) | Trenčín – Nitra 2:0 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
MAC Budapešť
sk Neděle 08.12.2019, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

Liptovskému Mikulášu sa nepodarilo v závere stretnutia vyrovnať a prehráva tak s MAC Újbuda výsledkom 1:2. Hostia oba svoje góly strelili v druhej tretine zásluhou Sofrona a Pitta. Liptákom sa podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu v tretej tretine presným zásahom Piatku. Týmto sa s vami lúčim a prajem peknž zbytok večera. (19:31:47)

59:32
    Hostia vyhrali buly v útočnom pásme a puk okamžite poslali za prázdnu bráu domácich.

59:27
    Oddychový čas domácich.

59:27
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., sekanie).

59:14
    Hostia sa veľmi dobre bránia. Liptáci majú problém s prechodom do útočného pásma.

58:56
    Vhadzovať sa bude pred brankárom Bálizsom. Liptáci povolali z brány Romančíka a budú hrať v šestici.

58:39
    Hostia vytláčajú domácich do rohov klziska a znemožňujú im tak zakončenie.

57:29
    Do konca zápasu nám zostáva dve a pol minúty. Liptáci sú odhodlaní vyrovnať a súperovi neustále hrozia pred Bálizsom.

56:56
    Domáci v plnom počte.

56:55
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Langkow – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

56:29
    Obrovská šanca domácich v oslabení. Piatka sa dostal do úniku sám proti brankárovi, no ani na dvakrát ho nedokázal prekonať.

55:58
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pitt – 2 min., sekanie + osobný trest do konca zápasu, hrubosť).

55:58
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., krosček + osobný trest do konca zápasu, hrubosť).

55:55
    Liptákom sa nedarí vyhodiť puk z obranného pásma, takisto sa nedarí hosťom dostať v zakončeniu a prihrávajú si najmä okolo mantinelu.

55:10
    Budapešt vyhrala vhadzovanie v útočnom pásme. Strelu Stretcha od modrej čiary Romančík vyráža. Hostia zostávajú v útočnom pásme.

54:55
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Vybíral – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:01
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. K strele od modrej čiry sa dostal Mezovský. Domáci sa následne tlačili k dorážke, ale na poslednú chvíľu hostia puk poslali mimo obranné pásmo.

52:51
    Hostia si v útočnom pásme nerozumeli a tak sa k puku dostávajú Liptáci. Rudolf Huna sa dostal do rýchleho protiútoku a spoza brány sa pokúsil nájsť Oška. Ten bol dobre bránený a zakončiť nedokázal.

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 52. Piatka (J. Sukeľ, Kriška) – 31. Sofron (Klempa, Carlisle), 40. Pitt (Sofron, Klempa)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík – Droppa, Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Kramár, Smutný – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Vybíral, Oško, Ru. Huna – Ri. Huna, Uhrík, Lunter – Nechaj, Lištiak, Surový
    MAC Budapešť: Bálizs – McNally, Pozsgai, Garát, Macaulay, Carlisle, Fejes, Bl. Orbán, Nagy – Br. Orbán, Langkow, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Pitt, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti

Rozhodčí: Goga, Valach – Jedlička, Jurčiak