Finsko – Švédsko 5:1 (kon.) | Rusko – Česko 4:3 (1:0 po s.n.)
Mountfield HK
3:4 (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 14.12.2019, 15:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • turnaj O Pohár DHL • 27. kolo

To je ode mě definitivně vše! Přeji hezký zbytek dne a u dalšího zápasu mládeže na počtenou. (18:08:50)

Je dobojováno! Od začátku do konce bylo na co koukat. Sparta vedla, ale Mountfield dokázal odpovědět. Devět minut před koncem srovnal na 3:3 a začínalo se prakticky od nuly. Oba brankáři v závěru několikrát podrželi své spoluhráče a udrželi své týmy v zápase. Zápas dospěl až do prodloužení, kde byla Sparta od začátku aktivnější, z čehož pramenily šance. Tu největší využil Marek Bláha, jenž rozhodl zápas ve prospěch hostů. Pražané si tak z Hradce Králové odváží cenný bod navíc.

62:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Sparta nejprve nedotáhla krásnou kombinaci, když Šedivý vložil hůl do střely Kulhánka, jenž měl před sebou odkrytou klec. Vzápětí MAREK BLÁHA kroužil v útočném pásmu, nabruslil si až do mezikruží odkud propálil Sajdla, který tečoval střelu svoji lapačkou, ale od ní kotouč putoval přímo do branky. Asistence: Josef Slavíček, Jakub Konečný.

60:48
    Sparta v prodloužení zatím nebezpečnějším týmem.

60:12
    Konečný si dobrým pohybem udělal prostor a z pravého kruhu vypálil, ale Sajdl vytáhl parádní zákrok lapačkou.

60:01

Hradec ve třetí periodě vyrovnal, zápas tak bude pokračovat prodloužením, které začne za malou chvíli!

60:00

59:28
    Šedivý nahrával Pěnčíkovi, který střílel nehlídaný v oblasti mezikruží. Cichoň mu zmenšil střelecký úhel a dokázal ho zastavit. Poté to domácí ještě několikrát zkoušeli od modré čáry, ani jedna střela se však neujala.

58:31
    Kulhánek z dobré pozice přestřelil hradeckou klec.

57:44
    Fiala pálil z pravého kruhu, jeho střelu tečoval jeden z hradeckých obránců, tu si bezpečně našel Sajdl, jenž zakročil lapačkou.

56:12
    Lukačka měl dobrou šanci na rozhodnutí, ale zakončil jen do plastronu brankáře.

55:53
    Gajdoš střílel od modré čáry, s jeho pokusem si Sajdl s přehledem poradil.

55:48
    Protiakci hostů zastavil Sajdl. Vhazovat se bude i na druhé straně.

55:19
    Lukačka spěchal za pukem, těsně před ním však zasáhl Cichoň a přerušil hru. Vhazování v útočném pásmu domácích.

55:05
    Oba týmy v plném počtu.

53:58
    Routa pálil z mezikruží, Sajdl jeho pokus vyrazil. A za pomoci svých spoluhráčů odklidil puk do bezpečí.

53:04
    Vzápětí vyloučení i na druhé straně. Bude se hrát 4 na 4.

52:43
    Pražané vyhráli buly a osvobozují se.

52:37
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Gluzman – 2 min., podrážení).

52:13
    Vhazování v útočném pásmu týmu z hlavního města České republiky.

51:08
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec vyrovnává! Po krásné souhře najížděl DALIBOR ĎURIŠ do útočného pásma a z pravého kruhu překonal brankáře na vzdálenější tyč – 3:3. Asistence: Kryštof Lang, Daniel Šedivý.

50:56
    Vzápětí zlomil hokejku i Lukačka, to už však přesilová hra končí.

50:47
    Pěnčík zlomil hůl při střele. Odjel si pro novou a už se rovná na modrou čáru.

49:08
    Klimo byl těsně před Sajdlem, ten jeho střelu pokryl, poté lapačkou poslal kotouč svému Naarovi.

48:53
    Další příležitost pro Mountfield!

47:34
    Akci Moravce zastavil Prchal, jenž si kotouč pokryl svým tělem.

46:26
    Boj o kotouč v pravém rohu hřiště vyhráli domácí.

45:57
    Protiakci Sparty zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve střední pásmu.

45:43
    Tadeáš Pinkas spolu s Teclem zaútočil v oslabení. První jmenovaný zvolil střelu, která zamířila přesně do brankářovy náruče.

45:09
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukačka – 2 min., hákování).

45:08
    Sklenář střílel z mezikruží, hra ale byla přerušena, bude se vylučovat.

43:55
    Langovu střelu z pravého kruhu zastavila lapačka Cichoně.

42:51
    Tadeáš Pinkas pálil od modré čáry, jeho střelu však zastavil mantinel za Cichoňovou brankou.

41:54
    Sajdl musel dvakrát pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou.

41:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kropáček – 2 min., podrážení).

40:25
    Bláha nahodil do útočného pásma. Hradec rozjede svoji protiakci od vlastní branky.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli několik vyloučení na obou stranách. Oba celky nepotvrdily, že patří mezi nejslušnější týmy v soutěži, a tak jsme viděli šance. Síla byl při samostatném úniku faulován a následovalo trestné střílení. Nabízenou šanci však Sklenář nevyužil. Poté se Sparta ujala vedení, když po 7 vteřinách využila přesilovku. Do třetí třetiny tak Mountfield vstoupí s jednogólovým mankem.

40:00

38:02
    Oba brankáři teď sledují hru plnou soubojů u hrazení, ani jeden z týmů se nemůže usadit v pásmu.

37:59
    Přihrávku Čecha na modrou čáru Klodner nezpracoval, ale měl dostatek času vše napravit.

37:17
    Matěj Pinkas nahodil do útočného pásma, u kotouče je ale Sparta.

36:43
    Hráči bojují o kotouč ve středním pásmu.

35:39
    Šedivý dostal krásnou přihrávku a z pravého kruhu pálil mimo branku.

34:58
    Po vhazování před Sajdlem Lvi zavezli kotouč do třetiny.

34:31
    Cichoň si nebyl jistý, kde má puk. Nakonec se kotouč objevil v rohu u mantinelu.

33:46
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kuracina.

32:02
    ONDŘEJ HAVLÍN vystřelil ihned po vhazování na hradeckou branku a z pravého kruhu 7 vteřin po začátku přesilovky překonali Sajdla, jenž měl zakrytý výhled. Asistence: Josef Slavíček, Jakub Konečný.

31:55
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Moravec – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Lukačka.

31:12
    Sklenář se rozjel a vystřelil z pravého kruhu. Jeho projektil však nezamířil mezi tři tyče a samostatný nájezd neproměnil!

31:12
    Síla v oslabení ujížděl sám na brankáře a byl hákován sparťanským Gajdošem. Následovat bude trestné střílení!

29:45
    Puk putoval z hole na hůl, Gajdošovu střelu ale zablokoval Pěnčík a vyhodil.

29:21
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ďuriš – 2 min., nesportovní chování).

29:02

28:02
    Kropáček vypíchl přihrávku a postupoval sám na Sajdla, jenže Voňka ho dobruslil a zachránil domácí od inkasování branky ve vlastní přesilovce.

27:15
    Klodner odvedl dobrou práci, když vyhodil puk a umožnil hostům vystřídat.

26:58
    Šance pro domácí, Hradec bude hrát 24 vteřin přesilovku 5 na 3!

26:33
    Po Langově střele z pravého kruhu zazvonila tyč Cichoňovy klece!

25:59
    Hradec se zatím nemůže dostat do kombinace, protože se hraje v rohu hřiště.

25:22

24:48
    Váchal zavezl kotouč do útočné třetiny, kde neměl podporu spoluhráčů. Sparta vyhodila kotouč ze třetiny a hráči odjíždí střídat.

23:55
    Vhazování v útočném pásmu Lvů.

23:12
    Rubeš najížděl od pravého mantinelu, ale Janoušek mu odebral kotouč. Na kotouči jsou domácí.

22:31
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. V krátkém sledu museli zasahovat oba brankáři.

21:49
    Pěnčík bojuje v rohu u mantinelu s Arnoštem.

21:09

20:12
    Pražané se okamžitě po buly usadili v útočném pásmu. Bláhova střela od modré čáry namířila přímo do Sajdlovy lapačky.

20:01

Dobré tempo prvního dějství okořenily i góly. Diváci v ČPP Aréně viděli hned čtyři branky. Sparta se dostala do dvoubrankového vedení, poté však přišla rychlá odpověď domácích. Po 21 vteřinách po druhém gólu Sparty Lvi snížili stav na rozdíl jediné branky. Sedm minut před koncem první periody Hradec přidal další branku a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 2:2.

20:00

19:21
    Routa byl v dobré pozici, z pravého kruhu však trefil jen Váchala. Hradec se vyhazuje přes všechny čáry.

19:09
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Sklenář – 2 min., podrážení).

17:35
    Ďuriš nahodil kotouč do útočného pásma, hra se ale obrací na druhou stranu.

17:18

16:31
    Hradec dobře kombinoval, ale všechny rány pokryl Cichoň.

15:39
    Pražané se osvobozují, navíc drží kotouč za Sajdlovou brankou.

15:18
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Havlín – 2 min., podrážení).

14:35
    Tecl obkroužil branku a snažil se bekhendem zasunout puk mezi beton a tyč, ale brankou to neskončilo.

14:16
    Lvy branka očividně povzbudila!

13:03
    Máme tady srovnání skóre! Střela Langa se odrazila od MARKA TECLA a zapadla za záda bezmocného brankáře, jenž neviděl vůbec nic. Asistence: Kryštof Lang, Petr Moravec.

12:23
    Krásná kombinace domácích v útočném pásmu, kterou zakončoval Váchal. Jeho pokus zastavil pravý beton brankáře hostů.

11:58
    Vhazování ve středním pásmu.

10:44
    Bláha nastřelil od modré čáry tyč Sajdlovy branky.

08:53
    Lvi rychle odpovídají a snižují stav na rozdíl jediné branky! DANIEL ŠEDIVÝ protlačil kotouč do brány mezi Cichoňovy betony. Asitence: Jakub Naar, Martin Pěnčík.

08:32
    Sparta okamžitě využívá přesilovku! VOJTĚCH KROPÁČEK vystřelil z mezikruží a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Michal Klimo, František Gajdoš.

08:15
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Váchal – 2 min., krosček).

07:34
    Matěj Pinkas projížděl od pravého mantinelu až před brankáře, jenž byl přilepený na své tyči a nedal mu tak šanci.

06:15
    Po chybné rozehrávce se do dobré šance dostal jeden z hradeckých útočníků, brankář hostů jeho střelu vyrazil.

05:32
    Hosté jdou po rychlém útoku do vedení! Josef Slavíček nahrál z levé strany na JAKUBA KONČENÉHO, jenž přiklepl kotouč za pohybujícího se gólmana do odkryté části brány – 0:1. Asistence: Josef Slavíček, David Routa.

05:12
    Cichoň rozehrál za svoji brankou a Pražané rozjíždějí další akci.

04:57
    Sajdl přerušuje hru.

03:35
    Lang teď předvedl dobrou akci i na druhé straně kluziště. Z dobré pozice odebral kotouč jednomu z útočníků Sparty.

02:42
    Lang se probíjel před sparťanskou klec a v pádu zakončil. Brankář vykryl jeho střelu pravým betonem.

02:26
    Chybná rozehrávka domácích vyústila v zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Sajdlem.

01:23
    Hradec dobře kombinoval, Voňkova střela od modré čáry ale trefila jednoho z útočníků Sparty. Dopředu míří hosté.

00:53
    Cichoň si připisuje první zákrok zápasu. Langovu střelu bezpečně pokryl, následuje vhazování v útočném pásmu domácích.

00:12
    Úvodní buly vyhráli Pražané, následně se hra přerušila a vhazovat se bude znovu uprostřed hrací plochy.

00:01

Hráči se pozdravili na modrých čarách, následuje pokřik před svými brankáři. Jdeme na to!

Dobré odpoledne z ČPP Arény! Zápas začíná za pár minut, pojďme se podívat na formu dnešních soupeřů:

Dynamo 3:1 SPA

Mountfield HK: Sajdl (Ševců) – Váchal (C), M. Pinkas, Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík (A) – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Moravec, Síla, Lang, Sklenář, Šedivý, Tecl

HC Sparta Praha: Cichoň (Čazimi) – Prchal (C), Fiala, Bláha, Havlín, Klodner, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Kropáček, Slavíček (A), Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Čech, Kuracina

Rozhodčí: Luděk Pilný – Ladislav Lučan, Petr Maštalíř.

HC Sparta Praha – 6. místo, 41 bodů, skóre 71:70

Celek z hlavního města České republiky se také pohybuje v popředí. Na páté Pardubice Pražané ztrácejí jen dva body. Ovšem situace pod nimi je velmi vyrovnaná. Sparta uhrála stejně bodů jako Litvínov, jenž má horší skóre, o bod méně mají Kladno a Salzburg, a s dosavadním ziskem 39 bodů Spartu ohrožuje i desátá Mladá Boleslav.

Pražané patří k nejhorším v oslabení – s úspěšností 78,49 % jsou úplně poslední. Na druhou stranu jsou jedním z nejméně vylučovaných týmů. Méně trestných minut mají hráči Litvínova, Vítkovic a Pardubic.

Mountfield HK – 2. místo, 54 bodů, skóre 99:57

Lvi zatím zažívají povedenou sezónu. Aktuálně se v tabulce nacházejí na 2. místě se ztrátou dvou bodů na Karlovy Vary. Na záda jim však dýchá třetí Plzeň, která na Mountfield ztrácí čtyři body, ale má odehráno o dva zápasy méně.

Svěřenci trenéra Davida Kočího dominují ve statistice oslabení. Při početní nevýhodě jeho mužstvo inkasovalo pouze 7 branek z 96 přesilových her soupeře. S průměrem 3,96 gólů na zápas rovněž patří mezi nejlepší týmy soutěže. Lépe na tom jsou jen Karlovy Vary (4,04 vstřelených gólů na zápas)

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje! Hradecká ČPP Aréna hostí utkání 27. kola turnaje O Pohár DHL, ve kterém domácí Mountfield HK přivítá pražskou Spartu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Petr Koval

Branky a nahrávky: 9. Šedivý (Naar, Pěnčík), 14. Tecl (Lang, Moravec), 52. Ďuriš (Lang, Šedivý) – 6. Konečný (Slavíček, Routa), 9. Kropáček (Klimo, Gajdoš), 33. Havlín (Slavíček, Konečný), 63. Bláha (Slavíček, Konečný)

Rozhodčí: Luděk Pilný – Ladislav Lučan, Petr Maštalíř