Příbram – China Golden Dragon 13:1 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 4:6 (kon.) | Nová Paka – Mostečtí Lvi 4:6 (kon.)
Havlíčkův Brod – Opava 1:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 7:4 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 5:6 (1:2 po s.n.)
Písek – David Servis 2:4 (kon.) | Klatovy – Tábor 3:2 (kon.) | Bílina – Trutnov 2:4 (kon.)
Kobra – Kolín 2:5 (kon.) | Vrchlabí – Řisuty 9:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Nový Jičín 4:6 (kon.)
po s.n. (1:2)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:6 (0:1, 2:2, 3:2 - 0:0)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 14.12.2019, 17:00 • Škoda aréna • 2. liga skupina Východ • 26. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek sobotního večera. (19:44:13)

Po přestřelce ve třetí třetině, kdy se několikrát měnil vývoj zápasu vítězí Hodonín po samostatných nájezdech.
    Šumperk i přes prohru dokázal navýšit svůj bodový náskok na čele tabulky na šestnáct bodů před Havlíčkovým Brodem, který dneska padl proti Opavě. Drtiči se díky dnešní výhře posouvají na čtvrtou pozici, nyní na třetí Opavu ztrácí dva body.

KOMÍNEK - 5:6

V samostatných nájezdech zvítězil tým SHK Hodonín.

Drtiči vítězí v samostatných nájezdech a připisují si tak bonusový druhý bod. Rozhodující nájezd proměnil TOMÁŠ KOMÍNEK, který nekompromisním způsobem poslal kotouč pod horní tyč, Wanecki na tento pokus dosáhnout nedokázal.

6. série
    1:2
    Komínek posílá kotouč pod horní tyč, Wanecki na tento pokus nedosáhl.

6. série
    1:1
    Milfait se také snažil poslat kotouč pod betony Kubáně, také neúspěšně.

5. série
    1:1
    Sedlák se snažil dostat kotouč pod betony Kubáně, neúspěšně.

5. série
    1:1
    Poláka skvěle vychytal Wanecki, ten asi ani sám nevěděl jak nájezd chytil.

4. série
    1:1
    Hroch neproměňuje.

4. série
    1:1
    Matula se snažil dostat kotouč pod betony Waneckiho, neúspěšně.

1:0
    Milfait si dokázal položit Kubáně na led, z velkého úhlu ho pak překonává.

2. série
    0:0
    Miklík zvolil velmi pomalé tempo nájezdu, nakonec trefuje tyč.

1. série
    0:0
    Drtil s forhendovým blafákem neuspěl.

1. série
    0:0
    Mlynář se snažil rozhodit Waneckiho, nakonec se mu to podařilo, zakončil ale nedokázal.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme branku neviděli o dnešním vítězi tak rozhodnou samostatné nájezdy, ty příjdou na řadu po menší úpravě ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Kofroň to zkusil z modré z otočky, Kubáň vyráží jeho pokus betony.

64:14
    Matula dostal přihrávku k pravému kruhu, jeho pokus likviduje Wanecki betony.

63:56
    Jaroš střelou zpoza obránce ohrozil klec Andrease Kubáně.

63:06
    Dominik Matula ujížděl sám na Waneckiho, jeho pokus dostat kotouč k pravé tyči mu ale nevyšel, domácí gólman drží puk ve své výstroji.

62:38
    Drtiči jsou nyní u puku, nechtějí se ale pouštět do riskantnějších šancí, Matula z útočného pásma zavezl kotouč až zpět za svou branku.

61:51
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.

60:53
    Tvrdá střela Dominika Matuly orazítkovala betony Michala Waneckiho.

60:27
    Polákův bekhendový pokus proletěl brankovištěm, u puku jsou nyní domácí.

60:01

Šedesát minut nám vítěze dnešního utkání neprozradilo, o vítězi tak rozhodne prodloužení, popř. nájezdy.

60:00

59:55
    Wanecki zůstává na střídačce, Šumperk to zkouší se šesti hráči v poli!

59:55
    Oddechový čas pro domácí.

59:55
    Šumperk měl těsně před koncem na holi vítězný gól, přečíslení dva na jednoho ale dokázal skvěle vychytat Kubáň.

59:39
    Mlynář se dokázal prokličkovat až před branku, kde jeho snažení zmařil Wanecki svým betonem.

59:15
    Střelu Tomáše Sedláka ze středního pásma vyklepal Kubáň rychle ze své lapačky a kotouč rozehrál na hole svých spoluhráčů.

59:07

58:43
    Hložánek pálil od pravého kruhu, Wanecki jeho pokus vyráží vyrážečkou.

57:53
    Hráči bojovali o kotouč u mantinelu za Kubáňovou brankou, po chvíli ale rozhodčí přerušil hru a nařídil vhazování v obraném pásmu Hodonína.
    56:37 SEDLÁK - 5:5

56:37
    Draci právě vstřelili branku!
    A máme znovu vyrovnáno. Tadeáš Jaroš střílel z modré, před brankou pak kotouč za Kubáňovy záda dokázal tečovat TOMÁŠ SEDLÁK. Asistence: Tadeáš Jaroš, Daniel Kabelka.

56:35
    Drtil se krásným způsobem dokázal uvolnit s kotoučem, jeho střelu z modré pak lapil Kubáň do lapačky.

55:40
    Spratkovu střelu vyrazil Kubáň před sebe, odkud ho do bezpečí dokázali dostat jeho spoluhráči.

55:30

54:53
    Drtiči vyhazují kotouč až k Waneckimu.

54:40
    Drtil tvrdě vypálil z modré, kotouč ještě před brankou dokázal tečovat Jaroš, Kubáň pak dokázal skvěle proti této teči vytasit svůj beton.

54:05
    Kabelka nahodil kotouč před branku, tam se na chvíli zamotal ještě v hloučku těl, nakonec si ho ale dokázal uzmout Andreas Kubáň do své lapačky.

53:41
    Kofroňova střela byla sražena do ochranné sítě.

53:30
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Krejčí – 2 min., vysoká hůl).

53:05
    Hložánek poslal kotouč na modrou Horákovi, ten svou střelu namířil do betonů Michala Waneckiho.
    49:49 MATULA - 4:5

49:49
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Šumperk se ale z vyrovnání dlouho neradoval. DOMINIK MATULA se dokázal dostat před Michala Waneckiho, který sice jeho první střelu dokázal zneškodnit, na jeho následnou dorážku už byl ale krátký. Asistence: Petr Krejčí, Tomáš Sedlaček.
    49:35 SPRATEK - 4:4

49:35
    Šumperk vyrovnává stav utkání na 4:4. DANIEL SPRATEK si dokázal s kotoučem nabruslit před branku, kde pak bekhendovou střelou dokázal překonat Andrease Kubáně. Asistence: Adam Kofroň, Daniel Kabelka.

49:02
    Pokorný nahodil kotouč na Kubáně, ten ho raději podržel ve své lapačce, neboť se k němu nebezpečně sjížděl Drtil.

47:29
    Plhal si nedokázal zpracovat kotouč na modré, Draci se museli rychle vracet zpět.

47:06
    Kabelka nahazoval kotouč před branku, tam si ho ale našel Kubáň, který jej schoval pod lapačku.

46:52
    Z otočky pálil Kofroň, nepřesně.

46:38
    Drtiči vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, vhazuje se po levici Kubáně.

46:34
    Antonov přenechal kotouč Kofroňovi, ten střelou tahem přestřeluje branku.
    46:08 JAROŠ - 3:4

46:08
    Šumperk se dostává na dostřel jedné branky. Jan Milfait nádhernou přihrávkou napříč pásmem našel najíždějícího si TADEÁŠE JAROŠE, který střelou z první nedal Andreasi Kubáňovi šanci. Asistence: Jan Milfait.

45:38
    Drtil se s kotoučem vrhl mezi tři bránící hráče, tento pokus mu ale nevyšel, následně se ale k odraženému kotouči dostal Sedlák, který tvrdě pálil přímo do lapačky Andrease Kubáně.

45:22
    Spratek je na ledě, domácí jsou kompletní.

45:00
    Šumperk vyhazuje kotouč až za Kubáňovu branku, obě mužstva pak střídají.

44:51
    Ševčíkovu střelu tahem vyráží Wanecki betony.

44:25
    Hodonínu se přesilovka zatím nedaří, domácí znovu vyváží kotouč do bezpečí.

43:49
    Drtiči kombinovali v útočném pásmu, ke střele je ale domácí nepustili, následně se pak kotouče ujal Milfait, který ho vyváží daleko od vlastní branky.

43:22
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Spratek – 2 min., vysoká hůl).

43:10
    Spratek to zkusil z ostrého úhlu, Kubáň jeho pokus vyráží za branku.

42:44
    Útočnou akci Drtičů zastavuje odpískaný ofsajd.
    40:59 MATULA - 2:4

40:59
    Drtiči sice nedokázali využít dvojnásobnou přesilovou hru, ovšem hned v té klasické se prosazují o odskakují tak do dvougólového vedení. Po velkém zmatku před brankou, kdy Wanecki dokázal krýt několik střeleckých pokusů hostů se nakonec prosazuje DOMINIK MATULA, který osamocen u pravé tyče dokázal překonat Michala Waneckiho v brance. Asistence: Oldřich Horák.

40:30
    Po buly se kotouč přikutálel k Waneckimu, ten ho raději drží pod svou lapačkou.

40:23
    Šumperk se bude půl minuty bránit ve třech. Tomáš Sedlák si jede odpykat dvě minuty za podrážení.

40:05
    Oldřich Horák na ledě, začíná zkrácená přesilová hra hostů.

40:01

Je za námi druhá třetina která nám nabídla celkem čtyři branky. Hned z úvodu dokázal Šumperk vyrovnat stav utkání díky trefě Dominika Pokorného, o necelé tři minuty později se domácí radovali znovu a znovu to byl Pokorný který dokázal překonat Kubáně, obě trefy pak Draci zaznamenali v přesilové hře. Hosté ale dokázali v třicáté minutě vyrovnat zásluhou Oldřicha Horáka, který tak srovnával na 2:2. Neuběhly pak ani dvě minuty hry a Drtiči se dostali zpět do vedení, když se dokázal prosadit Tomáš Mlynář, jenž se ocitl osamocen před brankou.

Střely na branku po 2. třetině: 35:12
    Vyloučení: 5:8

Další třetina začne přibližně v 18:39.

40:00

39:37
    Po střele Ondřeje Ševčíka se rozezněla tyč.

39:04
    Řezáč posílal kotouč na Kofroně, tomu na poslední chvíli vypíchl kotouč z hole jeden z hostujících hráčů.

38:51
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Jan Milfait (SUM) si jede odpykat dvě minuty za podrážení.

38:25
    Ondřej Ševčík na ledě, Hodonín hraje ve čtyřech.

38:21
    Sedlák nabil kotouč Drtilovi, proti tomu se skvěle přemístil v brance Kubáň.

38:05
    A znovu si Šumperk zahraje krátkou přesilovku pět na tři. Oldřich Horák dostává dvě minuty za podrážení.

37:45
    Draci se znovu nedokázali usadit v útočném pásmu, Drtiči znovu vyhazují.

37:02
    Andreas Kubáň vyhazuje kotouč do středního pásma.

36:48
    Draci vstřelili branku, rozhodčí ji však neuznávají z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.

36:35
    Horák na ledě, Hodonín hraje ve čtyřech.

36:24
    Drtiči jdou podruhé v zápase do tří. Ševčík dostává dvě minuty za podrážení.

36:10
    Kabelka dostal kotouč na modrou, jeho pokus pak dokázal Kubáň vyrazit.

35:33
    Charvát s Pokorným se nepříjemně srazili, rozhodčí přerušuje hru.

35:06
    Sedlákovu tvrdou střelu z modré drží Kubáň ve své lapačce.

35:03
    Charvát s Krejčiříkem jsou na ledě, začíná tak klasická přesilová hra pro Šumperk.

34:34
    Hodonín jde do tří a uvidíme tak přesilovou hru čtyři proti třem. Oldřich Horák (HOD) si jede odpykat dvě minuty za hákování.

34:05
    Milfait si hrál dlouho s kotoučem v útočném pásmu, jeho finální přihrávka pak byla nepřesná a Draci se tak rychle musí vracet zpět.

33:24
    Drtilovu střelu z modré vyrazil Kubáň před sebe, následně tak ještě musel čelit dorážce z hole Jaroše, i stou si ale dokázal poradit.

33:03
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Charvát – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Krejčiřík – 2 min., hrubost).
    31:46 MLYNÁŘ - 2:3

31:46
    Hodonín otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Tom Polák poslal kotouč zpoza branky na TOMÁŠE MLYNÁŘE, který úplně osamocený před brankou dokázal dostat kotouč bekhendem za Waneckiho záda. Asistence: Tom Polák.

31:33
    Scheuter posunul kotouč na Jaroše, ten střelou zpoza obránce prověřil pozornost Andrease Kubáně.
    29:48 HORÁK - 2:2

29:48
    Drtiči vyrovnávají stav utkání na 2:2. Kristián Leška našel u levého kruhu nikým nehlídaného OLDŘICHA HORÁKA, který svou následnou tvrdou střelu posílá i s pomocí odrazu od tyčky za Waneckiho záda. Asistence: Kristián Leška.

28:50
    Jaroš poslal kotouč mezi kruhy na Kabelku, jehož následná střela byla sražena mimo tři tyče.

27:39
    Hložánek pálil z otočky, Wanecki byl připravený a jeho pokus vyrazil betony.

27:10
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, žádné větší ohrožení branky jsme ale ani na jedné straně neviděli.

26:21
    Kabelka dostal nabito na modrou, jeho pokus byl ale hodně nepřesný.

25:31
    Drtiči se teď chvíli drželi domácí v jejich obranné třetině, nicméně ke střele se dostat nedokázali.
    23:41 POKORNÝ - 2:1

23:41
    Šumperk využívá svou druhou přesilovou hru v zápase a ujímá se tak vedení 2:1. Jan Milfait poslal kotouč k levé tyči na DOMINIKA POKORNÉHO, který svou druhou trefou v zápase rozradostnil domácí publikum. Asistence: Jan Milfait.

23:22
    Sedlákovu střelu před brankou dokázal tečovat Jaroš, Kubáň byl ale pozorný a kotouč dokázal vyrazit.

22:30
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., sekání).

22:30
    Tak tohle byla obrovská šance domácích, kterou ale fantasticky zlikvidoval Andreas Kubáň. Šípovu střelu nejprve vyrazil před sebe aby pak následně musel čelit dorážce z hole Mullera, kterou zlikvidoval máchnutím betonu do vzduchu.

21:18
    Krejčiřík to zkusil z velkého úhlu, Kubáň byl ale připravený a kotouč vyrazil betony.
    20:19 POKORNÝ - 1:1

20:19
    Draci využívají přesilovou hru a srovnávají tak stav utkání na 1:1. Jan Milfait križnou přihrávkou našel volného DOMINIKA POKORNÉHO, který střelou z první nedal Kubáňovi v brance žádnou šanci. Asistence: Jan Milfait, Tomáš Sedlák.

20:10
    Draci kombinují v útočném pásmu, k dispozici ještě stále mají přesilovou hru z první třetiny.

20:01

Je za námi první třetina utkání, ve které jsme mohli vidět jednu branku a to na hostující straně. O tu se v třinácté minutě postaral Tomáš Komínek, který se zrovna vracel z trestné lavice. Šumperk je jinak střelecky aktivnějším mužstvem na ledě, své šance ale proměnit nedokázal a tak do kabin odcházíme za stavu 0:1.

Střely na branku: 20:6
    Vyloučení: 3:3

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:45
    Sedlákovu střelu vyrazil Kubáň před sebe, Pokorný měl pak na holi vyrovnání, jenže vyražený kotouč promáchnul.

19:31
    Střela Tadeáše Jaroše končí ve výstroji Andrease Kubáně.

19:15
    Hodonín vyhazuje kotouč za Waneckiho branku.

18:45
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Horák – 2 min. sekání).

18:37
    Jaroš nabil kotouč Kabelkovi na modrou, ten svou střelu nasměroval těsně vedle pravé tyče.

17:31
    Proschl se objevil osamocený u levého kruhu, jeho tvrdá střela si ale prostor mezi třemi tyčemi nenašla.

16:44
    Nepřesná přihrávka Hodonína, píská se další zakázané uvolnění hostů.

16:35
    Plhal nabil kotouč Sedlákovi, ten svou střelou z první netrefuje prostor mezi třemi tyčemi.

16:31

16:31
    Odpískáno zakázané uvolnění Drtičů.

15:50
    Do velké šance se v oslabení dostal Kofroň, toho ale dokázal skvěle vychytat Kubáň.

15:40
    Draci již hrají ve čtyřech.

15:24
    Draci vystihli rozehrávku hostů a vyhazují kotouč do středního pásma.

15:10
    Drtiči kombinují v útočném pásmu...

14:52
    Miklíkova tvrdá střela z modré mířila nad branku.

14:31
    I Drtiči si dnes vyzkouší dvojnásobnou přesilovou hru. Draci totiž hráli v šesti. Trest odpykává Spratek.

14:27
    Hosté jsou kompletní, nyní začíná jejich zkrácená přesilová hra.

14:01
    Kabelkovo nahození z modré bylo snadnou kořistí pro Andrease Kubáně, který si tak připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

13:35
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., podrážení).
    12:58 KOMÍNEK - 0:1

12:58
    Drtiči se prosazují ve vlastním oslabení a ujímají se tak vedení 0:1. Domácí si nedokázali pohlídat TOMÁŠE KOMÍNKA, který se zrovna vracel z trestné lavice, čehož si všiml jeho spoluhráč Miklík, který ho svým pasem poslal do samostatného úniku, který Komínek nadvakrát dokázal proměnit. Asistence: Martin Miklík.

12:50
    Komínek na ledě, hosté hrají ve čtyřech.

12:28
    Důležité buly teď vyhráli hosté, kteří posílají kotouč ihned pryč ze svého pásma.

12:27
    Drtiči jdou do tří. Ondřej Ševčík (HOD) dostává dvě minuty za hákování.

12:10
    Milfait poslal přihrávku na Jaroše, ten střelou z první trefuje betony Kubáně.

11:32
    Drtiči vyhazují kotouč až za Waneckiho branku.

11:10
    Kofroň nahazoval kotouč před branku, ten se ale zastavil v hloučku těl a Kubáně tak neohrozil, Draci nadále zůstávají v útočném pásmu.

10:50
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Komínek – 2 min., sekání).

10:40
    Scheuter našel svou přihrávkou Milfaita, ten si dokázal dobře obejít svého protihráče, následnou střelu však poslal vysoko nad branku.

10:12
    Kubáň se teď špatně dohodl se svými spoluhráči na rozehrávce, na poslední chvíli pak dokázal kotouč schovat pod svou lapačku.

09:28
    Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti, Šumperk tak přichází o útočné pásmo.

09:05
    Komínek se dokázal dobře dostat až za domácí obranu, v zakončení pak ale ztroskotal na Michalu Waneckim, který jeho pokus dostat kotouč pod jeho betony dokázal vystihnout.

07:45
    Jarošovu střelu dokázal Kubáň vytěsnit betony.

07:33
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd, obě mužstva toto přerušení hry využila ke střídání.

06:58
    Krejčiříkovu střelu vyrazil Kubáň přímo na hůl Pokorného, který bekhendem posílal kotouč zpět na hostujícího gólmana, ten si i s touto dorážkou dokázal poradit.

06:12
    Komínkova střela z prostoru od levého kruhu končí vysoko nad brankou.

05:51
    Daniel Kabelka střílel z modré, hostující gólman drží kotouč ve své výstroji.

05:33
    Jaroš si nabruslil s pukem až do útočného pásma, jeho následná střela našla betony Andrease Kubáně.

04:29
    Komínek s Matulou jeli do přečíslení dva na jednoho, jejich přečíslení nedopadlo ale vůbec dobře, Komínkovu přihrávku totiž dokázal skvěle vystihnout Sedlák.

03:55
    Od levého kruhu pálil Sedlák, Kubáň drží kotouč ve své lapačce.

03:27
    Scheuter z otočky přihrával zpět na útočnou modrou, tam ovšem ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a Draci tak pro puk musí zpět do svého pásma.

02:54

02:52
    Kabelka na ledě, domácí jsou kompletní.

02:26
    Matula to zkusil z ostrého úhlu, Wanecki byl ale na tyči dobře přilepený a kotouč tak dokázal vytěsnit.

01:46
    Drtičům nyní nevyšel přechod do útočného pásma, Draci znovu posílají kotouč daleko od své branky.

01:08
    Mlynář nepřesně přihrával na modrou, puku se zmocnil domácí Kofroň, který ho ihned vyhazuje přes všechny čáry.

00:52
    Hodonín si hned v úvodu zápasu zahraje přesilovou hru. Daniel Kabelka (SUM) si jede odpykat dvě minuty za napadení.

00:28
    Šumperk zavezl kotouč do útočného pásma, tam s ním ale na holi dlouho nepobyl, hosté totiž byli aktivní a Draky od puku dokázali odzbrojit.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:01

Draci Šumperk: Wanecki (Peksa) – Sedlák, Drtil, Kabelka, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Scheuter – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Hroch, Muller, Šíp

SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák – Proschl, Matula, Mlynář, Krejčí, Komínek, Bulín, Charvát, Leška, Hložánek, Pollák

Rozhodčí: Goňa – Novotný, Rychlý.

Vzájemné zápasy z letošní sezóny vyznívají lépe pro Draky, ti totiž ze dvou vzájemných duelů vyšli pokaždé vítězně, i když to bylo jednou až v prodloužení. Zároveň jsou také souboje mezi těmito celky bohaté na góly, vždyť ve dvou zápasech mohli diváci vidět celkem dvaadvacet branek.

8. kolo Šumperk – Hodonín 6:5 po prodl.
    17. kolo Hodonín – Šumperk 2:9

SHK Hodonín

Hodonín se nachází v tabulce na čtvrté pozici, na tu třetí, kde se nachází celek z Opavy, ztrácí pouhý bod.
    Remízové mužstvo, tak by se v posledních zápasech dalo Drtičům nazývat. Z posledních sedmi zápasů totiž došli celkem šestkrát do prodloužení, popř. nájezdů, kde až na jednu výjimku dokázali získat bonusový druhý bod. Naposled si hodonínští hokejisté vyšlápli na druhý Havlíčkův Brod, který před zraky svých diváků porazili 2:1 v prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Drtičů je Dominik Matula, který v aktuální sezóně dokázal posbírat celkem třicet čtyři bodů za čtrnáct branek a dvacet asistencí.
    V obranných řadách je na tom nejlépe Martin Miklík, ten se se ziskem dvaceti bodů (6+14), dělí o třetí pozici mezi obránci ve Východní skupině s Tomášem Semrádem z Havlíčkova Brodu.

Draci Šumperk

Draci se v tabulce nachází na první pozici se ziskem šedesáti bodů, na druhý Havlíčkův Brod mají v tuto chvíli velký náskok, který činní patnáct bodů.
    Poslední prohra svěřenců Martina Janečka se datuje k 30.11. kdy nestačili na Rebely z Havlíčkova Brodu, tato prohra byla zároveň tou první na venkovním kluzišti. Poté se už ale Šumperk vrátil zpět na vítěznou vlnu, postupně skolil celky z Opavy, Valašského Meziříčí a naposled i z Kopřivnice, která sice dlouho vzdorovala, body ale v Dračí sluji získat nedokázala.

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Daniel Vachutka, ten má na svém kontě dvacet jedna branek a stejně pak i asistencí, celkově tak se čtyřiceti dvěma body vede kanadské bodování celé Východní skupiny o osm bodů před Dominikem Matulou z Hodonína.
    Z obránců je na tom v šumperském celku nejlépe Tomáš Drtil, který má na svém kontě dvacet čtyři bodů (8+16) díky čemuž se nachází na čele bodování mezi obránci ve Východní skupině, na druhém místě se nachází jeho parťák z obrany Tomáš Sedlák.

Dobrý den, vítáme Vás u sledování textového online přenosu z 26. kola druhé ligy skupiny Východ. Dnes své síly proti sobě změří celky Draci Šumperk a SHK Hodonín. Utkání budou řídit jako hlavní rozhodčí pan Tomáš Goňa, asistovat mu budou pánové Josef Novotný a Pavel Rychlý. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 21. Pokorný (Milfait, Sedlák), 24. Pokorný (Milfait), 47. Jaroš (Milfait), 50. Spratek (Kofroň, Kabelka), 57. Sedlák (Jaroš, Kabelka) – 13. Komínek (Miklík), 30. Horák (Leška), 32. Mlynář (Polák), 41. Matula (Horák), 50. Matula (Krejčí, Sedlaček), rozh. náj. Komínek