Finsko – Švédsko 5:1 (kon.) | Rusko – Česko 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Slavia Praha
3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
Piráti Chomutov
Sobota 14.12.2019, 16:45 • Zimní stadion Eden • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 6. kolo

Z pražského Edenu je to pro dnešek vše, mějte se fajn. (19:33:05)

Dnešní dramatický duel nakonec zvládli lépe hosté z Chomutova, kteří po parádním obratu berou všechny tři body! Slavia sice vedla už 3:1, Piráti ale ve třetí třetině zápas otočili a gólem z 59. minuty rozhodli o svém vítězství.

59:58
    Piráti zkusili gól do prázdné, ale je z toho zakázané uvolnění! Slavii zbývají dvě sekundy...

59:45
    Poslední sekundy, ale Slavia už to asi nestihne.

Piráti právě vstřelili branku!
    Prodloužení dost možná nebude! Nenápadná střela FILIPA DÖRINGA z pravého kruhu totiž zapadla přesně k zadní tyči a Piráti mají na dosah všechny tři body! Asistence: Lukáš Novotný.

58:21
    Nervozní zápas se blíží k finiši, ale teď jakoby ani jeden celek nechtěl udělat chybu. Vypadá to na prodloužení.

57:39
    Po delší době se před branku podívají i domácí poté, co Bajgar přikryl lapačkou nahození ze středního pásma.

57:22
    Další rána na Voleveckého, ten nyní drží svůj tým nad vodou.

57:12
    Hosté se dál drží v pásmu, což Slavia jen těžko pokrývá. Musí teď vsázet i na zvýšený důraz. Zatím to prochází bez faulu.

56:47

56:30
    Ekrt vypálil z levého křídla, Volevecký přikryl prosto u tyče.

55:58
    Útok hostů zastavil ofsajd, Slavia si může oddychnout.

55:20
    Nakonec mezi kruhy tvrdě vypálil Strážovský, brankář domácích měl co dělat, aby puk vyrazil.

55:06
    Piráti hladově krouží kolem branky Slavie...

54:47
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jokl – 2 min., hrubost).

53:41

53:28
    Čech vyvezl v oslabení puk a málem se mu podařilo i vystřelit.

52:59
    Další ztracený kotouč. Domácí jsou teď zamrzlí a musí začít opět od vlastní branky.

52:21
    Slavia drží pásmo, ale zatím se nedostala ke střele.

51:41
    Hostující střídačka se pořádně zlobila na rozhodčí za vyloučení Koblížka, ale rozhodčí jsou neoblomní.

51:41
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Koblížek – 2 min., držení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

50:35
    Na ledě se pořádně přiostřilo, sledujeme množství osobních soubojů na obou stranách.

49:19
    Tak to je šok pro domácí. Poté, co mohla Slavia několikrát přidat další branku, přichází trest za neproduktivitu. Od mantinelu odražený kotouč se šťastně dostal k volnému DOMINIKU PAVLÁKOVI, který už jen nastavil hůl a usměrnil do prázdné klece! Asistence: Jan Vostiňák, Lukáš Koblížek.

49:19
    Vlasák měl na holi čtvrtý gól Slavie! Po další nepřehledné situaci se k němu dostal puk na pravé tyči, avšak útočník Slavie trefil jen tyčku!

49:07
    Velký tlak Slavie v přesilovce. Po střele Hamršmída dorážel z blízkosti Kluch, včas ho ale zalehli a usměrnili hostující beci.

48:27
    Chomutov vyhazuje až za brankáře Slavie.

47:56
    Ránu Paláta chytil Bajgar rybičkou do lapačky.

47:38
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Pavlát – 2 min., podrážení).

47:38
    Slavia se po chybě soupeře dostala do přečíslení, jeden z Pirátů padl slávistickému útočníkovi pod nohy – jasný faul. Akci ale ještě dokončil Štancl, jehož bekhendový blafák skvěle vychytal Bajgar!

47:28
    Pavlák byl úplně sám, ale nacházel se už ve velkém úhlu, a tak trefil jen brankáře Slavie.

46:25
    Hrdlička pálil z první, jeho ránu zblokoval bruslí Strážovský.

45:43
    Takřka totožná situace jak při první brance Slavie. Stejskal si najel na přihrávku mezi kruhy a z první vypálil. I tentokrát rozvlnil síť, ale jen tu boční!

44:47
    Kotouč na Weitze před branku zastavili hostující beci.

44:26
    Slavia teď jen vyhodila do středního pásma a posílá na led čerstvé síly.

43:38
    Další rána na branku Slavie, tentokrát střílel z pravého kruhu Badinka. Volevecký opět puk lapil.

43:17
    Naopak rychlá střela přišla na druhé straně. Volevecký nic neviděl a jen tak tak puk lapil.

43:01
    Domácí se teď dobře probojovali do útoku, chyběla jim ale druhá vlna.

42:04
    ONDŘEJ ČECH udělal velký oblouk, zamíchal pukem a ten pak poslal přesně k pravé tyči branky Voleveckého! Rázem jsou Piráti na dostřel.

42:04
    A pozor! Po nájezdu chomutovského útočníka je píská faul a bude z toho trestné střílení. Fauloval domácí Weitz.

41:51
    Hamršmíd mířil z levého kruhu těsně mimo.

41:39
    Stejskal si opět dobře najížděl do volného prostoru, ale tentokrát puk na něj zblokovali Piráti.

41:12
    Nahození Koblížka raději ukryl Volevecký v lapačce.

40:53
    Jedna střela na každé straně, obě mimo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Ve druhé třetině dokázali nejdřív Piráti srovnat a pak měli velkou převahu, při které mohli přidat další branky. Nepovedlo se a z ojedinělé šance tak skórovala do té doby docela pasivní Slavia. Následně se spustil kolotoč a v přesilovce nakonec pouhou sekundu před koncem třetiny zvýšil na 3:1 Vlasák. Slavia už tak má před poslední třetinou dvoubrankový nákok.

40:00

39:59
    Slavia právě vstřelila branku!
    Obrovská radost na domácí střídačce! Domácí stihli ještě v přesilovce udeřit, když se po sérii střel dostal k dorážce MAREK VLASÁK, který nekompromisně zametl kotouč do prázdné klece jen vteřinu před sirénou! Asistence: Jakub Dráb, Tomáš Kluch.

39:50
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Perný – 2 min., držení).

38:59
    Domácí se znovu nadechli k aktivitě, několikrát teď obkroužili branku, ale nic vážnějšího z toho nebylo.

37:57
    Vlasák teď mohl jít úplně sám, nezachytil ale prudkou přihrávku z obrany. Kotouč tak přikryl hostující brankář a bude se vhazovat po jeho pravici.

37:36
    Štancl si vyjel na levé křídlo a tvrdě vypálil. Bajgar znovu chytá.

37:22
    Piráti se konečně osvobodili. Puk je ve středním pásmu.

36:40
    Rána od modré, Bajgar chytá puk v náručí.

36:15
    Domácí dál zásobují brankáře hostů střelami.

35:26
    Teď si domácí mohou oddychnout, protože po několika šancích soupeře z ničeho nic sami udeřili! Perfektní akci předvedl Hamršmíd, který posunul puk na pravé křídlo na Vlasáka. Ten udělal ještě jednu kličku a posunul kotouč na volného JAKUBA ŠTANCLA, který to udělal taky parádně a zavěsil pod víko! Asistence: Marek Vlasák, Jan Hamršmíd.

34:29
    Pavlák byl mezi kruhy sám, vypálil těsně nad. Teď mají domácí i trochu štěstí.

33:38
    A v další velké šanci Novotný, který šel na branku úplně sám, zkusil střelu na vzdálenější tyč, ale Volevecký předvedl skvělý zákrok!

33:20
    Spudich se dostal do přečíslení, počkal, až mu bek padne na zem, a pak poslal puk před prázdnou brankou na Döringa, ten byl ale příliš rychlý a kotouč promáchl!

32:24
    Po úmyslném ofsajdu Slavie se puk přesouvá před brankáře domácích.

32:08
    Hamršmíd vybojoval puk za brankou Chomutova, ale opět nedokázal najít lépe postaveného spoluhráče.

31:25
    Bojuje se o puk u mantinelu, mnoho střel teď na ledě nevidíme.

30:25
    Domácí teď mají smůlu v koncovce, opticky sice soupeře tlačí, ale nedokážou se dostat k pořádné střele.

29:54
    Sešívaní zatlačili na minutu soupeře v pásmu, ale žádnou větší šanci už si nevypracovali.

28:52
    Slavia dál drží pásmo, ale puku už se zmocnili hosté.

28:04
    Obrovská šance Slavie v přesilovce! Palát byl sám mezi kruhy a u levé tyčky našel ještě lépe postaveného Nováka. Ten měl před sebou prázdnou brankou, ale v koncovce selhal a puk skončil mimo.

27:18
    Palát nezvládl udržet kotouč na modré čáře, načež se ho zmocnil Čech, v oslabení vybruslil mezi kruhy a vypálil půl metru mimo.

26:42
    Avšak teď to Novotný přehnal s aktivitou a je vyloučen za podrážení.

26:34
    Domácí mají stále problém s rozehrávkou a koledují si o další problémy.

25:47
    Slavia znovu pod tlakem, domácí jen vyhazují do středního pásma.

24:50
    Hosté teď dominují! Další přečíslení zakončoval Šilar, ale mířil těsně nad.

24:05
    Čech se rychlýma nohama snažil dostat sám před Voleveckého. Ten jeho úmysl vystihl a sám mu vypíchl puk hokejkou.

22:52
    Pavlák v další šanci hostů, Volevecký ho na levé tyči vychytal.

22:09
    Hosté z ničeho nic udeřili! Po rychlém útku Piráti vystřelili a odražený puk se dostal přesně na hůl LUKÁŠE NOVOTNÉHO, který zametl kotouč do prázdné branky. Domácí protestovali, že se puk odrazil od tyčky mimo branku, ale rozhodčí gól viděli. Bez asistence.

21:44
    V oslabení ujel Dráb a z mezikruží vystřelil. Bajgar vyrazil a domácí nastřádali cenné sekundy.

21:28
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Skoupý – 2 min., hákování).

20:34
    Dorážku z bezprostřední blízkosti si brankář Pirátů pohlídal.

20:21
    Domácí pokračují v přesilovce a hned se usazují v pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:31.

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. O něco lepší je domácí Slavia, která se ve 12. minutě dostala do vedení po brance Stejskala. Následně mohli domácí přidat další branku, ale Piráti se udrželi. Hosté v útoku hrozí zatím velmi sporadicky.

20:00

19:45
    Hamršmíd se dostal po buly k puku a z levého kruhu vypálil dobře směr růžek branky. Bajgar předvedl výborný zákrok lapačkou.

19:36
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Koblížek – 2 min., krosček).

19:13
    Zakázané uvolnění Slavie.

19:05
    Spudich zlobil domácí beky a dorážel na ně tak dlouho, až ukořistil kotouč a dokázal z mezikruží vystřelit. Volevecký vyrazil betonem.

18:15
    Střela hned po buly, Volevecký připraven.

17:47
    Šugár to zkusil individuálně, ale neuspěl. Piráti i tak vybojovali pásmo.

17:11
    Hosté se teď nemohou zkoncentrovat a mají velký problém s rozehrávkou.

16:37
    Tečovaná rána prolétla kus mimo branku hostů.

16:10
    Malínek jel se dvěma spoluhráči do přečíslení a rozhodl se vyřešit situaci sám. Jeho rána mířila těsně nad.

15:46
    A málem z toho byla šance Koblížka, který se ale nakonec nedostal k zakončení.

15:20
    Piráti statečně napadají rozehrávku a Slavia se tak nemůže přemístit do útočného pásma.

14:48
    Vlasák předvedl pěknou individuální akci, když si v přesilovce vybruslil z rohu kluziště až před branku, kde jeho střelu vyrazil Bajgar mimo.

14:24
    Střela okamžitě po buly, Bajgar ji ukryl ve výstroji.

14:18
    Jokl vystihl další chybu v rozehrávce hostů. Načež ho musel faulovat Perný, který na dvě minuty oslabuje Chomutov.

13:54
    Hosté teď jen vyhodili přes všechny čáry a snaží se zmobilizovat síly.

13:10
    Piráti jsou teď pod permanentní palbou. Zatím se ale drží na pouze gólové ztrátě.

12:15
    Vlasák našel před brankou volného Hamršmída, který vypálil z první a trefil brankáře. Slavia však nebyla daleko od dvoubrankového vedení.

12:02
    Slavia je při chuti a vysoko napadá rozehrávku.

11:18
    Domácí teď dokonale využili zaváhání hostujícího brankáře. Ten nedokázal za brankou rozehrát, načež se puku zmocnil Hofmann. Zkušeně počkal, až mu před branku najede úplně volný JIŘÍ STEJSKAL, který měl hromadu času zamířit. Udělal to parádně a nedal brankáři šanci. Asistence: Jakub Hofmann.

10:25
    Skoupý zkoušel kličku na modré čáře, ale Rindoš ho čistě poslal na zem.

09:15
    Velká šance Chomutova! Slávisti úplně zapomněli na volného Pavláka, který jel po levém křídle sám. Volevecký jeho ránu tak tak vyrazil.

09:03

08:58
    Jokl zkoušel tečovat nabídku z rohu kluziště, na puk nedosáhl.

08:48
    Piráti nakonec s obtížemi vyhodili.

08:35
    Další nahození ukryl Bajgra v lapačce. Slavia hraje už v pěti a má útočné pásmo.

08:20
    Při hře ve čtyřech se domácí tlačí dopředu a hosté je jen těžko zachytávají.

07:52
    Weitz vybojoval puk v rohu kluziště, následně si narazil s Hofmannem a vystřelil. Brankář vrazil betonem.

07:03
    Hosté o přesilovku rychle přišli. Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ekrt – 2 min., hákování).

06:38
    Domácí okamžitě vyhodili přes všechny čáry.

06:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vlasák – 2 min., napadení).

05:53
    Piráti hrají v šesti, budou mít přesilovku...

05:32
    Teď ale Brummel schytal střelu od vlastního spoluhráče a bolestivě odkulhal na střídačku.

05:12
    Slavia zvyšuje otáčky. Po pravém křídle se protáhl Brummel a vypálil. Brankář Chomutova připraven.

04:51
    Jokl s Hamršmídem vybojovali v rohu puk pro Klucha, který vypálil z dálky. Bajgar raději střelu ukryl v lapačce.

04:30
    Za bránou Chomutova bojoval o svou šanci Novák, ihned ale u něj byla přesila.

03:48
    Zatím nebyla k vidění žádná větší šance, hraje se nepřesný a bojovný hokej.

03:10
    Brummel dlouhýma rukama vypíchl soupeři puk, následně se ale vystavil do ofsajdu.

02:54
    Hrdlička se nedokázal prokličkovat na modré čáře, u puku znovu hosté.

02:22
    Domácí dělají problémy hostům v rozehrávce a bojovně si drží pásmo.

01:59
    Je z toho ale jen zakázané uvolnění.

01:52
    Domácí se zmocnili puku a pustili se do brejku.

01:39
    Piráti si vytvořili tlak a výsledkem byla střela Perného od modré čáry, kterou lapil brankář Slavie.

00:51
    Další nájezd hostů zastavil ofsajd.

00:39
    Útok hostů vedl Čech, ale proti přesile neuspěl.

00:15
    První útok slávistům nevyšel, za bránou ukořistili puk Piráti.

00:01

Oba týmy za sebou mají úvodní rituály, za okamžik začínáme.

HC Slavia Praha: Volevecký (Náhončík) – Hrdlička, Stejskal, Svoboda, Weitz, Dráb, Palát, Kluch – Vlasák, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann, Štancl

Piráti Chomutov: Bajgar (A. Strážovský) – J. Strážovský, Frollo, Perný, Husinecký, Badinka, Döring – Spudich, Koblížek, Šugár, Šilar, Vostiňák, Čech, Mišovic, Novotný, Czingel, Pavlák, Ekrt, Rindoš

Rozhodčí: Červenka – Hána, Kučera.

HC Slavia Praha:
    Domácí dorostenci jsou po posledních dvou zápasech ve skvělé náladě. Nejdřív si totiž poradili doma s Kladnem, které rozstříleli 5:0. Ještě cennější skalp přišel minulý týden na ledě Karlových Varů. Sešívaní totiž silný domácí celek porazili 7:2. Formu by Slavia měla potvrdit v dalším zápase proti Pirátů z Chomutova, kteří se krčí u dna tabulky o pořadí v play off.

Hosté z Chomutova zatím na vítězství v nadstavbě marně čekají. Ze čtyř zápasů vytěžili pouhý bod a všechny zápasy prohráli. Nutno říct, že Piráti neměli na začátku úplně lehký los.a zkouší se postupně rozjíždět. Podaří se jim zase bodovat v Edenu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Jakub Slunečko

Branky a nahrávky: 12. Stejskal (Hofmann), 36. Štancl (Vlasák, Hamršmíd), 40. Vlasák (Dráb, Kluch) – 23. Novotný, 43. Čech, 50. Pavlák (Vostiňák, Koblížek), 59. Döring (Novotný)

Rozhodčí: Červenka – Hána, Kučera