Arsenal – Chelsea 1:2 (kon.) | Liverpool – Wolverhampton 1:0 (kon.) | Manchester City – Sheffield Utd. 2:0 (kon.)
Manchester City
2:0 (0:0)
Sheffield United
Neděle 29.12.2019, 19:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 20. kolo

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 12:8. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 5:6. (20:54:07)

Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a Manchester City po utrápeném výkonu poráží Sheffield United 2:0.

První poločas duelu mezi Manchesterem City a Sheffieldem United příliš fotbalové krásy nepřinesl. V první pětačtyřicetiminutovce nebyla k vidění jediná střela mezi tři tyče. Když už hosté dokázali rozvlnit síť po pokusu Lyse Mousseta, tak opakovaný záběr odhalil milimetrový ofsajd při přihrávce Stevense. Postupem času se Guardiolův výběr dostával do tlaku, ale Hendersona ani jednou neprověřil.

Po změně stran přišla přece jen větší aktivita domácích fotbalistů. Po přihrávce Kevina De Bruyneho se prosadil prudkou ránou Sergio Agüero. Sheffield se za celé utkání nezmohl na jedinou přesnou ránu mezi tři tyče a tak mohl dnešní vítězství potvrdit druhým zásahem De Bruyne.

90+4

90+3
    Domácí se snaží dohrát utkání s míčem pod kontrolou. Zdlouhavá kombinace pokračovala ve středu pole u Jesuse s Gündoganem.

90+2
    Také Claudio Bravo měl v nastaveném čase práci. Střídající Billy Sharp ohrozil domácího gólmana, ale překonat ho nedokázal.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Philip Foden ještě vystrašil Hendersona pohotovou ránou z hranice vápna. Hostující gólman se ale složil ke své tyči a balon vytěsnil na rohový kop.

89
    Také Gabriel Jesus byl ihned po svém příchodu na trávník u balonu. Pod tlakem napadajícího Flecka ale odevzdal míč jen Gündoganovi.

88
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Gabriel Jesus.

87
    Mahríz obstaral i rohový kop. Po rozehrávce na krátko se domácí usadili u balonu ve středu pole. Sheffield už bude dvoubrankové manko dohánět marně.

86
    O rozehrávku z místa přestupku se postaral Rijád Mahríz, který ale tentokrát trefil horní polovinu obranné zdi. City bude pokračovat rohem.

85
    Žlutou kartou je potrestán také Stevens, který srazil k zemi unikajícího Fodena.

85
    S balonem se nepáral po dlouhém pasu David McGoldrick. Těsně před šestnáctkou ale trefil jen stínujícího Garcíu.

83
    Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Lys Mousset, přichází Billy Sharp.
    82. Kevin De Bruyne - 2:0

82
    Manchester City právě vstřelil branku!
    City přidává deset minut před koncem pojistku. Po bleskové rozehrávce od vlastní branky byl balon u KEVINA DE BRUYNEHO. Po přihrávce k Mahrízovi nastartoval Belgičan motory přesprintoval dva soupeře a následně zakončil k levé tyči.

82
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Manchester City i nadále vede jednobrankovým náskokem.

82
    Střídající Philip Foden se okamžitě po příchodu na trávník zapojil do hry. Společně s Mahrízem napadali rozehrávku soupeře, ale míč neukořistili.

81
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Philip Foden.