Valladolid – Leganés 2:2 (kon.) | Sevilla – Ath. Bilbao 1:1 (kon.)
Real Valladolid
2:2 (1:2)
CD Leganés
Pátek 03.01.2020, 19:00 • Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) • Španělská LaLiga • 19. kolo

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Druhý poločas byl jednoznačně v režii domácího celku, který se dostal do značného náporu, který dlouhou dobu nepřinášel nic moc zajímavého. Valladolidu se přesto podruhé v utkání povedlo srovnat krok, nicméně žádnou další branku jsme už neviděli. Oba celky si tak rozdělí po bodu. (20:53:37)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:12.

90+5

90+5
    Zničehonic se do šance dostal Nasjrí, který však trefil pouze brankáře. Následná dorážka do prázdné branky směřovala kousek vedle.

90+4
    Ono to skutečně vypadá, že tento zápas skončí nerozhodným výsledkem, míč se v tuto chvíli nachází kousek od středového kruhu.

90+2
    Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Antoñito, přichází Pablo Hervías.

90+2
    Ten končí nepřesností, neboť Plano nedokázal udržet míč na vymezeném prostoru. Zdravotní problémy má navíc Antonito, hlavní sudí proto musel přerušit hru.

90+1
    O dalekonosné autové vhazování se postaral hostující Tarín, který však našel pouze hlavu protihráče. Valladolid se navíc dostává do rychlého protiútoku.

90
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

90
    Žlutou kartu dostává Enes Ünal (Real Valladolid).

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí neustále pracují s míčem u šestnáctky soupeře. Povede se Valladolid vstřelit třetí branka?

87
    Salisuovi se povedlo udržet hrací předmět na hrací ploše, načež ho předal do tandemu na Plana. Druhý jmenovaný však svým centrem našel pouze Awaziema.

86
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roberto Rosales, přichází Aitor Ruibal.

86
    Žlutou kartu dostává Sergi Guardiola (Real Valladolid).

85
    Do konce tohoto zápasu zbývá zhruba pět minut, koncovka bude ještě hodně zajímavá. Valladolid je výrazně aktivnější, naopak hosté tahají za kratší konec provazu.

84
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Kenneth Omeruo, přichází Rodrigo Tarín.

83
    Masip tentokráte raději rozehrával po zemi na vedle stojícího Plana, který měl čistou cestičku až na útočnou polovinu. Hosté se dostávají pod zbytečný tlak.

82
    Hosté se konečně dostali na dostřel brance soupeře, ihned z toho byl zisk rohu. Po něm se natahoval obránce Awaziem, jenž v záklonu nemířil vůbec přesně.

80
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Guido Carrillo.

David Suchý

Branky: 8. Ünal (Guardiola), 79. Ünal (Karim) – 4. Braithwaite (Nasjrí), 13. Mesa (Braithwaite)

Karty:   68. Alcaraz (RVL), 86. Guardiola (RVL), 90. Ünal (RVL) – 7. J. Silva (LGS), 58. Mesa (LGS)

Real Valladolid: Masip – Antoñito (90+2. Hervías), Olivas, Karim, Moyano (C) (58. Míchel) – Plano, Alcaraz, Fernández, T. Villa (58. Sandro Ramírez) – Ünal, Guardiola.
    Náhradníci: Lunin – Míchel, Hervías, Porro, Sandro Ramírez, Rubio, Fede.

CD Leganés: Cuéllar – Rosales (86. Ruibal), Awaziem, Omeruo (84. Tarín), J. Silva, Rodrigues – Óscar Rodríguez (80. Carrillo), Mesa, R. Pérez (C) – Braithwaite, Nasjrí.
    Náhradníci: Soriano – Carrillo, Eraso, Arnáiz, Rivera, Tarín, Ruibal.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval