Kazachstán – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.) | Kanada – Finsko 5:0 (kon.)
HC Olomouc
1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 04.01.2020, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 31. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty. (13:59:51)

Ve třetí třetině jsme byli v plecharéně svědky pouze jednoho jediného gólu, a to na straně Olomouce, když Tomáš Krupa prostřelil brankáře Bugla z mezikruží. Na výhru Salcburku to však mělo vliv pouze kosmetický, rakouský tým si z Haní odváží zasloužené 3 body za výhru 5:1.

59:30
    Mokrý musel utěsnit levou tyč své brány.

58:45
    Domácí jsou v plném počtu.

58:25
    Tomajko zlomil hokejku, musí tedy bránit bez ní.

57:10
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich téměř minutu a půl dlouhá přesilovka.

56:48
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mácha – 2 min., podrážení).

56:45
    Hänelt obral na modré čáře o kotouč Rutara a ujížděl do brejku, olomoucký obránce se ale stihl vrátit, navíc se vracel také Joshua James Mácha. Hänelt tak posunul kotouč na Pronina, který ale mířil mimo tři tyče.

56:05
    Hanáci rozehráli a už jsou na svých útočných značkách.

55:54
    Kotouč je v olomoucké třetině.

55:42
    Střelu od modré čáry Bugl chytil do svého náručí.

55:09
    A přesilovou hru si pro změnu zahrají domácí. Maxmilian Szuber (SLZ) se provinil hrou vysokou holí a půjde i sednout na trestnou lavici.

54:25
    Domácí jsou kompletní, takhle přesilovka patřila k těm nejméně podařeným, které Salcburk v tomto utkání hrál.

53:45
    Do útočné třetiny vletěl Müller, k zakončení se však nedostal a to už je kotouč ve středním pásmu.

52:22
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Rutar – 2 min., podrážení).

52:22
    Mokrý pokryl střelu Hänelta z bezprostřední blízkosti.

52:11
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale oběma týmům chybí střelba.

50:27
    Ofsajd Salcburku.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 50. Krupa (Tarnoczy, Ministr) – 7. Pronin (Necesany), 8. Hložek (Hänelt), 14. Eham (Hänelt), 34. Hänelt (Pronin, Hložek), 38. Borzecki (Pronin)

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek, Kalač (A) – Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy
    EC Red Bull Salzburg: Bugl (Quapp) – Obu, Schwaiger (A) Necesany, Szuber, Reich, Hadamczik – Hänelt, Eham (C), Lutz, Maier (A), Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Wolf, Bjerrum, Hložek, Müller

Rozhodčí: Cabák – Hanzlík, Axman