Kazachstán – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.) | Kanada – Finsko 5:0 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
SK Trhači Kadaň
Sobota 04.01.2020, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga - o účast v předkole • 7. kolo

Dnešní zápas zvládli na jedničku domácí, kteří Trhačům nasázeli rovnou šest branek. Hosté se prosadili jen jednou a jejich vítězná šňůra, která čítala tři výhry, končí.

Střely na branku: 44:23 (21:15:43)

59:40
    Střelu od modré si připsal Daniel Kowalczyk, brankář hostů ihned rozehrál.

59:20
    Poslední minuta se bude odehrávat ve čtyřech na obou stranách. Po vhazování mají puk domácí.

58:58
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., vysoká hůl).

58:45
    Třebíč ale vyhazuje puk přes všechny čáry.

58:20
    Hosté mají ještě alespoň šanci na přidání třetí branky. Nyní se jim povedlo usadit v pásmu.

57:55
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Martin Šťovíček – 2 min., sekání).

57:40
    Trhači se ještě snažili ohrozit soupeře, ale přechod do útoku jim již nevychází.

Dnešní utkání sleduje 1057 diváků.

57:09
    Trhači se musí bránit tlaku domácího celku, puk poté skončil v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

56:34
    Král se obtočil kolem branky, jeho pokus nakonec nebezpečný nebyl. Štěpánek se stihl přemístit.

56:00
    Třebíčské zastavuje při přechodu do třetiny soupeře ofsajd. Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty.

55:30
    Domácí kontrolují hru, tempo hry již lehce opadlo, ale není se čemu divit. Zápas již zná svého vítěze.

54:31
    Čejka výborně zastavil obranným zákrokem soupeře, Kadaň musí založit útok znova od své branky.

53:38
    Havránek našel před brankou Krále, ten si chtěl puk posunout, ale to se mu nepovedlo. O chvíli později je hra přerušena. Bude se vhazovat před Štěpánkem.

53:15
    Bittner našel mezi kruhy Petra Kratochvíla, jeho rána z první branku pouze minula! Na ledě pak zůstal ležet hostující Zeman, který se nakonec zvedá z ledu.

52:32
    Hosté ztroskotali na výborném Svobodovi, na druhé straně nastřelil Bittner horní tyčku!

51:45
    Ferda nahazoval kotouč před branku na Nedvídka, na poslední chvíli obránce Kadaně znemožnil tuto šanci a hosté vyráží do útoku.

50:40
    Domácí protiútok byl zakončen nepřesnou nahrávkou na brankoviště. Třebíč nepolevuje v tempu a stále se snaží o další branky.

49:46
    Po střídání brankářů na straně hostů jsme viděli ofsajd Trhačů.

49:00
    Střídání v týmu SK Trhači Kadaň: ze hřiště odchází Jakub Neužil, přichází Oliver Štěpánek.
    49:00 Lukáš NEDVÍDEK - 6:1

49:00
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Tohle již zavání debaklem! Glover posunu puk na Vodnýho, jenž ho zavezl do útočného pásma. Následovala nahrávka na LUKÁŠE NEDVÍDKA a ten se s tím nepáral. Vymetl šibenici kadaňské branky. Asistence: Michal Vodný a Jack Glover.

48:27
    Martin Dubský zavezl hru do útočného pásma, poté Jakub Petržilka se pokoušel dorážet u branky, ale v zakončení mu zabránil obránce.

47:20
    Trhači bojovali za brankou soupeře, o puk ale přicházejí. Lépe si nevedli ani hráči Třebíče, jejich brejk nebyl ani zakončen.

46:46

46:10
    Martin Šťovíček upaloval sám na brankáře, puk mu obránce vyseknul, ale Bittner ještě zakončoval bekhendem. Neužil si však připsal další úspěšný zákrok.

45:46
    Malec vyhodil puk přes všechny čáry.

45:30
    Roman Chlouba z levého kruhu chtěl zakončit z první, ale vůbec netrefil ani puk. Hosté stále kombinují, Trefný střílel od modré do připraveného Svobody.

44:46
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (David Michálek – 2 min., hákování).

44:30
    Lukáš Hort opět střílel, nyní to bylo od modré čáry a donutil brankáře hostů k dalšímu zákroku.

44:05
    Dvě slepené branky nejspíš rozhodly o osudu dnešního utkání. Třebíč stále hraje aktivně a pokračuje v tlaku.
    42:56 Lukáš HORT - 5:1

42:56
    Pátá branka domácích! Postaral se o ni obránce LUKÁŠ HORT, který projel do třetiny hostů a přesnou střelou na vzdálenější tyč nedal šanci Neužilovi. Asistence: Ondřej Malec a Tadeáš Král.
    42:41 Martin ŠŤOVÍČEK - 4:1

42:41
    Čtvrtá branka Třebíče! Michal Vodný našel volného na pravém kruhu MARTINA ŠŤOVÍČKA, jenž poslal puk pod horní tyč. Asistence: Michal Vodný a Lukáš Nedvídek.

42:30
    Další střelecký pokus si připisuje Nedvídek, jeho projektil před levým kruhem Neužil pokryl.

42:16
    Jack Glover vystřelil velmi tvrdě od modré čáry, Neužil měl co dělat, aby puk po vyražení pokryl.

41:49
    Třebíč se až nyní dostala do pásma hostů, Martin Šťovíček zakončoval před brankovištěm bekhendem, Neužil však obstál.

41:00
    Trhači dostali puk do pásma soupeře, následně se píská ofsajd při jejich přechodu.

40:40
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., vysoká hůl).

40:40
    Hosté se ubránili prvnímu nátlaku domácích, ale nepovedlo se jim přejít alespoň do středního pásma. Tudíž přišla střela Nedbala, kterou Neužil zneškodnil.

40:01

Domácí ve druhé třetině dvakrát skórovali, Trhači ovšem snížili v předposlední minutě a na konci periody se mohli zase radovat, ale Svoboda předvedl velmi dobrý zákrok.

Střely na branku: 30 – 19

40:00

39:36
    Trhači mohli zase skórovat! Jan Müller dostal nabito při situaci dva na jednoho, vypálil velmi pohotově mezi betony a již se radoval. Jenže Dominik Svoboda udržel puk před brankovou čárou a zabránil brance!

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.
    38:35 Jaroslav KŮS - 3:1

38:35
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Že by naděje pro hosty? Trhači snižují na dvoubrankový rozdíl, když po najetí do útočného pásma vypálil přes obránce JAROSLAV KŮS a kotouč skončil až v síti! Asistence: Denis Zeman.

38:01
    Po buly se ke kotouči dostali domácí, kteří díky tomu mohli dostřídat.

37:40
    Jakub Mert trefil pouze protihráče před sebou, nyní Hlaváč zklidnil hru, jenže Třebíčské zradila špatná nahrávka a je z toho icing.

36:40
    Hosté v plném počtu. Trhači prošli do útočného pásma, kde vystřelili od modré na branku. Svoboda bez obtíží vyrazil puk do rohu.

36:02
    V následující početní výhodě byla Třebíč zase nebezpečná, zatím ale hosté odolávají.
    34:48 Michal VODNÝ - 3:0

34:48
    Dvojnásobná početní výhoda je využita po pár sekundách! Lukáš Nedvídek našel z levého kruhu na pravém MICHALA VODNÉHO, který z první trefil přesně! Asistence: Lukáš Nedvídek a Karel Nedbal.

34:40
    Třebíč bude hrát přesilovou hru pět na tři.

34:40
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., podrážení).

34:27
    Střela Nedvídka byla sražena brankářem do rohu, poté ten samý hráč zase střílel, ale Neužil vytasil zákrok vyrážečkou.

34:00
    Hostům se povedlo vyhodit až na druhý pokus.

33:34
    Kadaň zbytečně faulovala v útočném pásmu a bude se muset bránit. Po komerční pauze se pokračuje vhazováním před Neužilem.

33:34
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matěj Zabloudil – 2 min., vysoká hůl).

33:10
    Trhače zastavuje při přechodu do pásma další ofsajd. Domácí mají zatím dobře nakročeno k vítězství pod novým trenérem.

32:59
    Dlouho se hrálo ve středním pásmu, nakonec se hosté usadili ve třetině domácích, ale zakončení jsme od nich neviděli.

32:05
    Čejkovo nahození tečoval lehce Bittner, Neužil kotouč ale i tak vyrazil za jeho branku. Poté je hra přerušena, jelikož se píská ofsajd hostů.

31:40
    Na ledě zůstal ležet Petr Kratochvíl, ten se zvedá velmi těžce, doufejme, že bude v pořádku.
    30:45 David MICHÁLEK - 2:0

30:45
    Tak nakonec domácí vstřelili druhou branku! Po závaru před brankou se nejlépe zorientoval DAVID MICHÁLEK, který po návratu do sestavy přidává důležitou branku. Asistence: Petr Kratochvíl.

30:07
    Exekuce se ujal Petr Kratochvíl, ten si sjel kousek před brankoviště, odkud branku pouze minul! Tohle je velká škoda pro Třebíč. Nicméně domácí mají stále početní výhodu trvající 57 sekund.

30:07
    Pozor, uvidíme trestné střílení pro Třebíč!

30:01
    Kotouč skončil v hledišti a po buly ve středním pásmu zase Kadaň vyhodila. Domácí jsou až nyní ve třetině hostů.

29:40
    Dokonce se hosté i dostali do pásma Třebíče, kde pozdrželi několik sekund.

29:27
    Trhači dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry.

29:04
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Radek Procházka – 2 min., vysoká hůl).

29:00
    Střela Hlaváče mířila jen vedle branky, poté Vodný trefil postaveného Neužila.

28:25
    Po pravé straně nabral rychlost hostující Jan Müller, ten prověřil pozornost Svobody střelou na vyrážečku. Puk byl vyražen do ochranné sítě a bude se vhazovat před domácí klecí.

27:59
    Bittner byl sám před Neužilem, ten ho ale parádně vychytal pravým betonem. Další střela toho samého hráče skončila mimo tři tyče.

27:15
    Trhači se k zakončení nedostali, do brejku mířil Šťovíček, ale zastavuje ho hvizd rozhodčího, který odpískal ofsajd.

26:29
    Po komerční pauze se bude vhazovat před kadaňským brankářem. Příliš velkých šancí nám druhá třetina zatím nenabídla.

26:20
    Jan Müller z levého kruhu minul branku o pořádný kus. Na druhé straně zasahoval Neužil po střele Daniela Kowalczyka.

25:47
    Hosté přišli o kotouč a domácí se pokoušeli založit rychlý protiútok. To jim zrovna nevyšlo... píská se zakázané uvolnění.

25:16
    Čejkova střela se odrazila nepříjemně od mantinelu a Neužil měl i štěstí, že si ho nesrazil do branky.

24:34
    A další vyhození Třebíče. Domácí již hrají v plném počtu.

24:25
    Trhači se dlouho zdržovalo ve vlastním pásmu, po přechodu do útočného pásma přišla střela, kterou Svoboda pohodlně chytil a přerušil hru.

23:59
    Wojnarova střela byla sražena za branku, odkud domácí vyhodili puk do středního pásma.

23:05
    První početní výhoda hostům moc nevyšla, nyní Trefný od modré trefil brankáře Svobodu.

22:34
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matúš Hlaváč – 2 min., hákování).

22:23
    Havránek poslal černou gumu do rohu za brankou Neužila, zde si ho berou domácí, po střele od modré Trhači dostali hru do středního pásma.

21:44
    Kombinace domácích nebyla přesná, ale po chvíli se Třebíč přeci jen usadila ve třetině hostů. Střela od modré proletěla těsně vedle.

20:50
    Neužil se poprvé ve druhé třetině dotkl kotouče, nahození ze středního pásma lapl a přerušil hru.

20:27
    Úvodní buly vyhráli hosté, jejich první přechod byl zakončen střelou Trefného do připraveného Svobody.

20:01

Hráči jsou na ledové ploše, za okamžik začínáme.

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Úvodní třetinu vyhráli domácí, po úvodním gólu se hra rozhýbala a viděli jsme i další šance. Třebíč má o trošku více ze hry, ale Kadaň nepředvádí vůbec špatný výkon, uvidíme, jak tomu bude v prostřední periodě.

Střely na branku: 14 – 9

20:00

19:33
    Michálek předložil kotouč na levý kruh, kde byl Bittner, ten udělal kličku do bekhendu, ale jeho zakončení trefilo jen beton Neužila.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:40
    Rozehrávka se domácím nepovedla a po icingu se bude vhazovat před brankářem Třebíče.

18:17
    V předposlední minutě první třetiny zahrozili hosté, do branky nahazoval puk jeden z útočníků a Svoboda na poslední chvíli chytil kotouč.

17:27
    Přesilovou hru domácí ubránili, souboj o puk u mantinelu vyhráli Třebíčští.

17:02

16:44
    Trhači měli chvíli problém dostat se vůbec do pásma, nyní se jim to povedlo a před kruhy se opřel do puku Chlouba. Jeho pokus domácí zblokovali.

16:00
    Třebíč vyhodila puk do středního pásma.

15:34
    I hosté si zahrají přesilovou hru, od modré čáry vypálil příklepem kapitán Trefný, ale Svoboda vytáhl parádní zákrok lapačkou.

15:02
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jack Glover – 2 min., podrážení).

14:58
    Matěj Zabloudil zakončoval z bezprostřední blízkosti, když mu jeho spoluhráče nahrál zpoza branky. Hostující útočník ale trefil domácího hráče.

14:40
    Michálek střílel hned po buly a branku minul o pár centimetrů. Třebíč pokračuje v tlaku.

14:00
    Utkání má konečně nějaké tempo, po úvodní brance vidíme více střeleckých pokusů.

13:10
    Kombinace domácích byla zakončena střelou z první od Glovera, Neužil puk sice vyrazil, ale jen do míst, kde byli jeho spoluhráči. Hosté jsou v plném počtu.

12:20
    Wojnar odvedl dobrou práci v obranném pásmu a vyhodil puk do středního pásma.

11:59
    Velká šance Třebíče! Bittner našel na brankovišti Lukáše Nedvídka, který udělal kličku do bekhendu, ale puk nezvedl a nechal vyniknout brankáře Kadaně.

11:24
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nahrávka před kruhy nebyla přesná. Trhači dokonce vyvezli puk do pásma Třebíče.

10:51
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matěj Zabloudil – 2 min., nedovolené bránění).

10:50
    Třebíčští nahodili puk za branku soupeře a jeli vystřídat. Po chvíli zůstal ležet na ledě jeden z domácích a rozhodčí to posoudil jako faul. Uvidíme první početní výhodu v utkání.

10:00
    Kadaň nahodila puk ke Svobodovi, ten vyjel proti puku a rozehrál. Na druhé straně dvakrát zakončoval Malec, ale Neužila nepřekonal.

09:10
    Branka domácí nabudila, ti nyní zase zahrozili před Neužilem.
    08:08 Martin ŠŤOVÍČEK - 1:0

08:08
    Po první velké šanci jsme se dočkali i branky! Americký zadák našel před kruhy MARTINA ŠŤOVÍČKA, který si zpracoval puk na forhend a poslal kotouč přesně k tyči! Asistence: Jack Glover

07:41
    Diváci nevidí zrovna atraktivní podívanou, ale nyní se po chybě hostů dostal k šanci Michal Vodný! Ten vystihl rozehrávku a střílel mezi kruhy, jenomže jen do připraveného Neužila.

07:05
    Mert trefil protihráče před sebou a hosté se tedy vyhnali z útočného pásma.

06:31
    Třebíč vyhodila puk jenom na icing. Bude se vhazovat po levici Svobody.

06:12
    Foltýn nerozehrál přesně a domácí se zmocnili puku. Václavek u mantinelu rozehrál na spoluhráče a od modré střílel Hort, ovšem hodně mimo.

05:16
    Černou gumu kontrolují hosté, jenže zastavil je v přechodu do pásma ofsajd. Zatím čekáme na větší šanci tohoto utkání.

04:30
    Martin Šťovíček střílel z pravého kruhu do masky brankáře Neužila.

04:00
    Třebíči se zatím nedaří vystřelit na branku, na druhé straně musel pokrýt puk do lapačky Svoboda.

03:38
    Matěj Zabloudil se natlačil z levé strany před Svobody, jeho střela skončila na boční síti. Poté přišla střela od modré a domácímu brankáři vypadla hokejka z ruky. Naštěstí pro něj, hra byla přerušena, jelikož kotouč se odrazil mimo ledovou plochu.

02:45
    Po buly se ujali hry domácí, od modré pálil vedle branky Bittner, ale píská se ofsajd. Puk již byl ve středním pásmu.

02:16
    Čejak rozehrál na Kratochvíla, ten ale ztečoval puk pouze na zakázané uvolnění.

02:00
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před třebíčskou brankou.

01:10
    Hosté zahrozili před brankou Svobody, nyní Třebíč otáčí hru směrem do útoku.

00:01

Hezký sobotní podvečer, utkání mezi domácí Třebíčí a hostující Kadani za 45 minut začne. Třebíč čeká první utkání pod novým trenérem Radkem Novákem, dočká se vítězství?

SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda (Jekel) – Nedbal, Jenáček, Glover, V. Čejka, Hort, Kowalczyk, Hlaváč – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – P. Kratochvíl, Bittner, Michálek – T. Havránek, Tadeáš Král, Václavek – Ferda, Podlaha, Malec.

SK Trhači Kadaň: Neužil (Štěpánek) – Trefný, Mert, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Procházka – Chlouba, Kůs, Zabloudil – J. Müller, Rindoš, Wágner – Zd. Zabloudil, Čech, Wojnar – Petržilka, Dubský..

Vzájemné zápasy v této sezóně:
    Kadaň – Třebíč 1:3
    Třebíč - Kadaň 5:3

Celek z Vysočiny nezažívá nejlepší období, v Nadstavbové části stále ztrácí body na pozice, které zaručují předkolo play-off. Na desátý Prostějov činí ztráta sedm bodů. Poslední dva duely se Třebíčským nepovedly, hlavně ten poslední, kdy doma s Jestřáby padli vysoko 0:7. Po tomhle utkání se děly věci. Byl odvolán hlavní trenér Martin Sobotka, kterého nahradil Radek Novák a ještě k tomu skončil generální ředitel klubu – Karel Čapek.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Martin Šťovíček, jenž si zapsal 24 bodů za devět branek a patnáct asistencí.

Celou sezónu byli Trhači na samotném dně tabulky, prohráli dokonce prvních 15 zápasů. První vítězství si zapsali doma proti jihlavské Dukle. V Nadstavbové části se Kadaň docela rozjela a vyhrála nyní tři duely po sobě! Bylo to proti Prostějovu, Ústí nad Labem a naposled se Sokolovem. Právě díky výhře 2:1 po nájezdech se Trhači posunuli v tabulce před Sokolov a nejsou poslední!

Nejvíce bodů posbíral Roman Chlouba, ten si přispal 12 branek a 16 asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 9. Šťovíček (Glover), 31. Michálek (P. Kratochvíl), 35. Vodný (Nedvídek, Nedbal), 43. Šťovíček (Vodný, Nedvídek), 43. Hort (Malec, Tadeáš Král), 49. Nedvídek (Vodný, Glover) – 39. Kůs (D. Zeman)

SK Trhači Kadaň: Neužil (49. Štěpánek) – Trefný, Mert, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Procházka – Chlouba, Kůs, Zabloudil – J. Müller, Rindoš, Wágner – Zd. Zabloudil, Čech, Wojnar – Petržilka, Dubský.

Rozhodčí: Kašík, Koziol – Bartek, Kučera