SHK Mustangové – HC Sparta Praha Sledge 2:1 (kon.) | SOHO Olomouc – Karlovy Vary 2:3 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
SOHO Olomoučtí Kohouti
2:3 (0:1, 1:1, 1:0)
SKV Sharks Karlovy Vary
Sobota 04.01.2020, 19:00 • Zimní stadion Olomouc • Česká para hokejová liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Olomoučtí Kohouti se dnes postaví soupeři z daleka – SKV Sharks Karlovy Vary. Oba celky se letos už jednou střetly – listopadové utkání hostila aréna v Karlových Varech a Olomouc tehdy vyhrála v samostatných nájezdech 3:4.

Olomouc letos odehrála jen 6 zápasů – to je nejméně z celé ligy. Z těchto utkání dokázala vybojovat 8 bodů, které ji řadí na 5. příčku tabulky. V posledním utkání na ledě SHK Mustangové AUTO IN prohráli těsně 4:3, předtím v listopadu zvítězili právě nad Karlovými Vary a také pražskou Spartou. Hanákům se přitom letos daří spíš venku než doma – fanoušky v plecharéně dokázali ze tří pokusů potěšit pouze jednou.

Nejvíce gólů z Kohoutů vstřelil Martin Novák (5). K těmto trefám navíc Novák přidal jednu asistenci, což ho řadí také na čelo produktivity Olomouce.

Karlovy Vary jsou se ziskem 14 bodů na druhém místě tabulky. Od prohry s Olomoucí v polovině listopadu odehráli Západočeši tři utkání, dvakrát zvítězili (2:1 proti Spartě a 3:1 proti Zlínu) a jednou prohráli (4:6 se Studénkou). V bilanci venkovních zápasů jsou Sharks třetí nejlepší v soutěži, z hřišť soupeřů si letos přivezli 4 body.

Nejlepším střelcem týmu je Michal Geier s 26 přesnými zásahy, stejný hráč je zároveň nejproduktivnějším mužem Sharks.

00:01

00:20
    Geer nastřelil kotouč do útočného pásma.

01:04
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Autorem branky je FORGO.

01:25
    Stašák po buly posunul kotouč na Mikuše, ten ale mířil kousek vedle karlovarské brány.

01:31
    Stašákovu střelu od modré vyrazil brankář Sharks hokejkou.

02:30
    Geier ujížděl sám na olomouckou bránu, místo střely se ale rozhodl přenechat kotouč Forgovi, který minul.

04:03
    Geier odpálil kotouč ze středního pásma do olomoucké třetiny a hned se jeho tým dostal do zajímavé šance. Střelu z levé strany ale brankář Kohoutů pokryl.

05:00
    Palát chtěl posunout kotouč na Mikuše, ten ale skončil na holi Geiera, který poslal těžkou střelu na soupeřovu bránu, kotouč se po ní odrazil od mantinelu. Vzadu za bránou Olomouce pak černou pryž vybojovali domácí a mohou jít dopředu.

05:40
    Jedlička ještě stihl zachytit kotouč předtím, že opustil útočné pásmo. Po zákroku brankáře Sharks se bude vhazovat v obranné třetině hostů.

06:20
    Stašák ideálně nezpracoval přihrávku a musí se vracet pro puk.

06:42
    Další střelecký pokus Geiera kryje brankář Kohoutů.

07:06
    Brankář Černoch se teď blýskl parádním zákrokem lapačkou proti střele Geera, jenž se dostal do samostatného úniku.

07:25
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

07:50
    Pálatova střela z vrcholku kruhu mířila mimo tři tyče.

08:49
    Duo Geier a Fargo dělá domácím velké starosti. Prvně jmenovaný teď před bránou nasměroval kotouč na autora prvního gólu Karlových Varů, ten ale tváří tvář brankáři Černochovi minul.

10:18
    Další výborný zákrok Černocha. Sharks teď svého soupeře uzavřeli v jeho obranné třetině.

10:51
    Rennhack chtěl směřovat kotouč na Geiera, ale přihrávka nebyla moc přesná.

11:32
    Hra se teď přesunula na druhou stranu kluziště.

11:50
    Se Stašákovým nahozením neměl gólman Žraloků problém.

12:40
    Stašákova střela nebyla moc tvrdá, ale její závěrečný odraz dělal brankáři Sharks trochu problémy. Teď už je však kotouč na druhé straně hřiště.

14:00
    Skákavý kotouč od modré čáry Černoch bez problémů srazil do rohu, kde si ho přebrali jeho spoluhráči.

14:20
    Palát chtěl jít dopředu, ale kotouč se mu před modrou čárou zastavil na ledě.

14:58
    A další tvrdá rána Geiera! Tentokrát kotouč skončil v lapačce Černocha.

15:00

V první třetině jsme viděli jen jeden gól, který vstřelil karlovarský Jiří Forgo. Hosté si v průběhu první dvacetiminutovky vypracovali několik zajímavých šancí, jejichž jmenovatelem byl obvykle nejlepší střelec týmu Michal Geier, další góly však zatím nepřidali.

15:01

15:10
    Jedličkovo nahození ze středního pásma zaplulo vedle soupeřovy brány.

16:54
    Klíma jen nahodil kotouč do útočné třetiny a odjíždí střídat.

16:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci srovnávají stav utkání. První branku Olomouce dává SYLWESTER FLIS.

18:00
    Wágner nahrával na druhou stranu obranného pásma na Nejedlého, ten poté málem ztratil kotouč ve střední třetině, ale nakonec se mu povedlo odpálit černou pryž směrem k Černochovi.

18:40
    Geier se zkoušel prosadit odpalem za záda, ale minul bránu.

19:50
    Klíma bojuje o kotouč s Rennhackem, úspěšnější byl v tomto snažení hráč Karlových Varů.

20:25
    Kardoš nekompromisně napálil kotouč do útočné třetiny, tam ho ale přebírají hráči v bílých dresech.

20:50
    Stašák obral o kotouč Haase a Olomouc může jít zase dopředu.

21:20
    Tentokrát MICHAL GEIER svůj únik přetavil v gólové vítězství. Černou pryž prohodil nad brankářem Černochem a jeho tým je opět ve vedení.

22:41
    Forgovu střeli brankář Kohoutů vyrazil betonem, poté odražený kotouč raději skryl pod svou lapačkou, a tak se bude vhazovat po jeho levici.

24:05
    Forgova rána sice Černochovi vypadla z lapačky, naštěstí však přímo na čepel Stašáka, který mohl s kotoučem odjet do bezpečí.

24:56
    Zakázané uvolnění Olomouce.

25:30
    Večerkovu ránu brankář Sharks vyrazll do rohu.

26:40
    Palát zachytil přihrávku na modré čáře a dostal se do útočného pásma, tam byl ale zpacifikován karlovarskou obranou.

28:10
    Rennhack se dostal do dobré střelecké pozice, ale v bezprostřední blízkosti olomouckého brankáře minul. O chvíli později zaduněl mantinel za bránou domácích.

29:50
    Druhá třetina už se odehraje v rohu karlovarské třetiny.

30:00

Ve druhém dějství jsme byli svědky dvou gólů. Nejprve Sharks zvýšili na 0:2 zásluhou individuální akce Michala Geiera, poté však domácí snížili gólem Sylwestera Flise.

30:01

30:15
    Nejedného střela rozvlnila boční síťku.

31:00
    Palátovu střelu vyrazil Korec vrchem lapačky k mantinelu.

31:30
    Na druhé straně musel Černoch proti jedné ze střel soupeře skočit.

31:59

33:00
    Jedlička chtěl po mantinelu posunout kotouč na Klímu, černá pryž však byla příliš prudká a odklouzala na modrou čáru k hráči Sharks. Následná útočná akce byla pro domácí velmi nebezpečná, protože brankář Černoch chvíli neměl ponětí o kotouči, který ležel kousek od jeho betonu – nikým nehlídán. Naštěstí pro pro domácí si toho však brankář po chvíli všiml a kotouč skryl.

34:30
    Stašákovu střelu karlovarský gólman bez potíží vyrazil.

35:56
    Mikuš poslal kotouč na Stašáka, ten ho posunul na Klímu, ale rychleji byl u skákavého puku obránce Nejedlý.

37:20
    Geierovu přihrávku na Farga zblokoval Jedlička.

38:30
    Hra je přerušena, protože byla posunuta brána hostů.

39:45
    Palátova střela proletěla kousek vedle karlovarské brány.

40:33
    Kohouti teď měli dobrou pasáž, ve které na svého soupeře vyvinuli velký tlak. Další olomoucká rána mířila jen do Paláta, poté jeden z hráčů Sharks vrazil do brány a ta vypadla z kolíků.

40:40
    Fargo chtěl odpálit kotouč do bezpečí, ale černá pryž zamířila mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude opět v karlovarské třetině.

42:32
    Forgo Palátovi znepříjemňoval rozehrávku, ten proto raději kotouč odpálil do střední třetiny.

43:15
    Jedličkova střela zaduněla o plexisklo.

43:26
    SYLWESTER FLIS se prosazuje z vrcholku levého kruhu a svým druhým gólem vyrovnává utkání.

43:48
    Na ledové ploše zůstal ležet Nejedlý a hra je přerušena. Obránce Sharks už se však zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

44:10
    Večerek nastřelil boční síť brány Sharks.