Ottawa – Montreal 1:2 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 0:1 (kon.) | Washington – New Jersey 1:5 (kon.)
NY Islanders – Boston 2:3 (po pr.) | Carolina – Los Angeles 2:0 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.)
Chicago – Anaheim 4:2 (kon.) | Vegas – Columbus 0:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:3 (kon.)
San Jose – Dallas 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 0:1 (kon.) | Minnesota – Vancouver 1:4 (kon.)
Detroit – Buffalo 1:5 (kon.)
Ottawa Senators
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Montreal Canadiens
Neděle 12.01.2020, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:05:01)

Československá stopa v utkání:
    Filip Chlapík (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:59
    Tomáš Tatar (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:37

1. Carey Price (MTL) 41 zák., 1 gól, 97,6%
    2. Ilja Kovalčuk (MTL) 1+0
    3. Marcus Högberg (OTT) 23 zák., 2 góly, 92,0%

Montreal v napínavém duelu nakonec zvítězil nad domácí Ottawou 2:1 po prodloužení. V první třetině byli hosté jasně lepší a v 9. minutě to potvrdil Suzuki, který otevřel gólový účet. Druhá dvacetiminutovka nám nabídla velice vyrovnanou partii, ve které nepadl gól. Třetí periodu naopak Ottawa dominovala v 54. minutě se dočkali srovnávací branky, kterou dal Batherson. Posléze se šlo do prodloužení, kde v 65. minutě rozhodl Kovalčuk.

64:08 Ilja KOVALČUK - 1:2

64:08
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Hosté necelou minutu před koncem prodloužení dávají gól, když se dostali do přečíslení 2 na 1 a ILJA KOVALČUK místo nahrávky zvolil střelu o tyč, která skončila v bráně. Bez asistence.

63:26
    Phillip Danault pálil od modré, ale pouze do připraveného betonu Högberga.

62:32
    Toto utkání je zatím naprosto jasně o brankářích, jelikož Marcus Högberg zlikvidoval další střelecký pokus soupeře.

61:49
    Price viděl střelu soupeře a také jí vyrazil do bezpečí.

61:19
    Ilja Kovalčuk se po špatném střídání soupeře dostal úplně sám do úniku, ale Marcus Högberg jej vychytal!

60:41
    Následně se Senators dostali do přečíslení 2 na 1, ale střela Bathersona byla z velkého úhlu a Price si poradil.

60:13
    Montreal vyhrál úvodní buly prodloužení a drží tak kotouč v útočném pásmu.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:32
    Canadiens nyní sevřeli soupeře v útočné pásmu, ale zatím se nedostali ke střele na bránu.