Č. Hora – Bělorusko 27:36 (kon.) | Lotyšsko – Německo 27:28 (kon.) | Island – Rusko 34:23 (kon.)
Srbsko – Chorvatsko 21:24 (kon.) | Nizozemsko – Španělsko 25:36 (kon.) | Dánsko – Maďarsko 24:24 (kon.)
Černá Hora
27:36 (11:17)
Bělorusko
Pondělí 13.01.2020, 18:15 • Stadthalle, Štýrský Hradec (AUT) • Mistrovství Evropy mužů • Skupina A

Černá Hora – Bělorusko 27:36 (11:17)
    Nejvíce branek: Lipovina 5, F. Vujović 4/1, Ševaljević 4/2 – Vajlupov 7/2, Šilovič 5, Karalek 5. Rozhodčí: Jørum, Kleven (NOR). Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/4. Vyloučení: 2:3. (19:44:57)

Jasná záležitost ve skupině A! Přímý souboj o druhé postupové místo byl vyrovnaný jen zhruba deset minut. Černá Hora ještě vedla 6:4, ale postupně získávali favorizovaní Bělorusové čím dál zřetelnější převahu a druhý poločas byl již jen otázkou skóre. Pohledná házená přinesla nakonec průměr přes jeden gól na minutu a tak mohou být diváci ve Štýrském Hradci s předvedenou hrou rozhodně spokojeni.
    Bělorusy čeká počtvrté za sebou na ME nadstavbová fáze, Černá Hora obsadí ve skupině třetí místo, což je i tak její nejlepší výsledek v historii.

Konec zápasu. (26:36)
    60
    Současně se sirénou ještě rozhodčí odpískali sedmičku pro Černou Horu, kterou proměnil Filip Vujović. (27:36)
    60
    Alexandr Padšivalov dostal krásně přiťuknuto z pravého křídla od Baranova a z pravé spojky zavěsil. (26:36)

60
    Dnešní utkání sleduje 5000 diváků. (26:36)
    59
    Góly padají v rychlém sledu, další střílí za Bělorusko Maxim Baranov. (26:35)
    58
    Vzápětí trefuje síť také na druhé straně Božo Andjelić. (26:34)
    58
    Běloruský trenér Ševcov dává příležitost hráčům z lavičky, teď ji popadl za pačesy přesnou střelou Jurij Lukjančuk. (25:34)
    58
    Ze sedmimetrového hodu snižuje Vasko Ševaljević. (25:33)
    57
    Hned po rozehrání opět skóruje Ivan Brouka. (24:33)
    57
    Branko Vujović odpovídá individuálním průnikem a trefou z pravé spojky. (24:32)

56
    Třetí oddechový čas pro Černohorce. (24:32)
    56
    Z prvního gólu se po proměněném samostatném nájezdu raduje Bělorus Ivan Brouka. (23:32)
    56
    Ani z druhého sedmimetrového hodu nezaváhal Maxim Baranov. (23:31)
    55
    Stevan Vujović se prosazuje "angličanem" o spojnici. (23:30)
    53
    Dmitrij Nikulenko střílí po hezké kombinaci z brankoviště jubilejní třicátý gól favorita. (22:30)