Fiorentina – Atalanta BC 2:1 (kon.) | AC Milán – Spal 3:0 (kon.) | Juventus – Udinese 4:0 (kon.)
AC Milán
3:0 (2:0)
Spal
Středa 15.01.2020, 18:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italský pohár • Osmifinále

Máme za sebu osmifinálové utkání italského poháru, v němž AC Milán porazil SPAL jasně 3:0. Domácí si šli za postupem od úvodních minut, hosté nastolenému tempu nestačili. Do vedení se Rossoneri dostali ve 20. minutě, kdy únik na zadní tyč úspěšně zakončil Krzysztof Piatek. Ještě jeden gól domácí přidali v první půli, ve 44. minutě se prosadil technickou střelou Samu Castillejo. Ve druhé části hry stvrdil postup AC Theo Hernández, jenž se prezentoval tvrdou ránou k pravé tyči.

Ve čtvrtfinále se mohou svěřenci kouče Pioliho těšit na utkání proti Turínu, pro SPAL pouť pohárem končí.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeju krásný zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:01:13)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:17.

90+5

90+4
    Milánští ještě zahrávali rohový kop, který dokázal ubránit stoper Francesco Vicari, když přehlavičkoval Romagnoliho. Každou chvilku zazní závěrečný hviz rozhodčího.

90+3
    Suso se pokusil o zakončení z pravé strany, úspěšný blok ale předvedl Federico Zanchetta. Pro odražený míč si následně došel Beriša.

90+2
    Po pravém křídle se snažil prodrat do šance Ismaël Bennacer, tvrdě však narazil na Igora, přes něhož alžírský středopolař nedokázal projít.
    90+1. Po shlédnutí videa došel rozhodčí k závěru, že Paquetá hrál rukou u těla

90+1
    Ano, penalta se ruší! Paquetá stihl dát svoji pravou ruku k tělu, což hrálo rozhodující roli při výroku hlavního arbitra.

90
    Nad rámec základní hrací doby jsou nastaveny čtyři minuty.

90
    Sudí Ghersini se jde podívat k videu, tak že by nakonec Lucas Paquetá hrál v rámci pravidel?

89
    Exekuce se protahuje, sudí totiž celou situaci ještě konzultuje s videorozhodčím.

88
    Bude se kopat penalta! Alessandro Murgia nastřelil ruku ve vápně padajícího Paquety, rozhodčí neváhal ani vteřinu. Hříšníka navíc potrestal žlutou kartou.

87
    Na přízemní pas do vápna od Paquety si naběhl Suso. Střídající hráč se nedokázal zapsat do střeleckých statistik, pravou tyč minul o pár čísel.

86
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Federico Zanchetta.
    85. S hlavičkou Murgii si Donnarumma poradil

85
    Do největší šance hostů se po krásném centru z levé strany dostal Alessandro Murgia, hlavičkou ovšem zamířil do středu brány, kde se reflexivním zákrokem blýskl Donnarumma!

84
    Rebić vystihl rozehrávku a už už se chystal rozběhnout do situace dvou proti dvěma, když ho zezadu stáhl k zemi Bartosz Salamon. Zde je žlutá karta neoddiskutovatelná.

83
    Nepovedený centr Tunjova z levé strany pořádně zavařil Donnarummovi, balón se totiž stočil směrem do branky. Ital ale stihl zacouvat na brankovou čáru a kulatý nesmysl zpacifikoval.