Villach – Znojmo 4:3 (kon.)
EC Villach SV
4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 19.01.2020, 17:30 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League • 42. kolo

Utkání končí vítězstvím domácích 4:3. Znojmo závěrečnou třetinu vyhrálo, v posledních minutách bylo jasně lepší, jenže zápas si dnes prohrálo matným výkonem v prvních dvou třetinách. Šance Orlů na přímý postup do play-off se tak před posledními dvěma koly tenčí. Možností je stále spoustu, ale Znojmo nemá svůj osud ve vlastních rukou a musí spoléhat na příznivou souhru okolností. Další zápas sehraje v pátek 24. ledna doma proti Grazu. Do té doby díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (19:48:17)

59:52
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Luciani – 2 min., nedovolené bránění brankáři). Vhazuje se ve znojemském pásmu.

59:52
    Je zřejmě rozhodnuto, ve snaze tečovat nadějnou ránu od modré vletěl Luciani do brankoviště soupeře a podtrhl brankáře Maxwella.

59:22
    Villach vyhodil, Znojmo musí opět zakládat útok z vlastního pásma.

59:04
    Orli bojují o kotouč za brankou soupeře.

58:40
    Vyhození Villachu míjí prázdnou branku.

57:54
    Velkou přetlačovanou o puk před Maxwellovým brankovištěm Znojmo vyhrálo, ale nepřesnou přihrávkou se vyhání do středního pásma.

57:46
    Znojmo opět v šesti, Lassila na střídačce.

57:46
    Vyloučení v týmu EC PANACEO VSV (Schmidt – 2 min., podrážení).

57:46
    Znojmo je bleskově opět v útočném pásmu a vybojovalo buly po Maxwellově pravici. Navíc se bude vylučovat.

57:21
    Orli právě vstřelili branku!
    Přeci jen ještě drama. Hned po vyhraném buly přiťukl Bořuta na modré JAKUBU STEHLÍKOVI a jeho rána z první končí v síti. Asistence: Antonín Bořuta, Anthony Luciani.

57:17
    Orli to zkusí v šesti bez brankáře.

57:17
    Villach si bere oddechový čas.

57:17
    Nahození od modré musel Maxwell přidržet, vhazovat se bude po jeho levici.

56:54
    Další vyhození domácích, Orli musí začínat útok znovu z vlastní poloviny.

56:32
    Villach posouvá puk do středního pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

55:48
    Berisha pálil z levého křídla těsně mimo branku.

55:24
    Villach už se jen brání, střelu od modré teď Maxwell neviděl, ale se štěstím dokázal vyrazit.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 7. Bjorkstrand (Pollastrone, Reid), 22. Fraser (Reid, Schmidt), 30. Pollastrone (Fraser), 41. Bacher (Lahti) – 28. Kosnar (Bowles, Čermák), 44. McRae (Čermák, Flick), 58. Stehlík (Bořuta, Luciani)

EC Villach SV: Maxwell (Moser) – Fraser, Schmidt, Cundari, Pöyhönen, Bacher, Schlacher – Pollastrone, Bjorkstrand, Reid – Karlsson, Lahti, Ulmer – Brunner, Maxa, Lahoda – Wohlfahrt, Judth.
    HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Bořuta, Stehlík, Sova, Čermák, Jonáš, Mikliš, Kruckovyč – T. Svoboda, Bartoš, Luciani – McRae, Flick, Berisha – Gago, Matuš, Bowles – O. Svoboda, Češík, Kosnar.

Rozhodčí: Sewell (GBR), Zrnić – Nothegger, Riecken