Německo – Portugalsko 29:27 (kon.) | Slovinsko – Norsko 20:28 (kon.)
Slovinsko
20:28 (9:12)
Norsko
Sobota 25.01.2020, 18:30 • Tele2 Arena, Stockholm (Švédsko) • Mistrovství Evropy mužů • Utkání o bronz

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. (20:08:31)

Norsko si spravilo chuť po těsné porážce s Chorvatskem v semifinále ve druhém prodloužení a poprvé v historii bere medaili na mistrovství Evropy, je bronzová!

Norové o svém vítězství rozhodli v úvodu druhé půle, kdy si vytvořili osmigólový náskok. Parádně hráli zejména brankář Bergerud (44% úspěšnost zákroků) a křídelníci Jöndal a Björnsen. Nový rekord v počtu gólů na jednom šampionátu pak stanovila hvězdná spojka Sander Sagosen, jenž se na mistrovství Evropy trefil 65krát!

Slovinsko – Norsko 20:28 (9:12)
    Nejvíce branek: Bombac 5/1, Mačkovšek 4, Blagotinšek 3 – Jöndal 7/1, Björnsen 5, Sagosen 4/1. Rozhodčí: Geipel, Helbig (oba GER). Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 4:5.

Konec zápasu. (20:28)

60
    Norsko dohrálo zápas na půlící čáře, je konec! (20:28)

60
    Magnus Gullerud znovu volný na pivotu, Klemen Ferlin však předvedl výtečný zákrok. (20:28)
    59
    Dean Bombac proměnil nařízenou sedmičku ranou pod břevno. (20:28)

59
    Vyloučení v týmu Norsko (Harald Reinkind). (19:28)
    59
    Na pivotu zůstal osamocený Magnus Gullerud, z otočky se prosadil a Norové si už závěr zápasu opravdu užívají. (19:28)

58
    Signalizovaná pasivita Norů. (19:27)

57
    Blaž Janc z pravého křídla z dobrého úhlu trefil pouze nastavené ruce Bergeruda! (19:27)
    57
    Harald Reinkind se na pravé straně jednoduchou kličkou zbavil obránce a zavěsil. (19:27)
    56
    Blaž Janc vypíchl Norům míč a samostatný únik proměnil technickým obstřelem . (19:26)
    56
    Borut Mačkovšek měl hodně prostoru na levé straně a zužitkoval ho ke snížení. Slovinci však ztrácejí propastných osm gólů. (18:26)
    55
    Göran S. Johannessen šikovně proskočil na levé straně a přidává vzápětí i svůj čtvrtý gól v zápase. (17:26)

54
    Torbjörn Bergerud vytáhl další zákrok! Tentokrát proti osamocenému Blagotinšenkovi na pivotu. (17:25)
    54
    Göran S. Johannessen napřáhl ke střele ze střední spojky z kroku a zamířil k levé tyči. (17:25)
    53
    Borut Mačkovšek po pěkném proskoku snižuje. (17:24)
    53
    Christian O'Sullivan si zaběhl za slovinského obránce, obdržel přihrávku a propálil Ferlina! (16:24)