Kometa Brno – Litvínov 4:3 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Liberec – Mountfield HK 5:1 (kon.)
Kladno – Třinec 1:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 6:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:5 (1:2 po s.n.)
Zlín – K. Vary 5:6 (po pr.)
po s.n. (1:2)
HC Olomouc
4:5 (0:0, 1:3, 3:1 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 26.01.2020, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 40. kolo

Skončilo nám utkání mezi Olomoucí a Vítkovicemi. Hosté si z Hané odvezli cenné dva body, přestože průběh zápasu napovídal, že by měli získat tři. Vítkovicím se povedla druhá třetina, ve které se dostaly do třígólového vedení. Po snížení následovala trefa Petera Tršky ze 42. minuty. Olomouc však třemi góly odpověděla, a proto šel zápas do nájezdů. V těch byli úspěšnější hosté. Rozdílovou trefu vsítil Ondřej Roman.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou! (20:10:52)

Nejlepšími hráči tohoto střetnutí byli vyhlášeni: Zbyněk Irgl (Olomouc) a Peter Trška (Vítkovice).

Ondřej ROMAN - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je ONDŘEJ ROMAN.

5. série
    1:2
    Ondřej Roman odrazil od tyče puk do branky. Konrád byl bezmocný a je rozhodnuto.

5. série
    1:1
    Pavel Musil nezvedl kotouč pod horní tyč. Svoboda se natáhl.

4. série
    1:1
    Veselého nájezd nebyl dobře proveden. Konrád zasáhl.

4. série
    1:1
    Burian na poslední chvíli stáhl puk na forehand a jen o pár centimetrů nebyl úspěšný.

3. série
    1:1
    Roberts Bukarts parádně zamířil do šibenice. Je vyrovnáno.

3. série
    1:0
    Zbyněk Irgl trefil tyč.

2. série
    1:0
    Jan Hruška udělal blafák velmi dobře, ale Konrád špičkou betonu udržel své nájezdové čisté konto.

2. série
    1:0
    Nahodil je dnes podruhé v nájezdu úspěšný. Svobodu překonal nad vyrážečku.

1. série
    0:0
    Dominik Lakatoš se zamotal ve svých kličkách. Nedokázal ani vystřelit.

1. série
    0:0
    Jan Káňa Svobodu nepřekonal. Puk neprostrčil mezi betony.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pět nastavených minut nerozhodlo. Po úpravě hrací plochy budou následovat samostatné nájezdy, které určí, kdo bude brát bonusový bod.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:44
    Vilém Burian se natlačil před bránu. Z velké blízkosti ale Svobodu nepřekonal.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 38. Dujsík (Irgl), 47. Burian (Irgl, Dujsík), 50. Nahodil (TS), 56. Burian (Irgl, Dujsík) – 24. Mallet (Lakatoš, Roberts Bukarts), 24. Dej (Trška, Mallet), 31. Lakatoš (Schleiss), 42. Trška (Lakatoš, Hruška), rozh. náj. O. Roman