CSKA Moskva – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 6:1 (kon.)
Petrohrad – N.Novgorod 4:3 (kon.)
konec
CSKA Moskva
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 26.01.2020, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou. (17:16:43)
   
  Československá stopa v utkání

  Do tohoto zápasu nakonec nenastoupil ani jeden český nebo slovenský hokejový hráč.
   
  Statistiky po celém zápase:

  Střely na branku: 27 – 19
  Trestné minuty: 10 – 8
  Vhazování: 27 – 29
  Zblokované střely: 12 – 10
  Hity: 6 – 8
   
  Je konec! CSKA nakonec potvrdilo roli favorita, když v poslední periodě přidalo ještě další dvě branky. Nejprve Michail Grigorenko si vyměnil kotouč se spoluhráčem, načež si sjel k tyčce a pohodlně zakončil do odkryté sítě. O minutu později se navíc trefil ještě Kirill Kaprizov, který dostal přihrávku před branku, kterou nekompromisně proměnil střelou z první. To bylo z hlediska výsledku vše a Moskva bere dva body za výhru v základní hrací době.
   
  Konec zápasu.
   
  59:26
  Jevgenij Česalin posunul kotouč do strany, kam si najel jeho spoluhráč. Ten vyslal vcelku pěknou střelu, ale Ilja Sorokin stihl zasáhnout levým ramenem.
   
  59:00
  Minuta do konce třetiny!
   
  58:19
  Danil Romancev se snažil získat kotouč za každou cenu, ale jen ho odpálil směrem k domácímu hokejistovi. Následně se navíc ještě hra přerušila.
   
  57:39
  Arťom Blažijevskij držel kotouč na své hokejce v obranném pásmu, navíc ani nikdo ze soupeřů se nesnažil napadat. Sibir už je s porážkou smířen.
   
  57:00
  Zbývají nám přesně tři minuty do konce třetiny i zápasu! Domácí hokejisté nadále drží kotouč na svých hokejkách a soupeře k ničemu nepouštějí.
   
  55:53
  První útočná formace domácího týmu se vydala do přečíslení, avšak nakonec jí to k ničemu nebylo. Střela byla totiž zablokována obráncem.
   
  55:15
  Alexej Jakovlev znovu vypálil. Hosté se ještě snaží něco udělat se stavem zápasu, ale střela výše zmíněného borce nedokázala rozvlnit síť branky.
   
  54:25
  Poslední komerční přestávka je tu!
   
  54:09
  Hosté se ještě snaží se zápasem něco udělat a Dmitrij Sajustov dorážel před gólmanem. Jeho dorážky ale k úspěchu v podobě snížení ale nevedly.
   
  53:35
  Michail Naumenkov jen zkontroloval kotouč letící do útočného pásma, ale za ním se už nevydal. Oba týmy následně vystřídaly a jsou zde čerstvé síly.
   
  52:51
  Juuso Puustinen dostal přihrávku mezi kruhy, ale byl dobře dostoupen soupeři, kteří ho nepustili ke střele. Jinak by z této situace mohlo přijít snížení.
   
  52:07
  Alexej Jakovlev dostal přihrávku do strany a táhl celou akci svého týmu. Jakovlevse nakonec dostal ke střele, ale Ilja Sorokin kotouč vyrazil do rohu.
   
  51:38
  Novosibirsk se prosadil skrze střední pásmo, ale nakonec se znovu nedostal ani ke střele.
   
  50:46
  Domácí hokejisté vyhráli buly v útočném pásmu a dostali se ke střele. ta přišla od modré, ale tuto ránu zablokoval někdo z hostujících hokejistů.

  Denisa Józsová

  Branky a nahrávky: 20. Slepyšev (Kaprizov), 48. Grigorenko (Vey), 49. Kaprizov (Slepyšev, M. Kempe)


  CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov, Dahlbeck, Naumenkov, M. Robinson, Kiselevič, A. Romanov – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Mamin – P. Karnauchov, Kalinin, Al. Popov – Vey, Grigorenko, Sorkin – Rtiščev.
  HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Jokipakka, Loginov, K. Alexejev, Děmidov, Timašov, Ilja Morozov, Jefremov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Michajlov, Sajustov, Milovzorov – Česalin, V. Komarov, I. Makarov – A. Jakovlev, Torčeňuk, Romancev.

  Rozhodčí: Akuzovskij, Sidorenko – Ponamarenko, Savenkov