Atlantická divize – Metropolitní divize 9:5 (kon.) | Centrální divize – Pacifická divize 5:10 (kon.) | Pacifická divize – Atlantická divize 5:4 (kon.)
Tým Atlantické divize
9:5 (4:4, 5:1)
Tým Metropolitní divize
Neděle 26.01.2020, 02:15 • Enterprise Center, St. Louis • NHL All-Star Game

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:15.

Vítám tu všechny milovníky zámořského hokeje! All-Star víkend NHL, který letos hostí Enterprise Center v St. Louis, v noci vyvrcholí zápasovým programem. Ten již popáté proběhne turnajovou formou ve formátu 3 na 3. Do turnaje zasáhnou čtyři týmy, každý z nich reprezentuje jednu z divizí. Jednotlivé zápasy se hrají na dva desetiminutové poločasy. V prvním semifinále proti sobě nastoupí výběry Atlantické a Metropolitní divize.

B Andrej Vasilevskij, TBL

Kapitánem výběru atlantické divize je český hokejista David Pastrňák. Útočník Bostonu prožívá skvělou sezónu. Na svém kontě má už 70 bodů a s 37 góly vede střeleckou tabulku celé NHL.

Tým Atlantické divize: Andersen (Vasilevskij) – Hedman, S. Weber – Bertuzzi, Duclair, Eichel – Huberdeau, Marner, Pastrňák (C) – B. Tkachuk.

Tým Metropolitní divize: Holtby (Jarry) – Carlson, S. Jones, Letang (C), Slavin – Barzal, Hischier, Konecny – Kreider, Oshie.

Rozhodčí: St. Pierre, St. Laurent – Pancich, Cormier.

V prvním semifinále se tedy proti sobě postaví týmy kapitána Davida Pastrňáka a Krise Letanga. Atlantickou divizi koučuje Pastrňákův trenér z Bostonu Bruce Cassidy, Metropolitní divizi vede Todd Reirden z Washingtonu.

Oba týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše. Na ledě je ještě pódium a hudební aparatura ze slavnostního programu, ale s tím si organizátoři jistě rychle poradí.

00:01

-10:01
    T. J. Oshie vyhrál úvodní buly zápasu.

00:26
    Tým Atlantické divize právě vstřelil branku!
    Atlantická divize jde rychle do vedení! DAVID PASTRŇÁK s Victorem Hedmanem ujeli do přečíslení 2 na 1. Pastrňák nahrál Hedmanovi, který mu nesobecky vrátil a nejlepší střelec NHL se trefuje do odkryté branky. Asistence: Victor Hedman.
    00:26 David PASTRŇÁK - 1:0

00:49
    A hned je tu druhý gól! Po nahrávce Duclaira vymetl z první šibenici Holtbyho svatyně SHEA WEBER – 2:0. Asistence: Tyler Bertuzzi a Anthony Duclair.
    00:49 Shea WEBER - 2:0

01:46
    Další nebezpečí pro Metropolitní divizi. Marner vracel před branku Huberdeauovi, ale tuhle spolupráci překazil Kreider.

02:13
    Tým Metropolitní divize právě vstřelil branku!
    Je sníženo! Přesilovou situaci využil po nahrávce Barzala obránce Washingtonu JOHN CARLSON. Andersen se nestačil přemístit. Asistence: Mathew Barzal a T. J. Oshie.
    02:13 John CARLSON - 2:1

02:58
    Tentokrát dobrý zákrok Andersena. Barzal nabil Sethovi Jonesovi, kterého brankář Toronta vychytal.

03:38
    Je srovnáno! NICO HISCHIER projel až před Andersena a mezi jeho betony prohodil kotouč až za brankovou čáru. Asistence: Seth Jones a Travis Konecny.
    03:38 Nico HISCHIER - 2:2

03:58
    O zakončení jednoruč se pokusil Kris Letang. Andersena kapitán Metropolitní divize nepřekvapil.

05:03
    Úspěšný zákrok Bradena Holtbyho. Ten si dobře povyjel proti střele Huberdeaua.

05:29
    Metropolitní divize otáčí skóre! T. J. OSHIE vymetl parádní ranou šibenici Andersenovy svatyně – 2:3. Asistence: Mathew Barzal a Seth Jones.
    05:29 T. J. Oshie - 2:3

05:29
    Čas na menší odpočinek od gólového kolotoče v podobě reklamní přestávky.

05:36
    Šanci na zvýšení náskoku měl Seth Jones. Ten dostal puk na levý kruh, z první ale minul branku.

06:04
    Tentokrát se už SETH JONES prosadil! Přes Hedmana projel až před branku a trefil se nad lapačku Andersena. Asistence: Travis Konecn a Nico Hischier.
    06:04 Seth JONES - 2:4

06:20
    Další gól! Po přihrávce Bertuzziho trefil odkrytý prostor u tyčky Holtbyho branky ANTHONY DUCLAIR – 3:4. Asistence: Tyler Bertuzzi a Shea Weber.
    06:20 Anthony DUCLAIR - 3:4

08:07
    Oshie hledal spoluhráče z Washingtonu Johna Carlsona. Tomu ale vypíchl puk Huberdeau.

08:19
    Metropolitní divizi byl odpískán ofsajd.

08:28
    Podruhé v zápase se prosazuje DAVID PASTRŇÁK! Kapitán Atlantické divize se dostal až před Holtbyho a bekhendem umístil puk mezi jeho betony – 4:4 Victor Hedman a Jack Eichel.
    08:28 David PASTRŇÁK - 4:4

08:55
    Pastrňák vyzval ke skórování Jacka Eichela, kterého skvěle vychytal Holtby!

09:50
    Nyní nahrál David Pastrňák před téměř odkrytou branku Weberovi. Obránce Montrealu ale nedostal přes pravý beton Holtbyho kotouč na místo určení!

10:00

První poločas nabídl očekávanou přestřelku. Hráči Atlantické divize se rychle ujali dvougólového vedení, ale poté přišel obrat až na 2:4. Ještě do přestávky však bylo vyrovnáno. Nás může těšit, že první a čtvrtý gól Atlantické divize zaznamenal David Pastrňák.

Do druhého poločasu oba týmy vystřídají brankáře. Za Atlantickou divizi zaujme místo v brankovišti Andrej Vasilevskij, na druhé straně se už rozcvičuje Tristan Jarry.

10:01

10:01
    Střídání v týmu Tým Atlantické divize: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Andrej Vasilevskij.
    Střídání v týmu Tým Metropolitní divize: ze hřiště odchází Braden Holtby, přichází Tristan Jarry.

10:37
    První zákrok Vasilevského, který vyrazil střelu z levého kruhu.

11:21
    Mathew Barzal si obhodil protihráče, následně ale nedokázal přihrát před odkrytou branku.

11:36
    Svůj první zákrok si připsal Tristan Jarry, který pokryl střelu Jonathana Huberdeaua.

12:05
    V situaci 2 na 1 mohl Marner ještě nahrávat Huberdeauovi. Volil ale střelu z pravé strany, kterou Jarry vyrazil.

12:50
    Necelé tři minuty se čekalo ve druhém poločase na gól. Travis Konecny s NICEM HISCHIEREM vyšachovali obranu i brankáře a druhý jmenovaný do zcela odkryté branky posouvá do vedení Tým Metropolitní divize. Asistence: Travis Konecny a Seth Jones.
    12:50 Nico HISCHIER - 4:5

14:05
    Brankář Vasilevskij rozehrál puk na Bradyho Tkachuka, který mohl jet společně se spoluhráčem ve dvou na gólmana soupeře. Rozhodčí však pískli ofsajd. Následuje reklamní přestávka.

14:22
    Po buly vyrazil dopředu Barzal, jenž ale domácí branku minul. Na druhé straně to zkoušel Marner, který neprostřelil Jarryho.

14:48
    Atlantická divize srovnání! Brady Tkachuk pohotově dostal puk na před brankou volného JONATHANA HUBERDEAUA a ten zakončením mezi betony ruší čisté konto brankáře Jarryho. Asistence: Brady Tkachuk.
    14:48 Jonathan HUBERDEAU - 5:5

15:47
    Vasilevskij fantasticky vychytal Setha Jonese, který měl před sebou poloodkrytou klec! Z následného protiútoku překvapil Jarryho VICTOR HEDMAN, který celou dobu sledoval najíždějícího spoluhráče Eichela, ale pak vypálil k bližší tyčce. Asistence: Jack Eichel a David Pastrňák.
    15:47 Victor HEDMAN - 6:5

16:07
    A je to o dva góly! Hráčem, který poslal puk za Jarryho, je ANTHONY DUCLAIR. Asistence: Tyler Bertuzzi.
    16:07 Anthony DUCLAIR - 7:5

17:20
    Brady Tkachuk jel sám na Jarryho. Pokusil se posunout puk do jeho protipohybu, ovšem pravý beton brankáře Pittsburghu byl proti!

17:51
    Na druhé straně neprostřelil Barzal zatím výtečného Vasilevského. Ten dosud inkasoval pouze jednou.

18:48
    Jack Eichel se natlačil před branku z levé strany, Jarry si pohlídal bližší tyčku.

19:05
    DAVID PASTRŇÁK kompletuje hattrick! Celek Metropolitní divize odvolal brankáře a český útočník se prosadil přes padajícího obránce Letanga. Asistence Victor Hedman a Jack Eichel.
    19:05 David PASTRŇÁK - 8:5

19:29
    Hattricku se dočkal i ANTHONY DUCLAIR. Také on se trefil do prázdné branky – 9:5. Asistence: Tyler Bertuzzi.
    19:29 Anthony DUCLAIR - 9:5

Finále si zahraje Tým Atlantické divize, který v prvním semifinále zdolal Metropolitní divizi 9:4! Velkou zásluhu na tom má i autor hattricku David Pastrňák. Po vyrovnaném prvním poločase přišel do branky vítězů Andrej Vasilevskij, který svou klec téměř zavřel. Inkasoval už jen jednou a výraznou měrou tak přispěl ke konečnému výsledku.

Střely na branku – 22:16

Druhé semifinále začne lehce po čtvrt na čtyři. (02:59:31)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Pastrňák (Hedman), 1. S. Weber (Bertuzzi, Duclair), 7. Duclair (Bertuzzi, S. Weber), 9. Pastrňák (Hedman, Eichel), 15. Huberdeau (B. Tkachuk), 16. Hedman (Eichel, Pastrňák), 17. Duclair, 20. Pastrňák (Hedman, Eichel), 20. Duclair (Bertuzzi) – 3. Carlson (Barzal, Oshie), 4. Hischier (S. Jones, Konecny), 6. Oshie (Barzal, S. Jones), 7. S. Jones (Konecny, Hischier), 13. Hischier (Konecny, S. Jones)

Tým Atlantické divize: Andersen (11. Vasilevskij) – Hedman, S. Weber – Bertuzzi, Duclair, Eichel – Huberdeau, Marner, Pastrňák (C) – B. Tkachuk.
    Tým Metropolitní divize: Holtby (11. Jarry) – Carlson, S. Jones, Letang (C), Slavin – Barzal, Hischier, Konecny – Kreider, Oshie.

Rozhodčí: St. Pierre, St. Laurent – Pancich, Cormier