Toronto – Florida 3:5 (kon.) | NY Rangers – Dallas 3:5 (kon.) | Detroit – Philadelphia 0:3 (kon.)
Detroit Red Wings
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Philadelphia Flyers
Úterý 04.02.2020, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Ode mě je to z tohoto zápasu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (04:09:17)

Československá stopa v utkání

Filip Hronek (DET) 0+0, -2, 2 střely na branku, 4 hity, čas na ledě – 26:03

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 2 trestné minuty, čas na ledě – 16:11.

Dnešní utkání sledovalo 17 526 diváků.
    Philadelphia si po zásluze připisuje dva body do tabulky!

Je konec! Flyers přidali ještě dvě branky v poslední třetině a dokráčeli si pro zaslouženou výhru po základní hrací době, a to v poměru 3:0. Asi rozhodujícím momentem se stala přesilová hra Detroitu na začátku poslední periody, ve které skórovali hosté. Kevin Hayes obral hráče na modré o puk a střelou nad beton se prosadil. I na konci samotného utkání inkasovali domácí ve vlastní početní výhodě, avšak v té době už hráli bez gólmana. Přes celé hřiště se trefil Matt Niskanen, jenž určil definitivní skóre utkání.

59:35
    Tento zápas se už jen dohrává. Ani jeden z týmů se nežene nějak dopředu, jelikož o vítězi dnešního duelu je rozhodnuto, stane se jím Philadelphia.

59:00
    Minuta do konce třetiny! Vypadá to, že Brian Elliott si dnes připíše do svých statistik nulu!

58:24
    Jakub Voráček je na ledě!
    57:43 Matt NISKANEN - 0:3

57:43
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers se dnes i podruhé prosazují v početní nevýhodě a definitivně rozhodují o svém vítězství! MATT NISKANEN se dostal v rohu kluziště ke kotouči, přestože byl aktivně napadán soupeřem, trefil se střelou přes celé hřiště do prázdné sítě. Asistence: Ivan Provorov.

57:09
    Následně se navíc domácí hokejisté provinili ofsajdem, načež znovu prohráli vhazování. Hostům se však zatím nedaří trefit odkrytou branku.

56:53
    Zatím to ale nevypadá, že by to měla být pro Rudá křídla nějaká výhoda. Za žádnou cenu se po vyhozená puku nemohou dostat zpět do útočné třetiny.

56:24
    Detroit nemá na co čekat! Jonathan Bernier se proto odebral na střídačku a domácí si zahrají přesilovou hru šesti proti čtyřem!

56:24
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., podrážení).

56:02
    Philadelphia vybojovala kotouč ve středním pásmu a okamžitě se vydala do protiútoku. Ten neměl dlouhého trvání, jelikož Flyers předvedli nepřesný pas.

55:37
    Nikdo teď nějakou chvilku nevěděl, kde se tou nachází. Nakonec se ukázalo, že zaletěl pod dres Darrena Helma, takže hra je přerušena a před námi je poslední komerční přestávka a konec utkání.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 30. Laughton (M. Raffl, Hägg), 43. K. Hayes, 58. Niskanen (Provorov)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Cholowski, Hronek, Biega, Nemeth, Bowey, Daley – Athanasiou, D. Larkin, Bertuzzi – Perlini, Filppula, Fabbri – Erne, Glendening, Helm – Smith, Ehn, Abdelkader.
    Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Konecny, Giroux, J. van Riemsdyk – Voráček, Couturier, Farabee – Pitlick, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Rozhodčí: Luxmore, Meier – Driscoll, Gibbs

Diváci: 17 526