Mallorca – Alavés 1:0 (kon.) | Barcelona – Getafe 2:1 (kon.) | Villarreal – Levante 2:1 (kon.)
Granada – Valladolid 2:1 (kon.)
Granada CF
2:1 (0:0)
Real Valladolid
Sobota 15.02.2020, 21:00 • Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) • Španělská LaLiga • 24. kolo

Máme za sebou utkání španělské La Ligy, které nabídlo obrovské drama až do samotného konce, nakonec se po výsledku 2:1 raduje z vítězství domácí Granada.

Góly začaly padat až ve druhém poločase. A byl to Valladolid, kdo strhl vedení na svou stranu, Sergio Guardiola střelou od levé lajny dokonale zaskočil brankáře Silvu. Granadě se dlouho nedařilo, nakonec ale obrannou hráz soupeře prolomila, v 81. minutě se prosadil po centru Machíse z levé strany Antonio Puertas. To nejlepší na konec. V poslední nastavené minutě strhli svěřenci kouče Martíneze vítězství na svou stranu, po uvolnění přes obránce a střele na přední tyč rozpoutal obrovské nadšení na střídačce a v ochozech Carlos Fernández.

Granada se díky vítězství vyhoupla před Bilbao na devátou pozici, Valladolid i přes porážku zůstává patnáctý.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (23:00:36)

90+7

90+6
    Granada právě vstřelila branku!
    Obrovská vlna euforie se prohnala stadiónem, Granada v poslední nastavené minutě strhává vítězství na svou stranu! Po pravé straně utekl Vico, který v šestnáctce našel CARLOSE FERNÁNDEZE. Španělský útočník se krásně obtočil kolem Olivase, gólmanovi následně poslal ránu do protipohybu.

90+5
    Hosté rezignovali na vítězství, jejich cílem je udržet proti aktivnějšímu soupeři cenný bod na cizí půdě.

90+4
    Venezuelan Machís vyvinul obrovskou rychlost, Moyana předběhl na plné čáře. Fotbalisté Granady se nakonec dostali k zakončení, slabá hlavička Fernándeze se stala kořistí Masipa.

90+3
    Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Óscar Plano, přichází Antoñito.

90+2
    Zničehonic mohlo udeřit na straně hostů. Na pěknou nahrávku do pokutového území si naběhl Enes Ünal, turecký forvard si pokusem na bližší tyč na Silvu nepřišel.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.

90
    Aktivní Darwin Machís si chtěl připsat další asistenci, tentokráte ovšem centr nabral přílišnou výšku, Carlos Fernández skákal za míčem marně.

89
    Zbytečný faul a Fede Vico to moc dobře ví. Příliš pozdě si všiml, že má za zády Foulquiera, a že by Enes Ünal s velkou pravděpodobností přes druhého soka neprošel.

88
    Antonio Puertas se přes dva hráče probil do šestnáctky, posléze ale v těžké pozici upadl. Snažil se alespoň vybojovat penaltu, sám však při teatrálním pádu zfauloval Moyana.

87
    Fotbalisté Granady jsou jako polití živou vodou. Najednou je hřiště plné červeno-bílých dresů, svěřenci kouče Martíneze přeřadili na vyšší rychlostní stupeň.

86
    Dlouho se díky zkoumání nehrálo, lze tedy očekávat, že se bude hrát hodně minut nad rámec základní hrací doby.

85
    Gól je potvrzen! Většinou, když jde rozhodčí k videu, se původní výrok mění, v tomto případě se tak neděje. Radost fanoušků může pokračovat!

84
    Arbitr si nechává klíčový moment přehrávat z několika úhlů, moc dobře ví, že jeho rozhodnutí ovlivní zbytek utkání...

83
    Tak pozor! Rozhodčí Martínez dostal pokyn, aby se šel sám podívat na obrazovku. Že by gól Granady tedy nebyl uznán?

82
    Chvilka napětí. Hlavní rozhodčí si celou situaci ještě nechává přezkoumat od videorozhodčího, zda autor branky Puerta nedosáhl branky za pomocí ruky.

81
    A ta se také děje, Granada vyrovnává! Šťastná ruka trenéra Martíneze, gól totiž zařídili střídající hráči! Machís posadil míč na hlavu ANTONIA PUERTASE, za jehož hlavičkou k levé tyči se Masip natahoval marně!

81
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Hostující Real Valladolid je blízko velmi cenným třem bodům, Granada musí zabrat, jestli doma nechce zůstat s nulou.

Milan Huppert

Branky: 81. Puertas (Machís), 90+6. C. Fernández (Vico) – 56. Guardiola

Karty:   16. Foulquier (GRN), 31. C. Fernández (GRN), 32. Martínez (GRN) – 11. Fede (RVL), 45. Plano (RVL)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:13.
    Granada CF: Rui Silva – Foulquier, Díaz (C) (61. Puertas), Sánchez, J. A. Martínez, Neva – Bastiao Dias (53. Machís), Y. Herrera, Gonalons, Vadillo (71. Vico) – C. Fernández.
    Náhradníci: A. Escandell – Azeez, Eteki, Köybaşı, Machís, Vico, Puertas.

Real Valladolid: Masip – Moyano (C), Olivas, Karim, Raúl García – Plano (90+3. Antoñito), Fede, Alcaraz, T. Villa (75. Rubio) – Guardiola (79. Míchel), Ünal.
    Náhradníci: Churripi – Antoñito, Míchel, Porro, Sandro Ramírez, Rubio, Sánchez.

Rozhodčí: Martínez – Alonso, Noval

Diváci: 15 782