Columbus – NY Rangers 1:3 (kon.) | Carolina – New Jersey 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 4:1 (kon.)
Winnipeg – San Jose 2:3 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 3:4 (kon.)
Tampa – Philadelphia 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – San Jose 0:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
New Jersey Devils
Sobota 15.02.2020, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Carolina získala během série čtyř venkovních střetnutí čtyři z možných osmi bodů a po čtyřech utkáních proti týmům nacházejících se nyní v Západní konferenci na pozicích zajišťujících účast v playoff se vrací domů, kde během sobotní noci vyzve hráče z New Jersey Devils.
    Pozvánka na sobotní souboj NHL mezi Carolinou a New Jersey

Carolina Hurrricanes

Hokejisté Caroliny vyhráli polovinu ze čtyř venkovních zápasů a kdyby nevyhráli ani jeden duel, nikdo by se nemohl divit. The Canes inkasovali během všech čtyř venkovních střetnutí branku jako první a během obou vítězství pak museli dohánět několikabrankové manko. Carolina dokázala vyhrát na ledě Arizony a poté Vegas.
    Carolina předvedla na ledě Vegas senzační obrat a vyhrála 6:5

Hokejisté New Jersey jsou spolu se San Jose čtvrtým nejhorším týmem v letošní sezóně NHL a marně bojují o účast v playoff. Devils ovšem v posledním střetnutí dokázali otočit zápas proti poslednímu Detroitu, když ve třetí třetině vstřelili čtyři góly během čtyř minut a nakonec před svými fanoušky v Newarku vyhráli 4:1.
    Vítězný gól Devils proti Red Wings zařídil kapitán Andy Greene

Vzájemné zápasy

Oba týmy už se v letošní sezóně jednou potkaly, když se střetly na začátku listopadu na ledě Caroliny a hráči New Jersey zvítězili v zápase bohatém na branky 5:3.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání:

Petr Mrázek (CAR) 35 zápasů, 950 zák., 94 gólů, 90,1%
    Martin Nečas (CAR) 52 zápasů, 14+15, +/- -3
    Pavel Zacha (NJD) 52 zápasů, 6+19, +/- -12

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – T. van Riemsdyk, Slavin (A), Pesce, Gardiner, Edmundson, H. Fleury – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), B. McGinn – Nečas, Haula, Niederreiter – Williams, Wallmark, Dzingel. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

New Jersey Devils: Domingue (Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Severson, Butcher, Müller, White (A) – Palmieri, J. Hughes, Bratt – N. Gusev (A), Zajac, Coleman – Simmonds, Zacha, Wood – N. Merkley, Rooney, J. Anderson. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Jean Hebert. Čároví: Devin Berg, Mark Shewchyk.

00:01

00:59
    Will Butcher na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho následný pokus minul bránu domácí Caroliny.

01:13
    Jordan Staal nyní fauloval Milese Wooda a dostal dvě minuty za držení. Devils si zahrají první přesilovou hru.

01:52
    Blake Coleman se nyní dostal v rychlém sledu k dvěma střelám, český brankář Petr Mrázek ale jeho pokus z pravého kruhu pro vhazování a i následnou dorážku skvěle vyrazil! Skóre je 0:0.

01:58
    Z pravého kruhu pro vhazování vzápětí vypálil také Kyle Palmieri, Petr Mrázek ale jeho pokus zachytil.

02:05
    Pavel Zacha vypálil na vrcholu mezikruží a Petr Mrázek jeho pokus vyrazil. Souboj dvou českých krajanů vyzněl lépe pro brankáře a zatím čekáme na úvodní gól.

03:43
    Carolina právě vstřelila branku!
    NINO NIEDERREITER na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána bez přípravy na přední tyči prošla mezi betony Louise Dominguea do sítě! Druhou asistenci na úvodním gólu Canes si připsal český útočník Martin Nečas. Domácí nyní vedou. Asistence: Haydn Fleury a Martin Nečas.
    03:43 Nino NIEDERREITER - 1:0

03:52
    Nikita Gusev ze středového kruhu napálil puk směrem na bránu a Petr Mrázek si připsal další zákrok.

04:18
    A znovu hodně aktivní útočník hostí Nikita Gusev, který tentokrát na levém křídle vystřelil od modré čáry, český brankář je ale rozchytaný a jeho pokus snadno vyrazil.

06:21
    Joye Anderson na levém křídle vystřelil zápěstím a jeho pokus od hrazení skončil na výstroji brankáře Petra Mrázka. Carolina stále vede těsně 1:0.

07:07
    Devils právě vstřelili branku!
    MIRCO MÜLLER si najel před bránu Caroliny na skvělou přihrávku Travise Zajaca z levého kruhu pro vhazování a z blízkosti skóroval do prázdné brány! New Jersey se konečně dokázalo prosadit a zaslouženě se mu podařilo vyrovnat. Skóre je nyní 1:1. Asistence: Travis Zajac a Nikita Gusev.
    07:07 Mirco MÜLLER - 1:1

09:20
    Nikita Gusev na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a Petr Mrázek jeho třetí pokus v zápase vyrazil.

11:23
    WARREN FOEGELE se dostal na vnitřním oblouku pravého kruhu pro buly k odraženému kotouči po střele Bretta Pesceho od modré čáry a poté střelou zápěstím zamířil ke vzdálenější levé tyči! Carolina si vzala ztracené vedení zpět a domácí vedou. Asistence: Brett Pesce a Jordan Staal.
    11:23 Warren FOEGELE - 2:1

12:52
    Justin Williams, Joel Edmundson a Brock McGinn v rozpětí několika sekund předvedli dobrý hit a Carolina po vstřelení druhé branky v zápase pořádně přiostřila.

13:06
    Miles Wood vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Petr Mrázek jeho střelu s příklepem snadno vyrazil.

14:24
    Jake Gardiner se ocitl před bránou v obrovské šanci, a ačkoliv Louis Domingue nemá na kontě příliš mnoho zákroků, nyní Devils skvěle podržel!

14:58
    Jack Hughes vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a připravený český brankář puk vyrazil.

15:22
    Trevor van Riemsdyk na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Louis Domingue kotouč podržel v náručí.

16:41
    Martin Nečas vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Louis Domingue jeho ránu s příklepem dokázal vyrazit.

17:41
    Andrej Svečnikov vzápětí mohl udeřit v blízkosti levé tyče, když v levém kruhu pro vhazování vypálil s příklepem, Louis Domingue ale jeho ostrou ránu vyrazil.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

New Jersey bylo během úvodní periody lepším týmem, přesto po první třetině prohrává. Na úvodní gól Nina Niederreitera sice dokázal odpovědět Mirco Müller, na následný gól domácího Warrena Foegelea už však hosté odpověď nenašli. Skóre po první třetině tohoto střetnutí. Carolina Hurricanes 2 New Jersey Devils 1.
    Devils vstupovali do zápasu v dobré náladě, jenže prohrávají

Druhá třetina začne přibližně v 2:01.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-11; Zablokované střely: 1-5; Vhazování: 50%-50%; Hity: 9-4; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

20:01

20:48
    Carolina se usadila v útočném pásmu a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhla ke střele zápěstím, která skončila na levém betonu Louise Dominguea.

21:15
    Blake Coleman byl vyloučen za držení a Carolina si v úvodu druhé třetiny zahraje první přesilovou hru.

22:54
    Devils se podařilo úspěšně vyhodit a Hurricanes musí rozjíždět další útočnou akci od vlastní branky.

23:04
    Andrej Svečnikov vystřelil z prostoru mezikruží a jeho střela zápěstím těsně minula vzdálenější levou tyč.

23:15
    Vyloučený Blake Coleman opustil trestnou lavici a ani jeden z týmů nedokázal využít úvodní přesilovou hru.

24:26
    Teuvo Teräväinen se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže střelou zápěstím trefil pouze pravé rameno brankáře Louise Domingua, jenž dobře zasáhl a poté puk zmrazil pod lapačkou!

25:24
    Nino Niederreiter bojoval za bránou Devils o puk se dvěma protihráči a nakonec ho nedokázal udržet.

25:39
    Canes vypálili na vrcholu mezikruží a hostující Louis Domingue dokázal jejich prudkou ránu vyrazit.

26:02
    Nahození Devils z pravého rohu útočného pásma nyní skončilo na masce Petra Mrázka, který ji rychle sundal, a po přerušení hry teď následuje komerční přestávka.

26:30
    New Jersey se nepodařilo přesně rozehrát a dlouhá kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

26:33
    Jake Gardiner na levém křídle vystřelil ihned po buly a jeho střela od modré čáry minula vzdálenější pravou tyč. Pokus domácího obránce byl hodně nepřesný.

27:19
    Proti Devils bylo v rychlém sledu dvakrát pískáno zakázané uvolnění poté, co nepřesně rozehráli podél střídaček.

27:42
    Brett Pesce na pravém křídle vypálil od modré čáry a Louis Domingue zřejmě zasáhl pravým betonem. Hosté poté puk vyhodili podél střídaček bez odpískání icingu.

28:33
    Haydn Fleury se pokusil na levém křídle vystřelit od modré čáry, jeho pokus zápěstím byl ale nepřesný a minul vzdálenější pravý horní roh brány hráčů Devils.

29:14
    New Jersey vypálilo na ose útočného pásma od modré čáry a puk byl sražen vedle levé tyče domácí brány.

30:09
    Brock McGinn vystřelil na vrcholu pravého kruhu a střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Louis Domingue ale puk vyškrábl mimo.

31:34
    Louis Domingue rozehrával zpoza vlastní brány a puk byl pak přizvednut do ochranné sítě. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka. Canes vedou 2:1.

31:54
    Kevin Rooney se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, Petra Mrázka ale mezi betony z úhlu nepřekonal.

32:43
    Louis Domingue si snadno poradil s nahozením Canes ze středního pásma a kotouč vyrazil levým betonem.

33:36
    Devils odpověděli střelou z pravého kruhu pro buly, která skončila v náručí brankáře Petra Mrázka.

33:46
    Teuvo Teräväinen si nabruslil na vrcholu pravého kruhu na skvělou přihrávku Sebastiana Aha přes celou šířku útočného pásma a poté kotouč bez přípravy poslal na vzdálenější levou tyč, kde ho pak z blízkosti usměrnil do prázdné sítě ANDREJ SVEČNIKOV! Domácí Canes předvedli nádhernou kombinační akci a vedou nad New Jersey 3:1. Asistence: Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.
    33:46 Andrej SVEČNIKOV - 3:1

34:06
    Petr Mrázek ukryl nahození Devils z pravého kruhu pro vhazování v lapačce a za dvoubrankového vedení Hurricanes následuje reklamní přestávka.

34:28
    Wayne Simmonds teď byl vyloučen na dvě minuty za podrážení. Druhá přesilová hra pro domácí Hurricanes.

35:41
    Travis Zajac se řítil během oslabení sám na bránu a rychlou střelou zápěstím z mezikruží mířil nad lapačku Petra Mrázka, jenže českého brankáře zachránila tyč! Devils nyní mohli snížit na 3:2.

36:28
    Vyloučený Wayne Simmonds je zpět na ledě a Carolina se během přesilové hry nedostala ke střele.

37:15
    Petr Mrázek se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Devils a podél hrazení poté úspěšně rozehrál.

37:52
    Hurricanes vystřelili z levého kruhu pro vhazování a poskakující puk skončil v lapačce Louise Dominguea.

38:14
    Nicholas Merkley na levém křídle nabral rychlost a bekhendem chtěl přihrávat před bránu, jenže Petr Mrázek zasáhl holí a málem si puk usměrnil do vlastní brány, nakonec ale situaci zachránil pravým betonem! Velmi nebezpečná příležitost.
    38:14 Petr Mrázek si nyní málem usměrnil puk do vlastní sítě

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:07
    Canes se dostali v rychlém sledu ke třem střelám, z nichž první skončila v náručí Louise Dominguea, zatímco druhou brankář hostí vyrazil a třetí ukryl v lapačce.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední část utkání nabídla pouze jeden gól, o který se na domácí straně Hurricanes postaral po fantastické kombinační akci Andrej Svečnikov, a poslal Canes do dvoubrankového vedení. Skóre po druhé třetině duelu v Raleigh je. Carolina Hurricanes 3 New Jersey Devils 1.
    Carolina je na dobré cestě, aby Devils oplatila loňskou prohru

Třetí třetina začne přibližně v 2:54.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-19; Zablokované střely: 3-10; Vhazování: 59%-41%; Hity: 11-7; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

40:01

41:00
    Hurricanes se na levém křídle prosadit nedokázali a Devils vzápětí mohli vyrazit do rychlého protiútoku.

41:44
    MARTIN NEČAS před bránou skvěle tečoval puk ve vzduchu a kotouč se od jeho hole odrazil do jednoho z hráčů New Jersey, který si ho vzápětí nešťastně srazil do vlastní sítě! Bez asistence.
    41:44 Martin NEČAS - 4:1

43:07
    Kevin Rooney se dostal ke střele v blízkosti pravé tyče a jeho střela z úhlu skončila na hrudi Petra Mrázka.

43:57
    Devils se vzápětí dostali do zakončení v blízkosti levé tyče, Petr Mrázek ale rychle přiložil hokejku k ledu a jejich následný pokus vyrazil za svou bránu.

44:31
    Blake Coleman poslal puk z levého kruhu na vzdálenější pravou tyč, kde ho najíždějící Travis Zajac usměrnil do ochranné sítě a hra byla tedy přerušena.

45:19
    Nino Niederreiter si najel na vzdálenější pravé tyči na nádherné nahození z levého křídla a málem usměrnil puk do sítě, jeho pokus ale skončil vedle brány.

45:48
    Kyle Palmieri na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Petr Mrázek jeho ránu snadno vyrazil za bránu.

47:00
    Hra se otáčí v rychlém sledu ze strany na stranu, během posledních okamžiků ovšem bez velké šance.

47:24
    Hurricanes se pokusili skórovat z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jejich střela ale skončila na pravém betonu Louise Dominguea, který dobře zasáhl.

48:21
    Nikita Gusev nepřesně rozehrál podél střídaček a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

48:28
    Brett Pesce na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela s příklepem skončila v lapačce Louise Dominguea. Následuje komerční přestávka.

49:06
    Erik Haula mohl skórovat na vzdálenější levé tyči po nádherné přihrávce z pravé strany, jenže jeho střela z blízkosti minula přední levý horní roh brány New Jersey.

50:22
    Devils odpověděli střelou z levého kruhu pro vhazování, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Petr Mrázek byl ale připraven a zasáhl pravým betonem.

51:17
    Dnešní utkání sleduje 18680 diváků.

51:58
    Petr Mrázek zasáhl proti táhlé střele od modré čáry svým levým betonem a poté si poradil i s dorážkou Blakea Colemana, který mohl skórovat z mezikruží! Nádherná dvojice zákroků gólmana.

52:28
    Joel Edmundson dostal dvě minuty za sekání a Devils si zahrají po reklamní přestávce druhou přesilovou hru.

52:37
    Jordan Staal se řítil během oslabení sám na bránu, mezi betony ovšem Louise Dominguea nenachytal! Skvělý zákrok v podání brankáře.

54:36
    JOEL EDMUNDSON se řítil po nádherné kolmé přihrávce od útočné modré čáry sám na bránu a nadvakrát pak Louise Dominguea překonal mezi betony! Hurricanes přidali další gól a vedou již 5:1. Asistence: Nino Niederreiter a Brett Pesce.
    54:36 Joel EDMUNDSON - 5:1

54:57
    JOEY ANDERSON si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou přihrávku Nicholase Merkleyho z pravého křídla a po zpracování kotouče střelou zápěstím překonal přesouvajícího se brankáře Petra Mrázka – 5:2! Asistence: Nicholas Merkley.
    54:57 Joey ANDERSON - 5:2

55:17
    Brett Pesce byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Devils si zahrají po reklamní přestávce třetí přesilovku.

56:05
    Jordan Staal teď dostal dvě minuty za podrážení, což znamená, že Devils si zahrají přesilovou hru pět na tři!

56:58
    Devils mohli skórovat v blízkosti pravé tyče do prázdné brány, jenže Petr Mrázek předvedl tygří skok a lapačkou teď zabránil jistému gólu! Český brankář předvedl spektakulární zákrok a hned vzápětí přišel ještě jeden, vleže levým betonem!
    56:58 Spektakulární zákrok v podání brankáře Petra Mrázka!

57:56
    Petr Mrázek zastavil střelu z levého kruhu pro vhazování a devět sekund chybí do návratu Jordana Staala.

58:27
    Louis Domingue opustil svou bránu a Devils ještě zkouší skórovat při hře bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:31
    Hurricanes minuli pravou tyč prázdné brány Devils a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.

Petr Mrázek oslavil oslavil své 28. narozeniny vítězstvím nad New Jersey, na které se gólem a asistencí podílel také krajan Martin Nečas. Českým hokejistům se dnes dařilo. Vítězný gól vstřelil Andrej Svečnikov. Konečný výsledek střetnutí. Carolina Hurricanes 5 New Jersey 2.
    Vítězná oslava v podání domácích hokejistů Caroliny Hurricanes

Statistiky: Střely na bránu: 31-37; Zablokované střely: 4-17; Vhazování: 56%-44%; Hity: 17-8; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.

1. Nino Niederreiter (CAR) 1+1
    2. Brett Besce (CAR) 0+2
    3. Petr Mrázek (CAR) 35 zák., 2 góly, 94,6%

Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 35 zákroků, 2 gólů, 94,6%
    Martin Nečas (CAR) 1+1, 2 střely, čas na ledě 13:51
    Pavel Zacha (NJD) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:07 (03:54:42)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Niederreiter (H. Fleury, Nečas), 12. Foegele (Pesce, J. Staal), 34. Svečnikov (T. Teräväinen, Aho), 42. Nečas, 55. Edmundson (Niederreiter, Pesce) – 8. Müller (Zajac, N. Gusev), 55. J. Anderson (N. Merkley)

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Jean Hebert. Čároví: Devin Berg, Mark Shewchyk

Diváci: 18680