Novosibirsk – Čerepovec 3:2 (kon.) | Barys – Soči 3:2 (kon.) | Ufa – Petrohrad 4:5 (po pr.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:2 (3:1 po s.n.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 0:4 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 3:4 (1:2 po s.n.)
Kazaň – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 6:1 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 2:5 (kon.)
Minsk – Jekatěrinburg 4:6 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 6:7 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HK Soči
Sobota 15.02.2020, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Barys Nur-Sultan a HK Soči.

HK Soči je v Tasasově divizi na pátém, prvním nepostupovém místě. Na čtvrtý Novgorod ztrácí tři body. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si s Čerepovcem 3:0,Viťazem 5:4 a Novosibirskem 3:2 na nájezdy. Tým nestačil na Jaroslavl 2:4 a na Viťaz 1:2 v prodloužení.

Barys Nur-Sultan je aktuálně na druhé pozici své divize a postup do play-off má jistý. Z posledních pěti zápasů Barys vyhrál všechny. Postupně si poradil s Jekatěrinburgem 4:2 a 4:2, Nížněkamskem 2:1, Omskem 4:3 a CSKA Moskvou 3:2.

Poslední vzájemný zápas se hrál v Soči a Barys vyhrál 4:1.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

01:00
    Curtis Valk (Barys) se pokoušel dostat do útočného pásma. Následně si domácí vynutili faul.

01:16
    Vyloučení v týmu HK Soči (Simon Bertilsson – 2 min., krosček).

01:30
    Jesse Blacker (Barys) pálil od modré čáry, jeho pokus vyrazil brankář. Následně pálil další bek. Leonid Metalnikov neuspěl ránou od modré.

02:10
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme nepříliš povedenou přesilovku Barysu.

02:30
    Domácí rozehrávají od své branky, postupně se dostali do útočného pásma, ale Atte Ohtamaa útočné pásmo neudržel.

02:52
    Anton Sagadejev pálil a Ivan Nalimov kryje kotouč. Buly před jeho brankou.

03:16

03:40
    Kirill Paňukov zakončoval z prostoru mezi kruhy. S jeho pokusem si brankář dokázal celkem snadno poradit.

04:27
    Henrik Karlsson po střele Seana Colinse přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

05:20
    Nikita Michajlis (Barys) to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal. Jeho pokus byl hodně nepovedený.

05:44
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Karlsona.

06:54
    Na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme, brankáři mnoho práce neměli, domácí navíc neproměnili přesilovku.

07:17
    Alexej Petrov (Soči) rozehrával od své branky, následně se do zakončení dostal Dmitrij Lugin, Jeho ránu kryje Henrik Karlsson. Komerční přestávka.

07:36
    Sean Collins (Soči) se dostal do šance, a před brankou si vynutil faul soupeře.

07:40
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Corban Knight – 2 min., hákování).

08:40
    Rána od modré čáry byla domácí obranou zblokovaná, Barys následně vyhodil přes všechny čáry.

09:05
    Oleg Pogorišnyj dostal kotouč do útočného pásma, ale dlouhou dobu se tam neusadil.

09:40

09:44
    Corban Knight (Barys) to zkoušel individuálně po návratu z trestné lavice, ale prosadit se nedokázal.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

11:30
    Sledujeme nepříliš atraktivní hokej, který nabízí velmi málo šancí.

11:50
    Vjačeslav Leščenko (Soči) se dostal do postavení mimo hru, akce hostujícího celku tedy končí.

11:57
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Arkadij Šestakov (Barys) pálil z dobré pozice, jeho rána byla nepřesná.

13:20
    Alexej Petrov (Soči) zakončoval od modré čáry, jeho pokusu chyběla přesnost.

13:41
    Barys špatně rozehrál, a tak se bude vhazovat po zakázaném uvolnění před jeho brankou.

14:20
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde se bojuje o kotouč.

14:49
    Sean Collins rozehrával od své branky, ale nic vymyslet nedokázal, následně je přerušená hra.

14:55
    Komerční přestávka.

15:23
    Domácí komanda se usadila v útočném pásmu, ale Kirill Paňukov nedokázal přesněji vypálit. Jeho ráně z otočky chyběla přesnost.

15:42
    Barys špatně rozehrál, je z toho jen zakázané uvolnění, takže Henrik Karlsson musí být pozorný.

16:25
    Podobný přestupek nyní předvedli také hosté. Zakázané uvolnění na druhé straně.

18:02
    Barys právě vstřelil branku!
    Domácí celek se z jedné z mála šancí dostává do vedení. Před brankou dostal přihrávku zcela volný ANTON SAGADEJEV. Jeho rána zapadla přesně do brány, gólman na kotouč nedosáhl. Asistence: Jesse Blacker a Dmitrij Gurkov.
    18:02 Anton SAGADEJEV - 1:0

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Anton Sagadejev se dokázal prosadit jako jediný v první třetině, a tak díky jeho přesnému zakončení vede Barys na svém ledě o jednu branku nad Soči.

20:01

20:15
    Zápas pokračuje druhou třetinou, sledujeme aktivnější hru domácího celku. Barys pokračuje v aktivní hře.

21:31
    Videorozhodčí po dlouhém a opakovaném přezkoumání záběrů rozhodl o tom, že tato branka platí. CURTIS VALK vypálil, jeho ránu brankář vyrazil jen do Valka, který pak znovu dorážel.
    21:31 Curtis VALK - 2:0

21:31
    Po konzultaci s videem branka platí, hosté si vyžádali výzvu.

22:22
    Domácí celek tedy ve vede o dvě branky a dál pokračuje v aktivní hře. Sledujeme rychlý hokej, který musí diváky bavit.

22:55
    Darren Dietz (Barys) pálil nepřesně od modré čáry.

24:24
    Mnoho šancí k vidění není, hostující celek špatně rozehrál, Atte Ohtamaa byl u puku dříve, a proto se píská zakázané uvolnění.

25:29
    Ivan Nalimov se výborně natáhl a dokázal kotouč po střele Curtise Valka zastavit. Pěkné zakončení od domácího hráče.

26:21
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ale obrázek hry je stále stejný.

26:38
    Barys hraje aktivně, ale na další výraznější šanci zatím čeká.

26:54
    Jesse Blacker (Barys) se dostal k zakončení, jeho pokus nebyl přesný a neujala se ani dorážka.

27:13
    Kirill Paňukov si vybruslil před branku,m nakonec pálil Atte Ohtamaa. Ivan Nalimov kryje kotouč. Komerční přestávka.

28:13
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šestakov – 2 min., podrážení).

28:13
    Přesilovku tedy hrají krátce před polovinou zápasu hosté, kteří tak mají šanci vstřelit kontaktní branku.

29:24
    Dmitrij Lugin (Soči) pálil z první, rána se mu však nepovedla, a tak mohou hrát domácí. Ti rychle vyhodili přes všechny čáry.

29:52
    Henrik Karlsson přerušuje hru, buly před jeho brankou.

31:57
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma. Gólmani mnoho práce nemají.

32:16
    Henrik Karlsson přerušuje hru. Buly před jeho brankou, nejprve ale komerční přestávka.

32:52
    Hostující Soči se usadilo v útočném pásmu, kde faulovalo.

33:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (Oleg Pogorišnyj – 2 min., podrážení).

33:36
    Domácí brankář má kotouč za svou brankou, přenechal je pro spoluhráče.

34:00
    Přesilovku sice hraje domácí celek, ale nemůže se prosadit.

34:11
    Soči právě vstřelilo branku!
    Při vlastním oslabení se prosazuje hostující celek, před branku si vybruslil SERGEJ ŠMELJOV a jeho rána k bližší tyči zapadla přesně do sítě. Asistence: Jurij Alexandrov a Alexej Petrov.
    34:11 Sergej ŠMELJOV - 2:1

34:50
    Obrovské šance nyní měl domácí tým, ale brankáře Soči prostřelit nedokázali.

35:58
    Darren Dietz pálil od modré čáry, jeho projektil končí nad brankou.

36:45
    Jegor Petuchov (Barys) byl v dobré pozici před brankou, dostal přihrávku a zakončoval . Kotouč mu nesedl podle představ, rána byla nepřesná.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, domácí celek hraje aktivně a snaží se něco vymyslet.

38:15
    Kirill Paňukov pálil od modré, jeho projektil vyrazil Ivan Nalimov nad branku.

38:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

39:25
    Jesse Blacker od modré minul branku, hostující brankář zasahovat nemusel.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Curtis Valk navýšil ve druhé třetině vedení svého celku, následně se při vlastním oslabení dokázal prosadit tým Soči, přesně pálil Sergej Šmeljov.

40:01

40:17
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek má na jejím začátku těsné vedení.

41:40
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vjačeslav Leščenko – 2 min., hákování).

43:02
    Domácí celek sice hraje přesilovku, ale vůbec se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma, hosté se brání zodpovědně.

43:40

44:13
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek dál hraje opticky aktivněji. Dustin Boyd (Barys) pálil nepřesně.

Oleg Pogorišnyj (Soči) byl nepříjemně zasažen kotoučem před brankou, zdá se, že je otřesený, ale bude v pořádku.

45:16
    Z ničeho nic je vyrovnáno, hostující celek se dostal do útočného pásma, a pak střelou do horní části branky překvapil přesunujícího se brankáře MALTE STRÖMWALL. Asistence: Andrej Altybarmakjan.
    45:16 Malte STRÖMWALL - 2:2

47:00
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokoušel něco vymyslet, jedna ze střel postrádala přesnost.

48:02
    Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Šmeljov – 2 min., vysoká hůl).

49:04
    Polovina přesilovky domácího celku je pryč, zatím ale Barys výrazněji neohrozil branku.

49:32
    Henrik Karlsson má kotouč u své branky, velmi dobře hraje hostující celek oslabení.

50:02

50:52
    Domácí hokejisté si berou vede znovu zpět na svou stranu, z bezprostřední blízkosti uspěl a kotouč za brankovou čáru dotlačil DMITRIJ ŠEVČENKO. Asistence: Jesse Blacker.
    50:52 Dmitrij ŠEVČENKO - 3:2

51:17
    Po zásahu domácího brankáře byla hra přerušená, vhazovat se bude před jeho brankou.

52:02
    Hra je nyní přerušena, domácí špatně rozehráli, jejich akce byla nepřesná, píská se icing.

52:07

52:50
    Domácí rozehrávají od své branky, Dustin Boyd hledal spoluhráče v útočném pásmu, přihrávka však nebyla příliš přesná.

54:46
    Sergej Šmeljov (Soči) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se nedostal. Následně hosté špatně pronikli do útočného pásma, píská se ofsajd.

55:01
    Dostáváme se v tomto nepříliš atraktivním zápase do finální fáze třetí třetiny.

55:32
    Curtis Valk (Barys) to zkoušel individuálně, ale jeho pokus překazila obrana soupeře.

57:05
    Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Mosaljov – 2 min., sekání).

57:30
    Přesilovku hraje domácí celek,ale hosté se dostali do zakončení. Kotouč končí vedle branky.

58:05
    Nikita Michajlis (Barys) to zkoušel individuálně, dostal se před branku, ale gólmana neprostřelil.

58:30
    90 sekund zbývá do konce zápasu, sledujeme aktivní hru domácích, kteří hrají přesilovku.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

59:05

59:26
    Henrik Karlsson (Barys) kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

59:37
    Hosté hrají bez brankáře, domácí vyhodili přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.

59:55
    Ještě jedno přerušení hry.

Barys Nur-Sultan vyhrává tento zápas 3:2, a tak získává body do tabulky. Střelecky byl Barys rovněž aktivnější 31:21 přestřelil svého soupeře. Rozhodující branku zaznamenal Dmitrij Ševčenko ve třetí třetině. (14:31:08)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. Sagadejev (Blacker, Gurkov), 22. Valk, 51. Ševčenko (Blacker) – 35. Šmeljov (J. Alexandrov, A. Petrov), 46. Strömwall (Altybarmakjan)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Pasquale) – Ohtamaa, Svedberg, Metalnikov, Dietz, Šalapov, Blacker, Orechov – Knight, Videll, Pakarinen – Michajlis, Valk, Šestakov – Boyd, Sagadejev, Ševčenko – Petuchov, Paňukov, Gurkov.
    HK Soči: Nalimov (Proskurjakov) – Rundblad, Pogorišnyj, Abrosimov, Bertilsson, J. Alexandrov, A. Petrov, Gordějev – R. Rosén, Strömwall, Altybarmakjan – Lugin, Leščenko, Collins – Točickij, Mosaljov, Šmeljov – Starkov, Kaletnik, Tomilin – Vyglazov.

Rozhodčí: Gamalej, Ovčinikov – Antonov, Opisov