Kadaň – Sokolov 2:1 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Třebíč 2:3 (kon.)
Jihlava – Ústí n/L 5:1 (kon.)
konec
LHK Jestřábi Prostějov
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 15.02.2020, 17:00 • Zimní stadion Prostějov, Prostějov • Chance Liga - o účast v předkole • 20. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Statistiky: Střely na bránu: 39-19; Zablokované střely: 12-4; Vhazování: 65%-35%; Bloky: 4-12; Přesilové hry: 0/1-0/4; Trestné minuty: 8-2. (19:19:54)
   
  Benátky se sice ujaly v šesté minutě vedení zásluhou Adama Dlouhého, Jestřábi ovšem v polovině utkání předvedl bleskový obrat, když se v rozmezí 36 sekund prosadili Tomáš Nouza a poté Matěj Novák. Hosté si zahráli ve třetí třetině čtyři přesilové hry v řadě a mohli vyrovnat, jenže ani jednu z početních výhod nevyužili a na opačné straně následně rozhodl Jaroslav Mrázek. Konečný výsledek dnešního utkání v Prostějově tedy je. LHK Jestřábi Prostějov 3 HC Benátky nad Jizerou 1.
   
  Konec zápasu.
   
  59:44
  Petr Krejčí mířil nádhernou střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu do bližšího horního rohu brány, puk ale nakonec skončil na boční síti!
   
  59:00
  Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
   
  57:46
  Jeden z domácích hráčů byl evidentně a jasně zasažen vysokou holí a Martin Böhm teď míří na trestnou lavici. Nakonec menší trest odnesl nevinný Adam Měchura.
   
  57:30
  Dnešní utkání sleduje 350 diváků.
  56:58 Jaroslav MRÁZEK - 3:1
   
  56:58
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  JAROSLAV MRÁZEK zachytil vyhození Ondřeje Buchtely a nádhernou střelou z vrcholu levého kruhu zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Domácí vedou 3:1 a je zřejmě hotovo! Bez asistence.
   
  56:24
  Michal Machač si najel na vzdálenější levé tyči na parádní přihrávku z pravého křídla a mohl teď rozhodnout, Marek Schwarz ho ale vychytal!
   
  55:42
  Petr Chlán vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím těsně minula vzdálenější levou tyč. Následné nahození z levého kruhu pro buly skončilo v lapačce Marka Schwarze.
   
  52:49
  Domácí Jestřábi přečkali i čtvrtou přesilovou hru Benátek a následně u levé tyče mohl skórovat Michal Pochobradský, Marek Schwarz ho ovšem vleže senzačně vychytal! Mohlo to být už 3:1.
   
  52:03
  A další střela Prostějova během oslabení, která tentokrát přišla na pravém křídle z ostrého úhlu, Marek Schwarz ale předvedl semafor a rychle rozehrál.
   
  51:29
  Petr Chlán si sjel z pravého křídla do mezikruží a rychlou střelou zápěstím mířil během oslabení pod horní tyč, Marek Schwarz ho ale vychytal vyrážečkou! Naděje hráčů Benátek stále žije.
   
  50:32
  Václav Meidl byl vyloučen za nesportovní chování a Benátky si zahrají už čtvrtou přesilovou hru. Šance.
   
  49:49
  Lukáš Žálčík se dostal v blízkosti levé tyče brány k bekhendové střele, která mířila do předního horního rohu brány, Marek Schwarz ale vytáhl skvělý semafor a podržel Benátky nad vodou!
   
  48:19
  Vyloučený Petr Krejčí je zpět na ledě a Benátky nyní nevyužily třetí přesilovou hru. Stále těsně prohrávají.
   
  46:51
  Tomáš Jandus se rozjel na trestné střílení a z mezikruží napřáhl k prudké střele zápěstím, která poté minula vzdálenější pravý horní roh!

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 34. Nouza (Mrázek, Divíšek), 34. M. Novák (Hamrlík, V. Meidl), 57. Mrázek – 6. A. Dlouhý (Měchura, Pabiška)


  LHK Jestřábi Prostějov: Huf (Štůrala) – Hrádek, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Muška, Březák, Hamrlík – T. Jandus, Chlán, Pochobradský – Žálčík, Račuk (C), Hrníčko – Nouza (A), Divíšek (A), Machač – M. Novák, V. Meidl, Antoníček.
  HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Hrstka) – Böhm, Kunst (A), Buchtela, Charvát, Žůrek, Had – Gajda (A), Chrtek (C), D. Špaček – Pabiška, Měchura, A. Dlouhý – Žemba, Šeliga, Wiencek.

  Rozhodčí: Jiří Kašík, Filip Vrba. Čároví: Milan Gančarčík, Martin Konvička

  Diváci: 350