Carolina – NY Rangers 2:5 (kon.) | NY Islanders – Detroit 4:1 (kon.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Dallas – St. Louis 1:5 (kon.) | Edmonton – Minnesota 3:5 (kon.) | Calgary – Boston 3:4 (kon.)
Anaheim – Colorado 0:1 (kon.) | New Jersey – Washington 3:2 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 4:2 (kon.)

Dominik Kubalík (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:08
    David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:48 (05:18:02)

1. Alex DeBrincat (CHI) 2+0
    2. Corey Crawford (CHI) 42 zák., 1 gól, 97,7%
    3. Pekka Rinne (NSH) 36 zák., 2 góly, 94,7%

Statistiky: Střely na bránu: 38-43; Zablokované střely: 12-17; Vhazování: 47%-53%; Hity: 29-32; Přesilové hry: 1/4-0/5; Trestné minuty: 10-8.
    Alex DeBrincat dnes vstřelil dvě branky a zařídil obrat Chicaga

Mattias Ekholm sice v prostřední části prolomil ledy a poslal Nashville do vedení, jenže hosté poté nevyužili přesilovou hru 5 na 3, zatímco Chicago ano a zásluhou dvou branek útočníka Alexe DeBrincata stav otočilo. Výsledek. Chicago Blackhawks 2 Nashville Predators 1.

64:02 Alex DEBRINCAT - 2:1

64:02
    Chicago právě vstřelilo branku!
    ALEX DEBRINCAT se teď řítil po kolmé přihrávce Duncana Keitha do samostatného úniku a poté rychlou střelou zápěstím nad lapačkou gólmana Pekky Rinneho vymetl pravý horní roh brány – 2:1! Je tedy hotovo. Asistence: Duncan Keith.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:25
    Roman Josi si sjel z pravého křídla do mezikruží a poté napřáhl k prudké střele zápěstím, která byla jedním z domácích hráčů přizvednuta nad bránu Chicaga.

62:42
    Útočník Filip Forsberg vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila k přední tyči brány, Corey Crawford ji ale vyrazil pravým betonem mimo bránu.

61:42
    Duncan Keith si najel na parádní přihrávku přes osu útočného pásma a na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy, jeho rána ale minula vzdálenější levou tyč.

61:23
    Alex DeBrincat mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase a rozhodnout ho, jenže jeho střela z bodu pravého kruhu pro vhazování byla přizvednuta do ochranné sítě.

60:58
    Mikael Granlund nabral na pravém křídle rychlost a v blízkosti pravé tyče se dostal ke střele, která po ledě minula vzdálenější levou tyč brány. Slibná šance.

60:01

Alex DeBrincat odpověděl parádní tečí na úvodní gól Mattiase Ekholma a v United Center nás tedy čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině dnešního střetnutí tedy zní. Chicago Blackhawks 1 Nashville Predators 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 50. DeBrincat (P. Kane, Keith), 65. DeBrincat (Keith) – 35. Ekholm (Grimaldi, Blackwell)

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Koekkoek, Keith (A), C. Murphy, Seeler, Boqvist, Määttä – Caggiula, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Carpenter, Saad – D. Strome, Dach, DeBrincat – A. Nylander, Kämpf, Highmore. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Fabbro, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – C. Smith, Turris, Grimaldi – Watson, Sissons, Blackwell. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee. Čároví: Steve Barton, Devin Berg

Diváci: 21878