Toronto – Carolina 3:6 (kon.) | Ottawa – Montreal 0:3 (kon.) | NY Rangers – San Jose 3:2 (kon.)
Nashville – Columbus 4:3 (3:2 po s.n.) | Arizona – Tampa 7:3 (kon.) | Vegas – Florida 5:3 (kon.)
Vancouver – Boston 9:3 (kon.) | Los Angeles – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Washington – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Dallas – Chicago 2:1 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 2:1 (kon.) | NY Islanders – San Jose 4:1 (kon.)
Washington Capitals
5:3 (1:0, 0:2, 4:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 23.02.2020, 18:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, tímto Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle. (20:52:28)

Dnešní utkání sledovalo 18 573 diváků.

Washington konečně zlomil šňůru čtyř proher za sebou, díky čemuž se v tabulce dostává právě před svého dnešního soupeře. Dnešní utkání dlouho vypadalo na gólově chudší zápas, protože po čtyřiceti minutách jsme mohli vidět jen tři branky. Capitals však pak prolomili střelecké prokletí, které je provázelo v předešlých zápase. Ještě v prvních pěti minutách závěrečné části dokonali obrat, nerozhodilo je ani poměrně rychlé vyrovnání Tučňáků, protože se vzápětí o vítěznou branku postaral T. J. Oshie. Na konečných 5:3 pak gólem do prázdné branky upravoval Carl Hagelin.

59:13 Carl HAGELIN - 5:3

59:13
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Metropolitní divizi pro tuto chvíli bude vládnout Washington! Domácí dostali kotouč do středního pásma, kde Nicklas Bäckström poslal do úniku CARLA HAGELINA, který už neměl složitou práci se skórováním. Asistence: Nicklas Bäckström, T. J. Oshie.

58:56
    Pittsburgh se nakonec dostal dopředu, kde se i usadil, ale moc času už nemá.

58:16
    Braden Holtby zachytil soupeřící nahození, jeho spoluhráč následně hledal ve středním pásmu Jakuba Vránu, což se mu i povedlo, ale ten se do odkryté branky netrefil.

57:50
    Washington pořád drží hru mimo svou třetinu, mezitím do konce základní hrací doby zbývají už jen dvě minuty.

57:08
    Tučňáci začínají jeden ze svých posledních útoků zpoza vlastního gólmana, ten už pomalu vyčkává na povel, aby opustil své místo.

56:33
    Penguins zvládli defenzivu bez problémů, následně mířili dopředu pomocí nahození, ale to zachytil jen jeden z protihráčů, který s rozehrávkou samozřejmě nikam nespěchá.

55:57
    Brandon Tanev se od pravého hrazení protlačil až před bránu, ale Braden Holtby měl i tentokrát dobře pokrytý prostor u své levé tyče.

55:04
    Capitals v útočném pásmu moc času nezískali, což ale neplatí při napadání, protože Pittsburgh se přes forčekující protihráče skoro nemůže dostat.

54:23
    Sidney Crosby zkusil překvapit soupeřícího gólmana zakončením zpoza brány, ale ten včas přisunul k tyčce svůj beton.

54:11
    Pittsburgh se pomaličku usazuje v útočném pásmu. Tam už stihl vypálit, ale Braden Holtby kotouč srazil do ochranné sítě.

53:37
    Matt Murray si připsal snadný zákrok, potom už se pomalu začíná koukat na střídačku, aby své spoluhráče mohl poslat do power breaku.

53:07
    Dlouho se hraje bez přerušení, což rozhodně více vyhovuje Washingtonu, protože se třetí siréna docela rychle blíží.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 7. J. Vrána, 42. T. Wilson (Bäckström), 45. Hagelin (Eller, Carlson), 51. Oshie, 60. Hagelin (Bäckström, Oshie) – 35. Hörnqvist (Letang, Malkin), 36. Crosby (Zucker, M. Pettersson), 49. Malkin (Rust)

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Dillon, Carlson (A), Orlov, Jensen, Kempný, Gudas – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, J. Schultz, Trotman, Ruhwedel – Zucker, Crosby (C), Simon – Rust, Malkin (A), Hörnqvist – McCann, Blueger, B. Tanev – Angello, Agozzino, Lafferty.

Rozhodčí: Lee, Hanson – Berg, Tobias

Diváci: 18 573