Chabarovsk – Nižněkamsk 0:8 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 1:2 (po pr.) | Jokerit – Petrohrad 1:6 (kon.)
Kazaň – Minsk 5:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Spartak Moskva 2:1 (3:2 po s.n.) | Omsk – Jaroslavl 0:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 23.02.2020, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Přeji příjemné nedělní odpoledne. Čeká nás další zápas KHL, ve kterém změří síly Metallurg Magnitogorsk a Salavat Julajev Ufa. Úvodní buly padne ve 13:00. Příjemnou zábavu!

Československá stopa v utkání

Tomáš Filippi (Magnitogorsk) 20 zápasů, 5+7
    Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) 45 zápasů, 13+10.

Magnitogorsku stačí jediný bod k tomu, aby postoupil do play off. Postup ještě není definitivní, ale Metallurg čekají ještě tři utkání a k postupu potřebuje uhrát v těchto duelech právě jeden bod. Tento celek má v posledních zápasech velice dobrou formu, neboť vyhrál už třikrát v řadě. Nutno poznamenat, že Magnitogorsk doposud nasbíral 64 bodů v 59 zápasech a nachází se na sedmé příčce ve své konferenci. Dnešní zápas by neměl mít favorita, jelikož Ufa je šestá a jedná se o přímou konfrontaci sousedů v tabulce.

Ufa už postup zajištěn má. Jak již bylo zmíněno, Salavat drží šestou pozici, když v 60 zápasech získal 66 bodů. Ufě se v posledních týdnech a měsících přestalo dařit, jelikož ještě na počátku sezony byla na špici soutěže. Ufa z uplynulých čtyř duelů vyhrála jen jednou. V předposledním utkání porazila Soči, následně ale nestačila na Barys, kterému podlehla 1:2.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – Antipin (A), J. Birjukov, Dronov, J. Jakovlev (A), Minulin, Matuškin, Pivcakin – Kozun, Loktionov, Mozjakin (C) – N. Kuljomin, O'Dell, Potěchin – A. Nestrašil, Filippi, Dorofejev – Ljubimov, Několenko, Timkin – Rožkov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, A. Semjonov (A), Arzamascev, Koledov, Pašnin, Ar. Sergejev, Muchamadullin – Hartikainen, Manninen, Omark (C) – Baranov, Burmistrov (A), Kugryšev – Soloduchin, Kadějkin, V. Žarkov – M. Majorov, Kartajev, Gimatov – Alalykin.

Rozhodčí: Odins, Romaško – Judin, Ivanov.

Zápasu předchází slavnostní ceremoniál. Hned po něm ještě uslyšíme ruskou státní hymnu.

00:01

00:40
    Úvodní akci měli hosté. Přes důsledného obránce Antipina ale nepřešli.

01:25
    Na druhé straně musel poprvé v zápase zasahovat Metsola. Finský brankář vyrážečkou posunul kotouč do rohu kluziště.

02:01
    Rychlá reakce Košečkina zamezila velkým nepříjemnostem. Omark se znovu objevil na ledě, ale z bezprostřední blízkosti domácího gólmana nepřekonal.

02:36
    Poměrně zajímavé první minuty jsme mohli vidět. Nyní už domácí obránci drží puk za svou bránou a snaží se hru uklidnit.

03:12
    Až teď je poprvé v zápase hra zastavena. Jegor Jakovlev dobruslil jako první kotouč, který mířil na icing.

03:49
    Manninen hledal na vrcholu levého kruhu svého spoluhráče, jenže následující rána zařízení netrefila. Ufa se ale dostává do tempa.

04:31
    Domácí Mozjakin pálil okamžitě za modrou čárou. Metsola jen posunul puk vedle sebe a o zbytek se postarali obránci.

05:05
    Archip Několenko se před bránou snažil vydolovat puk, který byl pod Burmistrovem. V nepřehledné situaci ale Magnitogorsk nic světoborného nevymyslel.

05:54
    Dronov zavezl puk za červenou čáru a pouze jej posunul na zadní mantinel. Obrana Ufy byla v danou chvíli velice dobře postavená.

06:39
    Kadějkin hledal zpoza domácí brány Hartikainena. Akce sice vypadala zajímavě, ale nebyla provedena úplně nejlépe.

07:20
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou do velké šance, jenže Pivcakin s pomocí Košečkina předvedl důslednou práci před bránou.

08:18
    Pobyt v útočném pásmu ze strany domácího celku netrval moc dlouho. V úvodních osmi minutách jsme žádnou vyloženou šanci neviděli.

09:07
    Tomáš Filippi ukázal svou rychlost a zároveň šikovnost. Jako nůž máslem projel do pásma soupeře a poté zápěstím vypálil. Metsola však byl připraven a se střelou Filippiho neměl vážnější problémy.

09:27
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Arťom Minulin – 2 min., podrážení).

09:51
    Timkin málem využil krkolomné rozehrávky hostů ve vlastním pásmu. Ke střele se ale neprotlačil a pouze pošetřil několik sekund.

10:12
    Ufa vsítila gól, jenže branka neplatí! Burmistrov střelou z pravého kruhu trefil rameno brankáře Košečkina, od kterého se puk odrazil do vzduchu. Dmitrij Kugryšev jej právě ze vzduchu poslal do brány, ale podle hlavního rozhodčího to bylo nad horní tyčí.

11:15
    Do velké šance se ve vlastním oslabení dostali domácí. Bránu obkroužili, ale kotouč až za záda Metsoly nedotlačili.

11:27

12:34
    Nikita Pivcakin zkoušel štěstí od modré čáry, jenže pouze napálil před sebou stojícího hráče.

13:08
    Ufa dlouho kombinovala před bránou domácích, ale nakonec z toho byly jen náznaky. Lepší pozici si vytvořila Hartikainen, ovšem touš mu utekl z hole.

14:03
    Larsen posunul puk po modré čáře na Semjonova, jehož ránu zápěstím vyrazil zkušený brankář Košečkin pouze před sebe.

14:46
    Hra stále pokračuje v rychlém tempu. Obrany ale zatím dominují nad ofenzívou.

15:33
    Eric O'Dell se dostal k opuštěnému puku a následně pálil z otočky z pravého kruhu. Zadní tyč hostující svatyně ale o pár čísel netrefil.

16:18
    Dorofejev dlouho kroužil na levém křídle s pukem, až nakonec o černou gumu přišel. Magnitogorsk se některé akce snaží zbytečně vyšperkovat.

16:59
    Omarkova tvrdá rána se do brány nevešla. Ufa ale zůstává v útočné třetině.

17:45
    Na druhé straně si dělal prostor za bránou hostů Loktionov. Přesnou přihrávku ale vyprodukovat nedokázal.

18:17
    Už pět minut se hraje bez přerušení. Tempo hry je v tuto chvíli opravdu obrovské.

18:38
    Až nyní Vladislav Kartajev přerušil hru střelou zápěstím pouze do hrudi Vasilije Košečkina. 82 sekund před závěrem první periody nás čeká komerční přestávka.

18:51
    Nikolaj Kuljomin dobruslil nahozený puk a nyní se snaží něco vymyslet na levé straně útočného pásma.

19:16
    Minulin napřáhl od modré čáry, ale jeho pokus skončil na bruslích bránících hráčů.

19:36
    Ještě jedno přerušení. Po akci Burmistrova skončil puk na střídačce domácího týmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na bránu: 5 – 13.

První třetina nám sice nabídla gól, ale ten nebyl uznán kvůli jeho dosažení vysokou holí. Sledujeme zatím vyrovnaný hokej, ve kterém nebylo k vidění velké množství šancí. Jedná se o taktickou bitvu, které zatím dominují obrany.

20:01

20:27
    První lajna Magnitogorsku hraje na počátku třetiny velice aktivně. Kozun vyslal zajímavou přihrávku na levý kruh, kterou však Mozjakin nezužitkoval.

20:50
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexej Semjonov – 2 min., podrážení).

21:13
    Kadějkin zabojoval o puk v útočném pásmu a čtveřice Ufy nyní šetří čas.

21:39
    Metallurg se za úvodní sekundy své přesilovky zatím nedostal z vlastního pásma.

21:59
    Až nyní postavil domácí celek přesilovkový deštník v pásmu soupeře.

22:27
    Grigorij Dronov ale musel vybruslil ze třetiny hostů, neboť Ufa opět skvěle zabojovala.

22:50

23:22
    Salavat je viditelně povzbuzen přežitým oslabením a v tuto chvíli se řítí směrem dopředu.

24:03
    Hosté však pouze odevzdali kotouč na domácí hokejky. Mezitím oba celky střídají.

24:45
    Dronov si pohrál s pukem až do chvíle, kdy na modré čáře uviděl Kuljomina. Útočník se zkušenostmi z NHL vypálil od modré čáry nepříjemně, jenže Metsola znovu zareagoval.

25:08
    Alexandr Kadějkin vystihl nepřesnou rozehrávku domácích. Z mezikruží mířil do šibenice, ale pouze orazítkoval tyč Košečkinovy brány.

25:54
    Na druhé straně dvakrát po sobě zajímavě pálil Dronov. Ani jedna jeho střela se však neujala.

26:40
    Baranov si najel před bránu, ale k zakončení se neprotlačil. Šermovanou před bránou zvládli lépe domácí hokejisté.

27:16
    Hartikainenův pokus mířil k bližší tyči, ale nakonec skončil pouze na boční síti.

27:29
    Ufa předvedla zajímavé střídání v útočném pásmu, ale vedoucí branku ze svého tlaku nevytěžila. Máme zde komerční přestávku.

28:05
    Filippi bojoval za bránou soupeře, ale nakonec byl zastaven. Český útočník se na rozhodčího zlobil, neboť to vypadalo, že byl faulován.

28:52
    Metallurg rozjel v pásmu soupeře solidní kolotoč. Střela Antipina ale taktéž přesná nebyla.

29:28
    Sergej Mozjakin napřáhl na modré čáře. Jeho dělovka ale zapadla těsně vedle levé tyče z pohledu finského brankáře Metsoly.

30:06
    Magnitogorsk má nyní více ze hry. Tlačí se dopředu, ale Juha Metsola náporu soupeře s přehledem odolává.

30:45
    Nepřesnost v kombinaci vyhostila domácí celek z útočné třetiny.

31:12
    Burmistrov dostal nabídku spoluhráče před bránu, ale zde se nezorientoval úplně dobře. Střelecký pokus tak ze zajímavého náznaku nevznikl.

31:14
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Grigorij Dronov – 2 min., podrážení).

31:37
    Dlouho se bojovalo o kotouč za bránou. Nejlépe tam zapracoval Kuljomin, jenž s přehledem puk přes všechny čáry vyhodil.

32:24
    Už to vypadalo, že Ufa se prokombinuje do tutové šance. Nakonec ale domácí čtveřice dobře zapracovala a dokázala se osvobodit.

33:03
    Kugryšev z levého kruhu střílel do protipohybu Košečkina. Domácí brankář ale zasahovat nemusel.

33:14

34:02
    Dopředu se řítila modrá lavina domácích hráčů, ovšem z přečíslení nedokázala ani pořádně vystřelit. Metsola tak raději hru přerušil. Čeká nás poslední komerční pauza v rámci druhé periody.

34:22
    Ani tentokrát Kadějkin z vyložené pozice neuspěl. Opět stál sám v mezikruží a stačilo už jen přesně zamířit. Košečkin byl však včas betony na ledě a pohotově zakročil.

34:48
    První lajna hostů kombinuje v okolí mantinelu. Linus Omark se ke střele neodhodlal.

35:23
    Košečkin byl opět v permanenci. Lapačkou zachytil střelu Larsena z pravého kruhu.

36:06
    Vasilij Košečkin se výtečně přemístil proti ráně Baranova z pravého kruhu. Ufa celou situaci skvěle vykombinovala, ale branku ani tentokrát nedala.

36:50
    Košečkin následně hru přerušil. Nyní měli jednoznačně více ze hry hostující hokejisté.

37:24
    Magnitogorsk využil nepřesné rozehrávky Ufy a najednou se zjevil ve třech lidech před bránou. Loktionov ale nedokázal propasírovat kotouč za ležícího Metsolu, který se parádně na brankové čáře natáhl.

37:43
    Soloduchin nastavil před bránou hůl do přihrávky. Od ní se puk odrazil těsně vedle pravé tyče.

38:16
    Ilja Baranov prostrčil svou přihrávku na pravou stranu, odkud se jeho spoluhráč k zakončení nedostal. Byl včas dobruslen zadáky Metallurgu.

39:08
    Hostující beci drží puk ve své pásmu. Za malý okamžik se pokusí o přenesení hry.

39:36
    Domácí se ale ubránili. Přesto však kotouč skončil opětovně na hokejkách hostů, kteří to zkusí ještě jednou.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na bránu: 13 – 24.

Druhá třetina skončila. Hlavně druhá polovina této části hry byla velice zajímavá, jelikož šance střídala šanci. Obě mužstva se však trápí v koncovce a nedokázaly využít ani ty největší příležitosti. Košečkinovi navíc jednou pomohla tyč. Snad se nějaké branky dočkáme ve třetí třetině.

40:01

40:36
    Úvod třetiny trávily oba celky ve střední třetině. Larsenova rozehrávka nenašla adresáta.

41:25
    O puk se dlouho bojovalo ve třetině Magnitogorsku, ale domácí se už dokázali osvobodit vyhozením do středního pásma.

42:02
    Birjukov čeká na vystřídání svých spoluhráčů. Následovat by měla dlouhá přihrávka směrem dopředu.

42:36
    Za námi jsou téměř tři minuty ze třetí třetiny, ale na úvodní střelu v této periodě stále čekáme.

42:56
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Úvodní branka zápasu je tady! SERGEJ MOZJAKIN vystihl velmi špatnou přihrávku Semjonova, která od mantinelu mířila na střed. Kapitán Metallurgu si už poradil a krásnou střelou poslal svůj celek do vedení. 1:0. Bez asistence.
    42:56 Sergej MOZJAKIN - 1:0

43:22
    Metallurg sice vsítil hned vzápětí další gól, jenže ten nebyl uznán z důvodu kopnutí do kotouče. Eric O'Dell dorážel bruslí po střele Kuljomina, která skončila na tyči.
    43:22 O'Dellova branka nakonec uznána nebyla

43:56
    Soloduchin se snažil pohotově vrátit kotouč před bránu, ale hokejky bránících hráčů domácího týmu zafungovaly dobře.

44:16
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vasilij Košečkin – 2 min., podrážení).

44:46
    Omark uvolnil obránce na modré čáře, který pálil bez přípravy. Jeho pokus ale až k bráně nedošel.

45:12
    Ufa pořádně zamkla svého soupeře před bránou. Tato přesilovka vypadá velmi dobře.

45:44
    Magnitogorsk se už osvobodil. To nejtěžší z této početní nevýhody má zřejmě už za sebou.

46:16

46:23
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hned po skončení přesilovky padla branka! EDUARD GIMATOV si počkal na levém kruhu na přihrávku Kadějkina z otočky a rozvlnil síť. Zřejmě se ještě bude telefonovat, neboť Baranov při dosažení gólu spadl do brankoviště. 1:1. Asistence: Alexandr Kadějkin a Alexandr Burmistrov.
    46:23 Eduard GIMATOV - 1:1

Ještě však není jisté, zda-li tento gól bude platit. Rozhodčí se radí u videa, neboť Baranov byl ve chvíli dosažení branky v brankovišti.

Gól je potvrzen! Je vyrovnáno.

47:40
    Magnitogorsk se rychle snažil odpovědět, jenže akce domácího celku nebyla přesná. Mozjakinova žabička až příliš skákala.

48:18
    Koledov stojí za bránou a uklidňuje poněkud rozháranou hru.

49:02
    Birjukov zachytil touš na modré čáře a okamžitě jak mohl, tak to zkusil střelou zápěstím. Matsola byl připraven.

49:40
    V útočném pásmu už ale operuje Ufa. Hostující tým se snaží si vynutit tlak.

49:58
    Kuljominova bekhendová přihrávka do mezikruží nebyla přesná. Obránci Ufy se stačili navrátit včas na své pozice.

50:32
    Linus Omark zakončoval z bezprostřední blízkosti pouze do ramena přesunujícího se Košečkina.

51:36
    Muchamadull využil chytré přihrávky Gimatova a celkem jednoduše projel za modrou čáru. Jeho následný střelecký pokus ale minul prostor tří tyčí.

52:12
    Salavat byl v tuto chvíli opět aktivnější. Výhodnou střeleckou pozici si ale nevynutil.

52:26
    Ihned po buly to zkoušel na přední tyč Manninen. Finský útočník ale znovu nechal vyniknout Vasilije Košečkina.

53:32
    Manninen si najížděl před bránu, ale při snaze zakončit skončil na zemi. Podrážení se ale nepíská.

53:58
    Magnitogorsk se snaží po delší době zavítat do pásma soupeře. V posledních desítkách sekund je Ufa hokejovější.

54:55
    Domácí se však nedostali k zakončení a hosté opět tlačí. Magnitogorsk už pouze nahazuje dopředu.

55:54
    Matuškin dlouho míchal s pukem na pravém kruhu. Přihrávku do předbrankového prostoru ale nevyprodukoval.

56:33
    Metsola zapracoval svou holí. Pobídku zpoza brány dokázal zneškodnit.

57:09
    Gimatov ve velké rychlosti objel domácí bránu, jenže před ní bylo plno. Kotouč tam přes hromadu těl a hokejek neprotlačil.

57:44
    Tomáš Filippi měl na holi zajímavou šanci. Dostal se ke kotouči po přihrávce Ljubimova. Český hokejista ale puk přes beton Metsoly propasírovat nedokázal.

58:23
    Ilja Baranov se dostával do výhodné pozice mezi kruhy, ovšem na poslední chvíli byl zablokován.

59:01
    Rozběhla se nám poslední minuta třetí třetiny. Metallurg se pokusí ještě něco vymyslet, neboť míří dopředu.

59:30
    Filippi se dostal k odraženému puku a před sebou už měl jen hostujícího brankáře. Střelou pod horní tyč ale neuspěl. Magnitogorsk mohl v úplném závěru rozhodnout.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Střely na bránu: 18 – 37.

60:01

60:23
    Hartikainenovi souhra s Omarkem nevyšla. Trio hokejistů v tmavých dresech finského hráče zastavilo.

60:55
    Andrej Nestrašil pálil z mezikruží pouze do hráče, který stál v danou chvíli před ním.

61:24
    Brandon Kozun si počkal na volný puk a nyní se pokusí rozjet rychlou protiakci.

62:02
    Potěchin byl velice aktivní před hostující bránou, ale k zakončení mu chyběly milimetry. Metsola se pro puk natáhl a nakonec jej přikryl pod lapačkou.

62:48
    Birjukov nabízel kotouč k teči před bránu. Metsola bez potíží kryl.

63:27
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Maxim Matuškin – 2 min., držení).

Hostující střídačka si bere oddechový čas.

63:41
    Je rozhodnuto! Salavat okamžitě využívá přesilovku a z dnešního duelu bere dva body. SAKARI MANNINEN si vyměnil na modré čáře puk s Omarkem a následně bez přípravy vypálil. Trefil to výtečně, neboť rána zamířila do bližší šibenice. 1:2 po prodloužení. Asistence: Linus Omark.

Tomáš Filippi (Magnitogorsk) 0+0, 4 střely, čas na ledě: 15:47
    Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 20:25.

Zápas mezi Magnitogorskem a Ufou je u konce. Hosté zvítězili 2:1 po prodloužení. Nutno dodat, že vyhráli zaslouženě, protože po většinu utkání byli aktivnější. Branky začaly padat až ve třetí třetině. Nejprve se po chybě Semjonova trefil Mozjakin a o pár vteřin později na něj navázal O'Dell. Druhý gól však nakonec neplatil kvůli kopnutí kotouče do brány. Ufa vyrovnala pár sekund po skončení své přesilovky. Na zadní tyči vyplaval Gimatov, jenž poté neměl problém rozvlnit síť.Rozhodnutí přišlo až v přesilové hře v prodloužení. Vítěznou branku si připsal Sakkari Manninen. Oba týmy už mají jistý postup do play off, takže ve zbytku základní části se na něj mohou připravovat.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (15:41:32)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 43. Mozjakin – 47. Gimatov (Kadějkin, Burmistrov), 64. Manninen (Omark)

Rozhodčí: Odins, Romaško – Judin, Ivanov

Diváci: 7 500