Košice – Poprad 1:3 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 5:1 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 4:0 (kon.)
HC Slovan – Zvolen 5:0 (kon.) | Michalovce – Detva 10:2 (kon.) | Miskolc – MAC Budapešť 2:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 23.02.2020, 16:00 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • Skupina A

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 1. kola nadstavbovej časti Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Trenčínom.

HC 05 vchádza do tejto skupiny z prvého miesta so 102 bodmi, zatiaľ čo Dukla bude bojovať o vylepšenie umiestnenia zo šiestej priečky a s 81 bodmi.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Melicherčík) – Southorn, Mihalik, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Owens, Žiak – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Stupka, Mlynarovič, Šoltés – Lamper, Bubela, Kriška – Fafrák, Bartánus, Hričina

Dukla Trenčín: Tomek (Gabriš) – McCormack, Stacha, Rajnoha, Brodeur, Bokroš, Sládok, Dúžek – Špirko, Mikyska, Valach – Hecl, Paukovček, Sádecký – Sojčík, Švec, Hlinka – Ďurina, Ferenyi, Krajč

Rozhodca: Korba, Rencz – Stanzel, Kis-Király – Neuzer.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:33
    Prvá strela od Southorna, domáci začínajú aktívnejšie.

01:26
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Dávid Šoltés – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Lukáš Paukovček – 2 min., sekanie).

02:00
    Zaujímavá akcia Banskej Bystrice, Tomek mal čo robiť aj s bránkou, aby ju dal späť na svoje miesto.

02:55
    Dukla sa nie a nie oslobodiť. Pri puku už Bartánus v rohu klziska.

03:11
    Mihalik pri hre štyroch na štyroch strelou švihom nachádza iba výstroj Tomeka. Vhadzuje sa v tretine Trenčína.

03:38
    Nepríjemná rana do chúlostivých miest pre Jääskeläinena, produktívny útočník by ale mal byť v poriadku.

05:00
    Už dlhšiu dobu sa teda hraje pri normálnom počte hráčov na ľadovej ploche. Osmelili sa už aj hostia.

05:42
    Šanca na prečíslenie zmarená, Trenčania napriek tomu zostávajú pri puku.

06:09
    Beskorowany zasahuje až v siedmej minúte, ale bol to ťažký zákrok. Zakončenie z bezprostrednej blízkosti, naďalej platí stav 0:0.

07:30
    Bez prerušenia v tejto chvíli už tri minúty. Vysoké tempo, je sa na čo pozerať.

07:39
    Hecl s ťahanou strelou. Beskorowany sa otočil, puk skončil len na zadnom mantineli.

10:15
    Hickmott a Hohmann šli sami na Tomeka, trenčiansky brankár drží svoj tím nad vodou!

11:01
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Mathieu Brodeur – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

11:50
    Trenčania vyhodili puk a prestriedali, no hrá sa už zase v ich pásme.

12:20
    Banskobystričania sa však trápia pri presilovke a zase začínajú až od brankára.

13:01
    Dukla v plnom počte.

13:50
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Jordan Hickmott – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Jozef Sládok – 2 min., hrubosť).

13:51
    Výsledkom predchádzajúcej potyčky pred brankárom Tomekom boli dve vylúčenia. Hra vykázaná do stredného pásma, napätie vzrastá.

15:04
    Paukovček sa zmocnil puku a mohol naštartovať na Beskorowanyho. Dobre ale zasiahol Ďatelinka a je tak po šanci.

15:32
    Tvrdý príklep po zemi a betón v pohotovosti. Domáci gólman sa teraz má pre čo obracať.

15:50
    Oba tímy v plnom počte.

16:25
    Tomek chytá málo razantný bekhend do lapačky a hra je prerušená. Nasleduje aj reklamná prestávka.

17:50
    Banská Bystrica roztáča kolotoč, Trenčania sa hrajú s pukom, čo sa im nevypomstilo.

18:25
    Bartánus z pokľaku páli iba do Tomeka. Dukla si za takúto možnosť môže sama a môže byť rada, že neinkasovala.

19:00
    Minúta do konca prvej tretiny.

19:16
    Valach sa zmocňuje puku na modrej čiare a ide dopredu.

19:33
    Tu sa na Valacha mohlo pískať hákovanie, rozhodcovia ale zostávajú ticho.

19:59
    Ešte veľké kontroverzie na konci tretiny, pravdepodobne sa bude aj vylučovať. To zistíme až na začiatku ďalšieho dejstva.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Dvadsať minút bez gólov, hoci niekoľko šancí na gól tam bolo. Banská Bystrica aktívnejšia, avšak počas presilovky si nič viac nedokázala vypracovať.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Erik Rajnoha – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:45
    Domáci usadení v útočnom pásme. Dokážu však z toho niečo vytrieskať?

21:09
    Jedna strela do Tomeka, druhá z prvej len mimo bránu a napokon vyšla von z pásma.

21:40
    Banská Bystrica dala gól!
    Skackajúci puk si skrotil osamotený PATRIK LAMPER! Príliš veľa času na spracovanie, Lamper si rutinérsky poradil so situáciou a otvára skóre po zásahu spred bránkoviska.

Asistencie: Marek Bartánus, Jacob Cardwell.

22:10
    Valachov bekhend. Nechýbalo veľa a Špirko ho mohol tečovať. Beskorowany zasahovať nemusel, puk šiel mimo tri žŕdky.

22:52
    Hickmott pomohol spoluhráčovi pri mantineli a obišiel prakticky celú tretinu, avšak stále nemá komu prihrať.

23:34
    Hickmott šiel na Tomeka, za sebou mal ale dvojicu Trenčanov. Mierne sekanie od Borisa Sádeckého je potrestané dvomi minútami. Hickmott bol pritom z uhla a mohol zakončovať maximálne bekhendom.

23:54
    Tomek za pomoci svojich obrancov krotí puk po menšej dráme pred jeho bránkoviskom. Vhadzuje sa tak znovu po jeho pravici.

24:40
    Hostia sa oslobodili a môžu prestriedať. Do konca presilovky ešte niečo menej ako minúta.

25:31
    Southorn to dal na teč, ktorý ukázal jeho spoluhráč pred bránou. Toto bolo tesné.

25:34

25:41
    Matej Tomek a ďalší skvelý zákrok. Trenčania sa držia v tesnom závese najmä vďaka svojmu brankárovi!

26:04
    Dúžek zmaril nádej Bartánusa, ktorý na osi ihriska ešte hľadal Fafráka.

26:25
    Prvý zákrok Beskorowanyho v druhej tretine. Dukla musí pridať, aby sa dostala späť do tempa.

26:39
    Stacha trafil Sádeckého, ktorý znechutene odchádza na striedačku. Trenčínu sa v ofenzíve po prestávke vôbec nedarí.

27:30
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Erik Rajnoha – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Samuel Mlynarovič – 2 min., sekanie).

27:31
    Ďalšie zo vzájomných vylúčení. Tretíkrát nás dnes čaká hra štyria na štyroch.

28:12
    Totálne zbytočný ofsajd od Paukovčeka. Tu sa črtala kontra dvaja na jedného či traja na dvoch, keď Bystričania prepadli v útoku. Škoda-preškoda, za hlavu sa chytajú aj trenčianski tréneri.

28:26
    Paukovček o pár momentov neskôr ale v nájazde na brankára neuspel! Dôležitý zásah bystrického gólmana, asistenciu si mohol pripísať Valach!

28:30
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Joona Anttoni Jääskaläinen – 2 min., hákovanie).

29:00
    Minútovú presilovku štyria proti trom hostia začali dobre, Beskorowany sa musí obracať.

29:30
    Rajnoha s Mlynarovičom sú už na ľade, presilovka o hráča ale pokračuje ďalej.

29:56
    Trenčín dal gól!
    Prudká strela od modrej, pohotová dorážka a je vyrovnané! MAREK HECL sa fantasticky zorientoval a začíname odznova.

Asistencia: Graeme McCormack.

30:10
    Vzápätí ale prichádza trestné strieľanie, keď bol faulovaný Hickmott! Previnil sa Tomáš Bokroš.

30:11
    CASON HOHMANN to vzal na seba a s chladnou hlavou po 16 sekundách prinavrátil HC 05 tesné vedenie! Pomalý príchod pred bránu, Tomek si na puk nesiahol.

30:38
    Cardwell vzápätí usmernil časovanú prihrávku na bránu! Malo to ísť pomedzi betóny, Matej Tomek sa ale tentoraz predviedol!

31:19
    Domáci sa museli aj brániť a puk len posúvajú do stredného pásma.

31:47
    Sládokova strela mala byť tečovaná. Beskorowany veľa nevidel, ale môže byť len rád, že letiaci projektil smeroval iba do rohu klziska.

32:28
    Nevýrazná rozohrávka hostí, Tomek sa musel rozbehnúť proti puku a poslať ho za bránu na voľného spoluhráča.

33:00
    Zblokovaná strela Rajnhou, hrá sa už temer dve a pol minúty bez prerušenia.

33:34
    Stupka sa krásne uvoľnil cez protihráča, natlačil sa pred bránu, avšak na Tomeka nevyspel. Navyše sa s trenčianskym brankárom zrazil a hra musí byť prerušená.

33:49
    Šoltésova delovka a Tomekov betón. Pekná krížna rana hosťujúceho gólmana neprekvapila.

33:58
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Samuel Mlynarovič – 2 min., nedovolené bránenie).

34:20
    Lamper vytečoval krížnu prihrávku a Trenčania musia cúvať dozadu.

34:48
    Ďalší faul z kategórie zbytočných. Josef Mikyska aktívny pri presilovke, no pri snahe o získanie puku späť na svoju čepeľ hokejky podrazil banskobystrického hokejistu.

35:17
    Bubela v spleti hokejok netrafil puk. Trenčania mohli vyraziť dopredu, no s jedným hráčom nemali nárok na úspech.

35:51
    Hostia nastrelili puk pomocou Sládoka a Beskorowany puk radšej prikryl. Čoskoro sa skončí trest Mlynaroviča a začne sa skrátená presilovka vedúceho tímu Tipsport ligy.

35:58
    Banská Bystrica v plnom počte, začína sa 50-sekundová početná prevaha.

36:27
    Aj skrátená presilovka stačí domácim na zvýšenie náskoku! CASON HOHMANN náprahom poslal puk do siete. Výbornú robotu pred bránou urobil Samuel Mlynarovič, ktorý zakryl výhľad Matejovi Tomekovi.

Asistencie: Jordon Southorn, Jordan Hickmott.

37:00
    Tri minúty do konca tretiny. Trenčania by ju chceli asi už teraz.

37:42
    Tomek nevedel, či puk rozohrá, alebo prikryje. Napokon sa rozhodol pre prvú možnosť.

38:07
    Sojčík zabojoval na vlastnej modrej, získal puk a prišla situácia dvaja na dvoch. Po nej ale Dukla na bránu domácich nevystrelila.

39:00
    Minúta do konca druhej tretiny, opäť sa hrá bez prerušenia vyše 150 sekúnd.

39:32
    Hohmanna zastavil pred Tomekom Sádecký, domáci si pýtajú faul prakticky pri každej príležitosti.

39:45
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Jozef Sládok – 2 min., podrazenie).

39:50
    Dukla ale vyhadzuje puk a do šatní sa pôjde za stavu 3:1.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá dvadsaťminútovka priniesla už aj góly. Banská Bystrica zaslúžene vyhráva o dva zásahy po góloch Lampera a Hohmanna, ktorý mohol ešte zaknihovať aj hattrick. Stav 1:1 trval iba 16 sekúnd, keď na konci 30. minúty vyrovnával pozorný Hecl, no Tomeka následne z trestného nájazdu prekonal už spomínaný legionár Hohmann.

Tretia tretina sa začne približne o 17:50.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Presilovka po vylúčení Sládka pokračuje. Padne v tejto presilovke definitíva?

40:47
    Zatiaľ ale Banská Bystrica s problémami sa vôbec dostať sa do útočného pásma.

41:09
    Jääskeläinen zozadu odstavil Sádeckého. Trenčanom sa otvorila možnosť zaútočiť dvaja na jedného, no úspešný koniec to nemalo.

41:45

42:08
    Zatiaľ nepresnosti na oboch stranách v tretej tretine. Hráči sa iba hľadajú.

42:33
    Prvé prerušenie hry v 3. tretine a bolo to od HC 05 – zakázané uvoľnenie.

43:14
    Najlepší slovenský tím posledných rokov bez problémov prestriedal. Domáci sa dostali na modrú čiaru, tam ich snahu uzavrel ofsajd.

43:30
    Po buly pred Tomekom musel trenčiansky brankár zasahovať po koncovke z bezprostrednej blízkosti! Dôležitý moment, ktorý drží hostí naďalej v hre.

43:52
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Lukáš Paukovček – 2 min., krosček + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Samuel Krajč.
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lukáš Paukovček – osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

44:47
    Pekne zahraná presilovka, pomaly až profesorsky. Na ľavom kruhu bol úplne osamotený DÁVID ŠOLTÉS, ktorý s veľkým dôrazom nedal šancu Tomekovi na zákrok. Ďalší gól z dorážky v tomto zápase.

Asistencie: Marek Bartánus, Tomáš Hričina.

45:50
    Trenčín prehráva o tri góly a dohrá už bez Paukovčeka. Podarí sa Dukle ešte niečo vykúzliť?

46:01
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Cason Hohmann – 2 min., vrazenie na mantinel).

46:20
    A tak aspoň takáto šanca niečo urobiť s výsledkom. Hrá sa však len za Tomekom.

46:44
    Ďatelinka znovu oslobodil svoje mužstvo.

47:08
    Beskorowany zneškodnil ranu Špirka a hráči v tmavých dresoch znovu posielajú puk ďaleko preč.

47:33
    Rovnaký obrázok hry, Mlynarovič znovu poľahky vyhadzuje...

48:01
    Banská Bystrica v plnom počte.

48:11
    Fantázia od Sojčíka, keď krížnou prihrávkou na zadnej tyčke našiel Sádeckého! Beskorowany betónom chytil čistý gól!

48:35
    Dukla v presilovke bezzubá, ale pri hre 5 na 5 mohla znížiť. Beskorowany dlhšie bez vážnejšieho zákroku nezaspal a drží stav zápasu v pomere 4:1 v prospech svojho tímu.

49:01
    Icing od Banskej Bystrice, ktorá je mierne pod tlakom.

49:56
    Hickmottovi skĺzol puk z hokejky! Bola to ťažká pozícia, Hohmann sa na gól neulakomil. Možno to mohol skúsiť priamo, ale bola to lahodná akcia pre oči diváka. Škoda len, že to neskončilo v bráne.

50:54
    Trenčania sa museli chvíľu pohybovať pred modrou, nakoľko by sa pískal ofsajd. Beskorowany s miernymi problémami puk ukrýva vo výstroji.

51:40
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Josef Mikyska – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marek Bartánus – 2 min., hrubosť).

52:08
    Zrazená strela od modrej, Valach ale získal puk späť na hokejky hostí.

52:50
    Miloš Bubela zozadu sekol McCormacka a prichádza 50-sekundová presilovka o jedného hráča – štyria na troch.

53:01
    Mlynarovič so Southornom získala puk a ďalších dvadsať sekúnd k dobru pre Banskú Bystricu.

53:40
    Skončilo sa vzájomné vylúčenie Mikysku a Bartánusa, pokračuje presilovka 5 na 4.

53:55
    Bokrošova rana od modrej, Beskorowany veľa nevidel, napriek tomu úspešne zasiahol.

54:12
    Hra prerušená, puk mimo hracej plochy. Rozhodcovia sa radia, kde sa bude vhadzovať.

54:12
    Trenčín si berie oddychový čas!

54:50
    Hostia time-out výraznejšie nevyužili. HC 05 v plnom počte na ľade.

55:32
    Beskorowany na niekoľkokrát musel spracovať puk po strele Hlinku. Predtým ešte urobil dobrú robotu Boris Sádecký, avšak ani to nestačilo na kontaktný zásah.

56:30
    Je rozhodnuté. Dukla sa nedokáže usadiť pred bránou súpera, navyše puk majú domáci.

57:14
    Napriek tomu to ešte Trenčania skúšajú, priestor troch žrdí ale netriafajú.

57:50
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Boris Sádecký – 2 min., hákovanie).

58:19
    Hickmott najprv tečoval puk a potom pálil, Tomek pozorný.

58:44
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Jozef Švec – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

59:00
    Minúta do konca zápasu. Banská Bystrica chce dvojnásobnú presilovku ukončiť strelou do prázdnej brány.

59:37
    Tak napokon tomu tak nebolo. TOMÁŠ HRIČINA nečakane zadovkou bekhendom prekonal Mateja Tomeka, ktorého toto zakončenie muselo aspoň trochu prekvapiť.

Asistencie: Marek Bartánus, Václav Stupka.

59:37
    A ešte roztržka pred buly medzi Valachom a Kriškom. Domáci pokračujú v presilovke 5 na 4.

Triumf Banskej Bystrice sa zrodil v druhej tretine, kedy domáci trikrát skórovali, zatiaľ čo Trenčín sa zmohol iba na jeden gól z dorážky. V záverečnej časti hry pridal úradujúci majster ešte dva zásahy a spečatil svoje víťazstvo pomerom 5:1.

Tri asistencie zaznamenal Marek Bartánus, dva góly a jeden z nich rozhodujúci z trestného strieľania má na svedomí Cason Hohmann.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok nedele.

Do čítania, priatelia! (18:30:51)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 22. Lamper (Bartánus, Cardwell), 31. Hohmann (TS), 37. Hohmann (Southorn, Hickmott), 45. Šoltés (Bartánus, Hričina), 60. Hričina (Bartánus, Stupka) – 30. Hecl (McCormack)

HC´ 05 Banská Bystrica: Beskorowany (Melicherčík) – Southorn, Mihalik, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Owens, Žiak – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Stupka, Mlynarovič, Šoltés – Lamper, Bubela, Kriška – Fafrák, Bartánus, Hričina
    HK DUKLA Trenčín: Tomek (Gabriš) – McCormack, Stacha, Rajnoha, Brodeur, Bokroš, Sládok, Dúžek – Špirko, Mikyska, Valach – Hecl, Paukovček, Sádecký – Sojčík, Švec, Hlinka – Ďurina, Ferenyi, Krajč

Rozhodčí: Korba, Rencz – Stanzel, Kis-Király – Neuzer

Diváci: 2 343