Tábor – David Servis 6:3 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 0:0 (odl.) | Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 5:4 (3:2 po s.n.)
Nová Paka – Mostečtí Lvi 1:3 (kon.) | Bílina – Trutnov 6:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 1:4 (kon.)
Mor. Budějovice – Nový Jičín 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Kobra – Příbram 7:4 (kon.)
Vrchlabí – Řisuty 5:3 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
HK Opava
Sobota 29.02.2020, 18:00 • ZS Kotlina • 2. liga skupina Východ • 44. kolo

Je tu konec. Opava třetí třetinu zvládla a ještě navýšila své vedení. Slezan má svůj osud ve vlastních rukou. Pokud vyhraje poslední zápas s Moravskými Budějovicemi, posune se na druhé místo. Naopak Bruslaři již mohou jen doufat v zaváhání svého dnešního soupeře. (19:17:37)

59:28
    Závěr utkání se již v klidu dohrává.

58:34
    Opava právě vstřelila branku!
    V Kotlině je rozhodnuto! Bruslaři už konec vypustili a jsou po zásluze potrestáni. Hosté si dělali v útočném pásmu co chtěli. Po pěkné kombinaci nakonec vystřelil RENÉ KYSUČAN, který prostřelil přesouvajícího se Holíka. Asistence: David Zdeněk a Bohumil Herman

58:25
    Domácí skoro přestali hrát. Opava si teď dělá v útočném pásmu co chce.

57:32
    Nyní se naopak po zakázaném uvolnění vhazuje před Holíkem.

57:02
    Opava vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:02
    Bruslaři se ještě rychle snaží snížit. Už se jim ale v útoku moc nedaří.

55:12
    Hosté v přesilové hře odskakují na rozdíl dvou gólů. Od modré čáry nahodil kotouč Jakub Peslar. Kotouč ještě tečoval LUKÁŠ ČERNÝ. Asistence: Jakub Peslar a Dominik Cihlář

54:52
    Opava znovu tlačí kotouč do brány. Holík brankoviště ubránil.

54:37
    U puku znovu Jiří Šindelář. Tentokrát po jeho střele skončil puk v ochranné síti.

54:32
    Martin Holík likviduje střelu od modré čáry z hole Jiřího Šindeláře.

53:46
    Od modré čáry vystřelil Petr Chalupa. Jeho střela však byla zablokovaná a Bruslaři následně vyhodili.

53:38
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Přidal – 2 min., podrážení).

53:21
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

52:46
    Opava se dostala do přečíslení! Nakonec střílel Dennis Gulda. Holík si proti němu vyjel a ránu zlikvidoval.

52:15
    Bruslaři se snaží srovnat stav utkání. Jejich útočné snahy jsou ale zatím liché.

Dnešní utkání sleduje 496 diváků.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 22. Voříšek (Cachnín, Kulhánek) – 3. Cihlář (Černý, Wolf), 18. Malina (Rousek), 56. Černý (Peslar, Cihlář), 59. Kysučan (Zdeněk, Herman)

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Vala (A), Kulhánek, Pejchal, Kliment, Benák, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek (A) – Kadlec, Ludvík, Holenda – Kuchta
    HK Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Zouhar, Chujac, Zdeněk, Chalupa (A), Peslar, Gabrhelík – Kovařík, Kysučan, Malina, Cihlář, Peterka, Buršík, Gulda, Wolf (A), Herman, Černý, Rousek, Hendrych

Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jan Kleprlík, Henrich Kráľ