Novosibirsk – Jekatěrinburg 4:3 (po pr.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Kazaň 1:2 (po pr.)
Spartak Moskva – Dynamo Moskva 5:4 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 3:0
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pátek 06.03.2020, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • Play-off KHL • Osmifinále

Československá stopa v utkání:

Jakub Kovář (JEK) – čas v brance 69:41, 38 zákroků, 4 góly, 89,74 % (16:32:44)

Stav série: 3 – 0.

Je konec! Sibir se i během třetí třetiny dostal do kýženého vedení, navíc si v závěru zápasu zahrál přesilovou hru, během které inkasoval. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém byl aktivnější právě domácí celek, který po necelých sedmdesáti minutách hry ukončil zápas, díky čemuž se ujímá vedení 3:0 na zápasy. Sibir bude mít i v dalším vzájemném duelu výhodu domácího prostředí!

69:41 Nikita ŠAŠKOV - 4:3

69:41
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí po zásluze zvládají i třetí vzájemný zápas! Jekatěrinburg se od oslabení nedostal k ohrožení opačné branky, v tomto případě navíc u brankové konstrukce číhal NIKITA ŠAŠKOV, kterému se povedlo najít mezeru u bližší brankové konstrukce.
    Asistence: Nikolaj Timašov, Alexandr Šarov.

69:09
    Jekatěrinburgu se už značnou dobu nedostal k ohrožení branky soupeře, navíc se mu ani v tomto případě nepovedlo rozehrát. Následuje komerční přestávka.

68:04
    Jekatěrinburgu se tak povedlo přečkat i další oslabení, po jeho uplynutí jsme ale sledovali vyhození přes všechny čáry. Vhazovat se tak bude před Kovářem.

67:02
    K zakončení se dostal také Jokipakka, který pro změnu trefil pouze jednoho ze svých spoluhráčů. Tlak Sibiru je velký, Jekatěrinburg vyhodil pouze na střídačku.

66:15
    Puustinenovi se povedlo dotlačit puk zpět za modrou čáru, kde se jeho celek dostal ke kombinaci. Nakonec to zkoušel Romancev, který trefil pouze levý beton.

65:25
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Peter Holland – 2 min., hákování).

65:11
    Säteri si s prudkým nástřelem od červené čáry dokázal poradit, posléze ještě stihl rozehrát do strany. Sibir rovněž zahrozil, Kovářovi navíc vypadl touš z lapačky. Posléze český brankář opět zachránil svůj celek od pohromy.

64:06
    K pravému kruhu si sjel domácí Romancev, který to zkoušel zakončením k přední tyči. Kovář tentokráte zasahovat nemusel, na druhé straně pro změnu zahrozil Mozer.

63:01
    Hezkým způsobem to provedl domácí Šarov, který si sjel až do mezikruží, odkud vypálil doprostřed branky. Kovář podržel svůj celek, puk raději schoval ve výstroji.

62:05
    Hraničním zákrokem se prezentoval hostující Berezin, jehož zákrok nakonec nebyl posouzen jako nedovolený. Dopředu se tak řítil Bělousov, který daleko nedojel.

61:11
    Jekatěrinburg se rovněž dostal do útočného pásma, kde si do střelecké pozice sjel Holland, který trefil pouze zadní mantinel. S následnou dorážkou si Säteri poradil.

60:10
    Úvodní vhazování prodloužení vyznělo lépe pro domácí hráče, kteří ihned napálili puk na druhou stranu. Tam sek k němu dostal Šarov, který nakonec promáchl.

60:01

David Suchý

Branky a nahrávky: 8. Puustinen (Šarov, Jokipakka), 12. Puustinen (Ruohomaa, Jokipakka), 46. Puustinen (Šarov, Jokipakka), 70. Šaškov (Timašov, Šarov) – 10. Berezin (Bělousov, Dacjuk), 29. Holland (Dawes, Kučerjavenko), 56. Platt (Trjamkin)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov (C), Jokipakka, Timašov, K. Alexejev, Děmidov, Jermakov, Ilja Morozov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov (A) – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola – I. Makarov, Romancev, Česalin (A) – N. Korotkov, A. Jakovlev, Šaškov – Romajev.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Mamkin, Batyršin, Trjamkin, Berezin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Sexton, Litovčenko, Mozer – Dacjuk (A), Kučerjavenko, Bělousov – A. Garejev, Platt (A), Obidin – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov – Ponamarenko, Střelcov