Novosibirsk – Jekatěrinburg 4:3 (po pr.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Kazaň 1:2 (po pr.)
Spartak Moskva – Dynamo Moskva 5:4 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:3
Ak Bars Kazaň
Pátek 06.03.2020, 17:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • Play-off KHL • Osmifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (20:18:46)

Dnešní utkání sledovalo 5 199 diváků.

Zápas je u konce a Kazaň vyhrává na ledě Nižněkamsku 2:1 v prodloužení a ujímá se v sérii už 3:0 na zápasy, což znamená, že už příště může oslavit postup do 2. kola play-off. Celkově se dnes odehrál docela opatrný zápas, ale domácí si vytvořil šancí víc, takže po zásluze vyhráli. Na první branku jsme si museli počkat až do třetí třetiny, Kazaň poslal do vedení Emil Galimov. Už to vypadalo, že hosté své těsné vedení udrží, ale nestalo se tak, v 57. minutě vystřelil domácím prodloužení svým gólem Damir Šaripzjanov. V prodloužení moc šancí k vidění nabylo a nakonec ho v 73. minutě rozhodl ranou z pravého kruhu svým druhým gólem v utkání Emil Galimov.

72:15 Emil GALIMOV - 1:2

72:15
    Kazaň vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Kazaň vítězí a ujímá se v sérii vedení už 3:0! Jak bylo v tomto zápase tradicí, znovu to nebyla žádná pohledná akce, ale v jednoduchosti je někdy krása. Z vrcholku pravého kruhu se do kotouče opřel EMIL GALIMOV a puk nikým netečován zapadl až do sítě. Barulin toho moc vidět nemohl. Asistence: Michail Fisenko.

70:45
    Timur Biljalov teď předvedl fantastický zákrok, když vychytal tečovanou střelu od modré čáry.

68:35
    Dle očekávání se zatím hraje v prodloužení z obou stran hodně opatrný hokej.

66:34
    Od modré čáry pálil Dmitrij Judin, ale branku o kousek minul.

64:06
    Kirill Petrov vyzkoušel pozornost Barulina, ale ten si prostor u své pravé tyče pohlídal.

63:23
    Vitalij Aťušov předvedl zákrok na hranici faulu, ale hraje se dál.

62:34
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, píská se ofsajd domácích.

61:40
    Na druhé straně pálil Jonas Enlund, také Barulin úspěšně zasáhl.

60:34
    Hosté začínají prodloužení aktivně, ke střele se dostal Stanislav Galijev

60:01

Prodloužení začne přibližně v 19:51.

Třetí třetina je u konce a stav utkání mezi domácím Nižněkamskem a Kazaní je nerozhodný 1:1. Ve třetí třetině bylo vidět, že se hraje opravdu o hodně a ani jeden tým hlavně nechtěl udělat chybu. O něco aktivnější byli hosté, kteří se také dostali do vedení, když se ve 44. minutě prosadil Emil Galimov. Domácí moc šancí neměli, přesto se však dočkali gólu, z pravé strany přesně mířil Damir Šaripzjanov. Pokračovat budeme prodloužením.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 57. Šiksatdarov – 44. E. Galimov (Jarullin, A. Galimov), 73. E. Galimov (Fisenko)

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Bryncev, Šaripzjanov (C), Pajgin, R. Murphy, Aťušov (A), An. Sergejev (A), Semjonov, Puzanov – Chajrullin, Berglund, Enlund – Padakin, Z. Mitchell, White – Černikov, P. Kulikov, Šiksatdarov – Bikmullin, Šarifjanov, Chafizov – Grošev, Porjadin.
    Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Jarullin, Virtanen, Ljamkin, Rukavišnikov, Pedan, Judin – K. Petrov, Cormier, Azevedo (C) – Frattin, A. Galimov, Galijev – Lukojanov (A), Sannikov (A), E. Galimov – Fisenko, Voronkov, V. Tichonov – Dyňak.

Rozhodčí: Akuzovskij, Fraňo – Kučava, Novikov

Diváci: 5 199