Bournemouth – Newcastle 1:4 (kon.) | Arsenal – Norwich 4:0 (kon.) | Everton – Leicester 2:1 (kon.)
West Ham – Chelsea 3:2 (kon.)
AFC Bournemouth
1:4 (0:2)
Newcastle United
Středa 01.07.2020, 19:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 32. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek večera. (20:59:45)

Fauly: 11:10

Utkání je u konce, trápení Bournemouthu je minulostí. Domácí tým prohrál s Newcastlem 1:4. Hrdinou a jasným mužem utkání se stal francouzský útočník Allan Saint-Maximin, který měl asistenci u prvních tří gólů Newcastlu. Už po prvním poločase vedl Newcastle 2:0 po gólech Dwighta Gayla a Seana Longstaffa. Ve druhé půli hosté pokračovali ve skvělém výkonu a další branky se dočkali už v 57. minutě, kdy se trefil krásnou střelou do šibenice střídající Miguel Almirón. Čtvrtou branku přidal v 77. minutě ještě další střídající hráč Valentino Lazaro. Bournemouth nakonec vstřelil alespoň jeden čestný gól, v nastaveném čase překazil Dúbravkovi čisté konto Dan Gosling, bývalý hráč Newcastlu.

90+6
    90+4. Dan GOSLING - 1:4

90+4
    Bournemouth právě vstřelil branku!
    V nastaveném čase střílí Bournemouth přeci jen alespoň čestný gól. Prosadil se bývalý hráč Newcastlu DAN GOSLING, který se trefil z blízka hlavou. Dúbravka si tak dnes čisté konto neudrží, inkasoval z první a zřejmě i poslední střely na branku. Asistence: Nathan Aké.

90+3
    Po rohovém kopu už žádný zákrok Aarona Ramsdala nebyl třeba.
    90+2. Carrollova šance.

90+2
    Newcastle se pustil do brejku, který vyústil zakončením zkušeného Andyho Carrolla. Aaron Ramsdale tentokrát dokázal míč vyrazit na rohový kop.

90+1
    Bournemouth měl další rohový kop, centr Wilsona na první tyč odvrátil hlavou DeAndre Yedlin.

90+1
    Nastavovat se bude ještě dlouhých pět minut. Ty je možná až zbytečně prodlouží dnešní trápení Bournemouthu.

90
    Jenže končí to znovu jen fiaskem, respektive faulem Akého na brankáře Dúbravku.

89
    Bournemouth ještě dostává k dispozici standardní situaci, kterou rozehraje centrem Stanislas.

88
    Almirón hledal na hrot nabíhajícího Shelveyho, ale poslal mu nechytatelnou příliš dlouhou přihrávku.

87
    Bournemouth naopak působí, jako ostatně celý zápas, dosti odevzdaným dojmem.

86
    Newcastle drží míč na svých kopačkách a už si začíná užívat vítězství, které bez pochyby za pár minut přijde.

84
    Dan Gosling vracel hlavou míč před branku, ale pro Kinga to bylo příliš prudké na to, aby dokázal balón usměrnit na branku.

83
    Brankář Newcastlu Martin Dúbravka dnes stále nemusel předvést žádný zákrok, tak si nyní užije míče alespoň při rozehrávce.

81
    Bournemouth zahrával rohový kop z pravé strany, ale znovu ani neohrozil branku Newcastlu.

Petr Sumbal

Branky: 90+4. Gosling (Aké) – 5. Gayle (Saint-Maximin), 30. S. Longstaff (Saint-Maximin), 57. Almirón (Saint-Maximin), 77. Lazaro (Shelvey)

Karty:   23. Kelly (BTH), 45+2. Aké (BTH)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.
    AFC Bournemouth: Ramsdale – A. Smith, S. Cook (C) (80. Mepham), Aké, Kelly – Brooks (62. H. Wilson), Billing (46. L. Cook), Lerma (75. Gosling), Groeneveld (62. Stanislas) – J. King, Solanke.
    Náhradníci: Boruc – Stacey, Rico, Mepham, Gosling, L. Cook, Stanislas, H. Wilson, Surridge.

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Lascelles (C), F. Fernández, Manquillo (73. Yedlin) – S. Longstaff (33. Almirón), Shelvey, bin Tálib – Gayle (62. Carroll), Joelinton (73. Hayden), Saint-Maximin (62. Lazaro).
    Náhradníci: Darlow – Schär, Yedlin, Rose, Ritchie, Hayden, Lazaro, Almirón, Carroll.

Rozhodčí: Friend – Beck, Robathan