Trnava – Ružomberok 0:2 (kon.) | Nitra – Dubnica 3:0 (kon.)
3:0 (2:0)
FK Dubnica
Pátek 17.07.2020, 20:00 • Štadión pod Zoborom, Nitra • Niké liga

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera. (22:01:37)

Nitra se tedy udržela a do předkolo Evropské ligy si zahraje Ružomberok, který porazil Trnavu 2:0. To byly poslední zápasy v rámci nejvyšší slovenské soutěže v této naprosto bezprecedentní sezoně, která nemá obdoby.

V obou dnešních duelech Fortuna ligy se vylučovalo. Trnavský Bamidele viděl dokonce přímou červenou kartu.

Znamená to, že složení Fortuna ligy pro sezonu 2020/21 teoreticky nemělo změnit. Uvidíme, jak na slovenské kluby dolehne pandemie koronaviru a s tím spjaté finanční ztráty. Na Slovensku budou ve sportu ty dopady obrovské (viz hokejové Košice, kdy není vůbec jasné, jestli budou hrát v září nejvyšší slovenskou soutěž).

Nitra zvítězila v odvetě baráže 3:0 a v příští sezoně si tak zahraje Fortuna ligu. Dubnica nevstřelila branku v baráži. Klíčové bylo, že jí dnes utekl začátek, když po dvaceti minutách prohrávala 0:2. Dokázala se oklepat, vytvořila si velkou šanci, ale Kuzma překopl bránu z malého vápna. Ve druhém poločase už více držela balón, byla aktivnější, ale dost se nadřela na to nějakou větší příležitost. Do toho v 84. minutě viděl druhou žlutou kartu Václav a v závěru skóroval střídající Hambálek.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 21:13.

90+3

90+2
    Pokusem z pravé strany vedle přední tyče domácí brány zřejmě končí tento zápas.

90+2
    Koša vyskočil u bližší tyče.

90+2
    Janco neměl pořádně prostor ve vápně k zakončení, ale přesto získal alespoň roh pro Bilovského.

90+1
    Fabiš (Nitra) nenechal hosty rozehrát volný přímý kop z levé strany a vyfasoval žlutou kartu.

90+1
    Dvě minuty do konce zápasu!
    90. Tomáš Hambálek (NIT) - 3:0
    Zdroj: livestream.com/futbalnet

90
    Nitra právě vstřelila branku!
    Hosté zaváhali v obraně! Centr Fabiše z pravé strany propadl až k zadní tyči a tam skóroval nabíhající TOMÁŠ HAMBÁLEK, ačkoliv si Digaňa sáhl na balón.

89
    Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Samuel Šefčík, přichází Lukáš Fabiš.

88
    Kuzma si seběhl na střed při přihrávce z pravé strany, ale z jedničky vypálil vysoko nad bránu.

88
    Janco udělal kličku na levé straně a hodil míč na pravou nohu, nahrál křížem, ale jeho pas srazili domácí k přední tyči na nohu Šípoše.