Philadelphia – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:4 (kon.)
Florida – Tampa 0:5 (kon.) | Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Washington – Carolina 3:2 (kon.)
Montreal Canadiens
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Středa 29.07.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Příprava NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:49:49)

Československá stopa

Tomáš Tatar (MTL) 1+0, 2 střely, čas na ledě 16:00

Statistiky po zápasu:
    Střely na branku – 30:23 (9:9, 9:8, 12:6)
    Zblokované střely – 6:11
    Vyhraná vhazování – 20:29
    Trestné minuty – 6:12
    Hity – 16:10

Utkání dvou kanadských rivalů skončilo vítězstvím Toronta 4:2. Montreal byl střelecky aktivnější, ale efektivnější v zakončení byli Maple Leafs, kteří dokázali své akce přetavovat v gólové příležitosti.

Papírově hostující Toronto mělo do zápasu bleskový nástup, když už po 33 sekundách hry našel Tavares v situaci 2 na 1 Ilju Michejeva a ten odkrytou částí branky nepohrdl. Leafs pak měli i další šance, ale ty buď likvidoval brankář Price a nebo střelce zradila přesnost zakončení. Habs k největší příležitosti v úvodní části nechtěně pomohl obránce soupeře Dermott, který tečoval střelu Petryho do protipohybu vlastního gólmana, Andersen však stačil vyrazit puk pravým betonem.

Ve druhé třetině padly hned tři góly. O jeden víc vstřelilo Toronto, které si tak odnášelo do kabin dvoubrankový náskok. Ve 27. minutě udeřili Leafs dokonce ve vlastním oslabení, když Kapanenovu práci dokončil z dorážky Alexander Kerfoot. Další šance bílomodří neproměnili a ve 37. minutě tak přišel trest z hole Tomáše Tatara, který těsně po uplynutí přesilovky využil nahrávku od Suzukiho. 25 sekund před sirénou si ovšem Toronto vzalo zpět dvougólový náskok. Opět se o to zasloužil Alexander Kerfoot, který pohotově tečoval střelu Riellyho.

Ve 49. minutě snížil Paul Byron, který dorazil do brankové síťky puk po střele spoluhráče Chiarota a vypadalo to, že by utkání mohlo dostat pořádnou zápletku. Tu ale o chvíli později Leafs utnuli druhým zásahem ve vlastním oslabení, o který se postaral Morgan Rielly. V závěru už Canadiens nepomohla k další trefě ani minutová hra bez brankáře.

60:00
    Kasperi Kapanen mohl skórovat do prázdné branky. Stahovačkou se zbavil posledního obránce, ale pak už zazněla závěrečná siréna.

59:51
    Drouin nahodil puk na Andersena, který ho zachytil a pokusil se trefit prázdnou branku soupeře! Nastřelil ale jen projíždějícího hráče Habs...

59:25
    Shea Weber neudržel puk na modré čáře. Pískán ofsajd Montrealu.

59:13
    Oddechový čas, který si vyžádal trenér Montrealu Claude Julien.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Carey Price odjel na střídačku a Habs to zkoušejí v šesti hráčích!

58:31
    A přesilová hra Montrealu právě skončila.

57:56
    Montreal bude muset zlepšit přesilovky. V téhle se Habs zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.

57:34
    Ceci odzbrojil Weala a poté odpálil kotouč do bezpečí.

57:04
    Torontu se opět podařilo vyhodit.

56:41
    Kerfoot vyhrál buly a jeho spoluhráči mohli vyhodit.

56:30
    Další přesilovka pro Montreal! Rozhodčí viděli hákování Travise Dermotta.

56:27
    Od modré čáry střílel Chiarot. Branku netrefil.

56:07
    Toronto je v plném počtu. Do konce utkání scházejí necelé čtyři minuty.

55:59
    Nyní už Habs přišli o pásmo. Snaha o návrat skončila postavením mimo hru.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Tatar (Suzuki, Gallagher), 49. Byron (Chiarot, Kotkaniemi) – 1. I. Michejev (Tavares, Rielly), 27. Kerfoot (Kapanen), 40. Kerfoot (Rielly, Robertson), 50. Rielly (Hyman)

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete, C. Fleury – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Weise, Domi, Weal – Belzile.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Holl, Muzzin, Ceci, Rielly (A), Barrie, Dermott, Marinčin – Hyman, Matthews (A), W. Nylander – Marner, Tavares (C), I. Michejev – Kapanen, Kerfoot, Robertson – Spezza, Engvall, Clifford – F. Gauthier.

Rozhodčí: McCauley, Hebert, L'Ecuyer – Amell, Berg, Pancich