Philadelphia – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:4 (kon.)
Florida – Tampa 0:5 (kon.) | Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Washington – Carolina 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Colorado Avalanche
Středa 29.07.2020, 20:30 • Rogers Place, Edmonton • Příprava NHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase u hokejových přenosů na počtenou! (23:16:22)
    Vítězná radost hokejistů Colorada Avalanche.

Česká stopa

Pavel Francouz (COL) 30 minut, 14 zákroků, 0 gólů, 100 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:29 (16:11, 13:8, 8:10)
    Zblokované střely – 7:26
    Vyhraná vhazování – 26:31
    Trestné minuty – 12:12
    Hity – 14:19

První třetina nabídla zajímavý hokej a hned čtyři branky. Především začátek byl hodně divoký. Skóre se poprvé měnilo už v čase 1:25, kdy po Compherově střele dorazil puk za záda brankáře Minnesoty Joonas Donskoi. Ve 4. minutě Wild vyrovnali, když v přesilovce 4 na 3 pálil pod Grubauerovu vyrážečku Matt Dumba. Úvodní pětiminutovku hranou bez obran pak zakončil Nathan MacKinnon, který dostal puk do jízdy a vrátil Coloradu vedení. To Lavinám vydrželo do 15. minuty, kdy se nahozený kotouč odrazil k Ericovi Staalovi a ten ho uklidil do odkryté klece.

Ve druhé třetině padl jediný gól, který vstřelilo Colorado. To využilo ve 25. minutě dvojnásobnou přesilovku, ve které se trefil Gabriel Landeskog. Nskok Avs pak mohli ještě navýšit Naměstnikov nebo opět Landeskog, kteří spálili po jedné velké příležitosti. V polovině utkání oba celky vystřídali brankáře, na led se tak v dresu Lavin dostal i Pavel Francouz.

Ve třetí části se už skóre neměnilo. Wild nevyužili čtyřminutovou přesilovku a v závěru se neprosadili ani při dvouminutové hře bez gólmana. Hráči Colorada si počínali v obraně velmi solidně a sami několikrát zahrozili.

Ve třetí třetině už gól nepadl a Colorado tedy poráží Minnesotu 3:2. Svůj podíl na tomto výsledku má i brankář Lavin Pavel Francouz, který odchytal druhou polovinu utkání a ve svém přiděleném čase ani jednou neinkasoval. Opět se tedy přihlásil o pozici jedničky pro play off.

59:59
    Z pravé strany střílel Kevin Fiala. Jeho rána byla tečována do rohu kluziště. Branku poté netrefil ani Ryan Suter a Colorado tedy zvítězí!

59:43
    Compher vyhodil na další icing. Ještě jedna příležitost pro Wild...

59:25
    Pískán zásah střídačky Colorada. Další buly v útočném pásmu Wild.

59:19
    Ale až po oddechovém čase. Ten si vyžádala zřejmě lavička Minnesoty.

59:19
    Laviny zahrály na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Francouzem.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Fialova střela byla zablokována a puk se odrazil do středního pásma.

58:05
    Branka Wild je prázdná!

57:38
    Minnesota v plném počtu.

57:26
    Po střele Nazema Kadriho pomohla Dubnykovi tyčka! Následně se puk odrazil do výstroje gólmana Minnesoty, kde zůstal.

57:14
    Johnson chyboval na útočné modré, kde nabídl puk Folignovi. Ten ho vyvezl až do útočného pásma, kde hledal Ryana Hartman. S ním se stačil vrátit Ničuškin.

56:45
    Wild vyhazují.

56:29
    Po střele od modré čáry zůstal puk ležet před Dubnykem, který se musel hodně natahovat, aby si ho stáhl pod lapačku. Nakonec se mu to podařilo.

55:53
    Wild na úvod oslabení vyhodili puk až k Francouzovi.

55:37
    Kapitán Divočáků Mikko Koivu dostává zbytečné dvě minuty za to, že zahákoval Zadorova v útočném pásmu. Zkušený útočník tak Minnesotě zkomplikoval případný závěrečný nápor.

54:43
    MacKinnon ukázal svou šikovnost, když v útočném pásmu udržel proti přesile puk. Počkal si na najetí Calea Makara, ovšem přihrávku na něj tečoval jeden z bránících hráčů do bezpečí z pohledu Wild.

53:13
    Gabriel Landeskog přebral puk v rohu a přes Soucyho vykroužil až do střelecké pozice. Jeho křížnou ránu našel Dubnyk v lapačce.

52:41
    Oba týmy jsou v plném počtu.

52:32
    Nazem Kadri se nejprve snažil nahrávat na pravou stranu, kde měl spoluhráče, ale přihrávka byla zablokována. Následně tak centr druhé formace Colorada obkroužil branku a pokusil se překvapit Devana Dubnyka. Ten ale nalezl kotouč pod betony. Další reklamní pauza.

51:52
    Conor Timmins se prezentoval dobrou střelou z osy hřiště. Dubnyk puk v lapačce neudržel, pomohli mu však spoluhráči.

50:40
    Za vzájemné pošťuchování dostali tresty za hrubost Gabriel Landeskog a Matt Dumba. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

50:40
    Šikovné ruce ukázal obránce Colorada Kevin Connauton. Ten se dostal k puku v rohu hřiště a prokličkoval se až před Dubnyka. Až brankář Minnesoty sólo beka Lavin utnul, když dokázal pokrýt jeho bekhendovou koncovku!

50:02
    Z levého kruhu střílel mimo Donato. Puk se následně odrazil ven z obranného pásma Colorada.

49:05
    Teď už je Colorado v plném počtu.

48:56
    Tak přeci jen šance! Tečovanou střelu Ryana Sutera vyrazil Francouz ke Kevinovi Fialovi, který nedorážel dostatečně důrazně na to, aby brankáře Lavin překonal. Francouz kotouč zalehl.

48:26
    Suter dokonce hrál puk až na vlastního brankáře Dubnyka, který svému týmu pomáhá s rozehrávkou. Francouz je v oslabení bez práce.

47:45
    Hráči Minnesoty zahráli v přesilovce na zakázané uvolnění. Hra v početní výhodě se jim teď vůbec nedaří.

47:04
    Avs se osvobodili vyhozením.

46:49
    Spurgeon nabil na pravý kruh Fialovi, který z voleje minul branku.

46:08
    První minutu oslabení má Colorado zdárně za sebou. Wild zatím Francouze neohrozili.

45:04
    Conor Timmins zasáhl holí do tváře Marcuse Foligna a způsobil útočníkovi Wild krvavé zranění! Následuje trest na 2 + 2 minuty.

44:39
    Tyson Jost naskočil na led z trestné lavice a hned se zapojil do útočné akce. Po jeho přihrávce mohl střílet do poloodkryté branky Mikko Rantanen, který se snažil zvednout puk nad padajícího Dubnyka, jenž se přesouval skluzem, ovšem zamířil až příliš vysoko.

44:15
    A opět.

43:59
    Nyní Colorado vyhodilo.

43:34
    Dumba našel Galchenyuka, který se s pukem vytočil před Francouze, ale nedokázal zakončit přesně.

42:30
    Dvě minuty za vysokou hůl dostal Tyson Jost. Přesilovku má k dispozici Minnesota.

42:16
    Od modré čáry vypálil Brad Hunt a Francouz si připisuje další zákrok. Zatím od svého příchodu do branky neinkasoval.

41:35
    Zuccarello posunul puk na Alexe Galchenyuka, který střílel z osy hřiště. Kotouč skončil na těle Pavla Francouze.

40:39
    Parise našel dobrou přihrávkou před brankou číhajícího Erikssona Eka. Tomu však nedovolil zakončit zadák Avs Ryan Graves.

39:19
    Ránu Mikka Rantanena z pravého kruhu vyrazil Dubnyk. Dorážka Gabriela Landeskoga pak skončila těsně vedle pravé tyčky!

38:37
    Wild se podařilo vyhodit.

37:52
    Alex Galchenyuk dostává dvě minuty za to, že chytil Naměstnikovovi hůl. Přesilovou hru si zahraje Colorado.

37:33
    Colorado je již v plném počtu. Vedení v oslabení uhájilo.

37:14
    Přesilovkovou kombinaci měl zakončovat Hunt, jemuž ale střela od modré vůbec nesedla.

36:44
    Hosté opět vyhazují.

36:27
    Coloradu se podařilo vyhodit.

36:04
    Nahození Ryana Sutera tečoval clonící Parise a Francouz nevěděl, kde je puk. Ten se naštěstí pro gólmana Lavin odrazil až do ochranné sítě

35:32
    Nyní si ale Andre Burakovski přidržel Hartmana a je poslán na trestnou lavici. Přesilovka Wild začne po reklamní pauze.

35:16
    Tentokrát se Ryan Donato snadno zbavil Rantanena, ale do střely mu stačil vložit hůl Andre Burakovski. Stahovačka Donata však byla povedená.

34:37
    Ryan Donato posouval puk do předbrankového prostoru, kde ale scházeli jeho spoluhráči. Avs se tak snadno ubránili.

33:39
    Pozornost Francouze prověřil Jared Spurgeon. Český brankář Lavin přerušil hru.

33:14
    Colorado je v plném počtu.

33:07
    Po vyhraném buly pálil Kevin Fiala. Do jeho rány vložil hůl obránce Graves a puk skončil v ochranné síti za brankou.

33:03
    Ryan Suter se snažil využít clony, kterou před Francouzem vytvářel Parise a z levé strany tak nahodil puk na branku. Ten ale bezpečně končí ve Francouzově náručí.

32:18
    Wild dlouho kombinovali bez střelby. Až teď přišla rána Brada Hunta od modré, která byla nepřesná.

31:13
    Za sekání je vyloučen kapitán Colorada Gabriel Landeskog. Přesilovku si zahrají Divočáci.

30:29
    Oba týmy vystřídaly brankáře. Místo Grubauera se staví do branky Colorada Pavel Francouz. Alexe Stalocka pak nahradil Devan Dubnyk.

30:29
    Teď už se Spurgeon ke střele dostal, ale Grubauer ji pokryl. Následuje reklamní přestávka.

30:23
    Koivu hledal zpoza branky najíždějícího obránce Jareda Spurgeona, který byl ale pokryt obráncem Colorada a nemohl tak zakončovat.

29:19
    Dobrá střela Joonase Donskoie. Stalock proti puku vytrčil levý beton.

27:37
    Po přihrávce Kadriho neuspěl zblízka Vladislav Naměstnikov. Ruský útočník přestřelil poloodkrytou branku!

27:06
    Eric Staal prověřil Grubauera střelou, kterou má brankář Colorada v lapačce. Následuje reklamní přestávka.

26:16
    Minnesota je už v plném počtu.

26:02
    Joonas Donskoi se uvolnil na levé straně a srovnal si puk na bekhend. Stalocka ale tentokrát nepřekvapil.
    24:31 Gabriel LANDESKOG - 2:3

24:31
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avs svou šanci rychle využili! Rantanen našel od brankové čáry Calea Makara, proti jehož střele se ještě stačil Stalock přesunout, ale s dorážkou GABRIELA LANDESKOGA už nic dělat nemohl – 2:3. Asistence: Cale Makar a Mikko Rantanen.

24:15
    Wild jdou do tří! Marcus Foligno dostal trest za sekání.

23:41
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild: Mikko Koivu – 2 min., hákování.

23:41
    Rantanen tentokrát připravil tutovku pro Nathana MacKinnona. Ten už měl před sebou téměř odkrytou branku, Stalock však proti jeho zakončení natáhl levý beton! Bude se ale vylučovat...

23:25
    Moc nescházelo a nástřel Iana Colea uklízel u vzdálenější tyčky do branky Mikko Rantanen. Puk ale zasáhl na dlouhou hůl a tečoval ho mimo.

22:36
    Alex Stalock chytil nahozený puk do lapačky a okamžitě rozehrál na své spoluhráče.

21:32
    Pokus Ryana Gravese neprošel až na branku Minnesoty, která se dostává ke kotouči.

20:49
    Rána Erika Johnsona z vrcholu levého kruhu prosvištěla kolem Stalockovy branky.

19:59
    V samotném závěru třetiny to zkoušel z levé strany Zach Parise. Philipp Grubauer se ani teď překvapit nenechal.

19:27
    Jonas Brodin si sjel do dobré střelecké pozice. Pokus zadáka Wild ale vychýlil mimo branku bránící hráč.

19:13
    Po střele Matta Dumby přerušil Grubauer hru. Vhazuje se po jeho levici.

19:01
    Lavinám se přesilová hra nepovedla. Minutu před koncem první třetiny je Minnesota v plném počtu.

18:06
    Hráči Colorada chybovali na útočné modré a Mikko Koivu mohl vyhodit.

17:45
    Cale Makar střílel od modré čáry, branku netrefil.

17:22
    Laviny jsou zatím bez útočného pásma.

17:00
    Hráči Minnesoty špatně střídali a na ledě jich bylo příliš. Přesilovku si zahraje Colorado.

16:21
    Nahození Fialy od levého mantinelu se snažil dostrkat za Grubauera Zach Parise. Gólman Colorada byl ale pevný v kramflecích. Následuje reklamní pauza.

Minnesota právě vstřelila branku!
    Wild se prosadili až po skončení přesilovky! Po několikrát tečovaném nahození Carsona Soucyho kotouč vyplul u pravé tyčky (z pohledu střelce) před ERICEM STAALEM, který ho zametl za záda bezmocného Grubauera. Asistence: Carson Soucy a Zach Parise.

13:46
    Nyní se připravili o pásmo sami Divočáci. Suter dojel kotouč až ve střední třetině.

13:05
    Vzápětí Avs vyhodili.

12:52
    Na přihrávku Zuccarella z rohu si sjížděl Luke Kunin. Bránící hráč mu však včas zablokoval hokejku.

11:58
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche: Gabriel Landeskog – 2 min., podrážení.

11:56
    Signalizovaná výhoda pro Minnesotu. Ta předvedla hezkou kombinaci, kterou zakončoval střelou z pravé strany Kevin Fiala. Grubauer se však proti střelci stačil přemístit!

11:00
    Rána Matta Dumby od modré čáry zaduněla o betony brankáře Grubauera. Následně se neujala ani dorážka Jordana Greenwaye.

10:35
    Následuje reklamní přestávka.

10:35
    Puk, který se odrazil od zadního mantinelu, si našel Nazem Kadri, který se ho snažil z úhlu procpat za Stalockova záda. Brankář Minnesoty se ale zorientoval včas a přes jeho betony kotouč nemohl za brankovou čáru projít.

09:59
    Za námi je prvních deset minut. Po hodně divokém začátku se hra přeci jen uklidňuje.

08:31
    Rantanen obkroužil branku Wild a poslal kotouč na modrou čáru, odkud pálil Kevin Connauton. Stalock si stačil povyjet a vyrazil puk.

06:40
    Další střela obránce Spurgeona. Philipp Grubauer svým zákrokem přerušil hru.

05:42
    Od modré čáry vypálil Jared Spurgeon. Grubauer byl ale na místě.
    04:47 Nathan MACKINNON - 1:2

04:47
    To je divoký začátek zápasu! Už v době, kdy byly oba celky kompletní, posunul Gabriel Landeskog ve středním pásmu Zadorovovu přihrávku na rozjetého NATHANA MACKINNONA, který najížděl na branku Minnesoty mírně z pravé strany a zakončil k bližší tyčce – 1:2. Asistence: Gabriel Landeskog a Nikita Zadorov.
    03:05 Matt DUMBA - 1:1

03:05
    Divočáci tuto výhodu využívají! Kros Erica Staala nalezl MATTA DUMBU, který se z levého kruhu trefil pod vyrážečku přesouvajícího se brankáře Grubauera – 1:1. Asistence: Eric Staal a Brad Hunt.

02:45
    S vyloučeními se roztrhl pytel! Na trestnou lavici odchází Mikko Rantanen za sekání. Minnesota tak bude hrát přesilovku 4 na 3.

02:21
    Síly na ledě se vyrovnávají. Kevin Fiala dostává dvě minuty za vysokou hůl, kterou zasáhl Calverta.

01:50
    Nikita Zadorov je vyloučen za podražení Koivua. Přesilovka pro Minnesotu.
    01:25 Joonas DONSKOI - 0:1

01:25
    Laviny se rychle ujímají vedení! Nahození Johnsona, které se odrazilo od zadního mantinelu, dobruslil Vladislav Naměstnikov. Ten na nic nečekal a od levého hrazení nastřelil puk na Stalocka, který ho vyrazil pouze k JOONASOVI DONSKOIOVI a ten dorážel do odkryté branky. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Erik Johnson.

00:54
    Hned po buly přišla střela Jordana Greenwaye. Tu zastavil jistým zákrokem Grubauer.

00:50
    Přihrávka Burakovskiho nenašla adresáta. Pískáno zakázané uvolnění Avs.

00:01
    Záběry z předzápasového rozbruslení.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Fiala, E. Staal, Greenway – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Donato.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Cole, Zadorov, Timmins, Connauton – Rantanen, MacKinnon (A), Burakovsky – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – Naměstnikov, Compher, Donskoi – Calvert, Bellemare, Nieto – Jost.

Rozhodčí: Pochmara, Kozari (Joannette) – Cherrey, Racicot, Murchison.
    Příchod hráčů Colorada do arény.

Oba týmy se v této sezóně stačily utkat už čtyřikrát. Z těchto zápasů si odnesly vyrovnanou bilanci. Nejprve zvítězili Avalanche doma 4:2, ale poté se dvakrát radovali Wild. 3:2 zdolali denverský celek na domácím ledě a poté si dojeli pro výhru 6:4 do Skalistých hor. Avs ale na závěr opláceli triumfem 3:2 v Minnesotě.

Minnesota Wild:
    Minnesota musí na rozdíl od Lavin do kvalifikace, kde se střetne s Vancouverem. Wild byli mezi týmy, které by se bez koronavirové pauzy a následné úpravy formátu vyvrcholení soutěže do play off nedostaly. V tabulce Západní konference nakonec obsadili desáté místo. Jejich bilance činí 35 vítězství, 7 proher po prodl./sn. a 27 porážek. Skóre Divočáků bylo zcela vyrovnané – 220 vstřelených a 220 obdržených gólů.

Nejproduktivnějším hráčem týmu byl Švýcar Kevin Fiala, nejlepším střelcem zase tradiční opora Zach Parise, který se trefil 25 krát. V obraně už několik let vládne Ryan Suter, který patří v lize ke špičce. Utrápenou sezónu prožívala do jejího přerušení tradiční brankářská jednička Devan Dubnyk. Toho poměrně jasně zastínil Alex Stalock, u něhož se očekává, že by měl začít i v kvalifikaci.