Montreal – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 3:2 (kon.) | Columbus – Toronto 3:4 (po pr.)
Minnesota – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – Vegas 3:4 (po pr.)
Chicago Blackhawks
3:2 (2:1, 0:1, 1:0) Stav série: 3:1
Edmonton Oilers
Sobota 08.08.2020, 01:01 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Předkolo

To už je z mé strany vše. Někdy příště zase na počtenou! (03:48:58)
    Chicago postupuje do hlavní soutěže play off.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:45 (12:10, 9:15, 8:20)
    Zblokované střely – 21:10
    Vyhraná vhazování – 37:32
    Trestné minuty – 11:6
    Hity – 21:26

Hokejisté Chicaga vítězí nad Edmontonem 3:2 a celkově v sérii triumfovali poměrem 3:1 na zápasy! Postupují tak do 1. kola play off.

Za svůj dnešní úspěch mohou vděčit zejména brankáři Coreymu Crawfordovi, který doteď neměl zrovna oslnivá čísla, ale hlavně ve třetí třetině držel své spoluhráče nad vodou, předvedl v ní 20 úspěšných zákroků a dal jim příležitost vyhrát. Toho se nakonec chopil Dominik Kubalík, který ve 49. minutě zaznamenal postupový gól. Edmonton poté do soupeře bušil, jak to jen šlo, Crawford však za svá záda nic nepustil. Necelé dvě minuty před koncem si Olejáři navíc sami zkomplikovali situaci vyloučením za příliš mnoho hráčů.

Ihned po závěrečné siréně následovala šarvátka. Rozhodčí ale situaci rychle uklidnili a pak už se hráči obou celků sjeli ve středovém kruhu, kde již proběhlo sportovní popřání vítězům ze strany hokejistů Edmontonu.

59:59 Závěrečné sekundy zápasu i celé série.

59:59
    Teď ale měl Nurse na hokejce vyrovnání! V posledním okamžiku se opřel do nahrávky Jamese Neala a branku těsně minul!

59:47
    Darnell Nurse vypálil do bočního oblouku. Tuhle střelu ale Crawford kontroloval.

59:22
    McDavid dostal puk do útočného pásma Edmontonu a Olejáři odvolávají i v oslabení brankáře!

59:01
    Poslední minuta! Russell zablokoval střelu Dacha z levého kruhu.

58:03
    Je tomu tak! Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a Chicago bude hrát přesilovku. V početní výhodě už může klidně dohrát utkání.

58:03
    Tak tohle je pro Oilers obrovská komplikace! Koskinen mířil z branky, ale mezitím už byl šestý hráč na ledě. Tady by měl přijít trest pro hráčskou lavici Edmontonu! Uvidíme po reklamní pauze...

57:45
    Po Yamamotově přihrávce měl na hokejce vyrovnání Ryan Nugent-Hopkins, ale Crawford byl proti. Brankář Blackhawks později vyrazil také projektil Draisaitla.

56:43
    A mohlo být vymalováno! Dominik Kubalík si naznačením střely položil obránce a následně našel Jonathana Toewse. Proti jeho zakončení se, naštěstí pro Edmonton, stačil přemístit Koskinen!

55:31
    Yamamoto posílal z rohu puk do brankoviště. Nugent-Hopkins nedokázal prudkou přihrávku usměrnit mezi tyče!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Saad (C. Murphy, J. Toews), 8. Highmore (Keith, Carpenter), 49. D. Kubalík (J. Toews) – 1. J. Archibald (McDavid, Nurse), 23. Nugent-Hopkins (Neal, McDavid)

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, de Haan, Koekkoek, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Caggiula, D. Strome, A. Nylander – Carpenter, Kämpf, Highmore.
    Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Bear, Nurse, Klefbom (A), K. Russell, Benning, Jones – J. Archibald, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, Athanasiou – Kassian, Sheahan, Khaira – Chiasson, Haas, Neal.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Racicot, Smith