Nitra – Slovan Bratislava 0:5 (kon.) | Ružomberok – Trenčín 2:2 (kon.) | Zlaté Moravce – Pohronie 2:2 (kon.)
Michalovce – Trnava 0:2 (kon.) | Senica – Žilina 0:4 (kon.)
MFK Zemplín Michalovce
0:2 (0:2)
FC Spartak Trnava
Sobota 08.08.2020, 19:00 • Mestský futbalový štadión, Michalovce • Niké liga • 1. kolo

Ve druhém poločase už gól nepadl a Trnava tak na úvod slovenské Fortuna ligy vítězí v Michalovcích 2:0.

První gól padl už po půlminutě zápasu, kdy únik Saymona zúročil doklepnutím z bezprostřední blízkosti Yann Yao. Domácí se nezlomili a nadechli se k náporu. Ten přinesl nebezpečnou střelu Begaly, kterou vyrazil brankář Rusov a další náznaky, z nichž ale hráči Zemplínu nedokázali nic podstatného vytěžit. Ve 43. minutě tak opět udeřilo na druhé straně. Opět u toho byl Saymon, jehož centr usměrnil hlavou do sítě Ján Vlasko. Po změně stran jsme sledovali spíše platonickou územní převahu domácích. Za zmínku stojí jen příležitost střídajícího Trusy, který zcela osamocen hlavičkoval pouze do náruče gólmana Trnavy. (20:52:19)

90+3

90+2
    Domácí stoper Soler se vydal na útočný výlet. Jeho ránu zpoza šestnáctky ale zkrotil v rukavicích Rusov.

90+1
    Hosté vyrazili do rychlého protiútoku. Vlasko nahrával Yannovi Yaovi, který se dostal do ostrého úhlu. I tak se pokusil zaskočit gólmana Zemplínu a to se mu málem povedlo, Dehtiar balón vyrazil na bližší tyč!

90+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty!

89
    Žlutou kartu dostává Artem Vovkun (MFK Zemplín Michalovce).

89
    Ján Vlasko si v šestnáctce naznačením střely posadil obránce a dostal se tak do dobré příležitosti. Vystřelil však nad bránu domácího týmu!

88
    Domácí hráč poslal přímý kop vysoko nad bránu.

88
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Pačinda, přichází Mario Mihal.

87
    Phillips byl faulován Gričem. Standardní situace ze zajímavé pozice pro domácí.

87
    Trusa se nacházel na hranici ofsajdu, ale míč nedokázal zpracovat. Praporek pomezního zůstal dole.

84
    Kolesár podpořil ofenzivu domácích na pravé straně. Po jeho přízemním centru se nikdo ze spoluhráčů k zakončení nedostal.

83
    Domácí už musejí pospíchat dopředu, ale nedaří se jim dostávat na dostřel brány Trnavy.

82
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Martin Miković, přichází Stanislav Olejník.

81
    Pačinda už neudržel míč na hřišti. Domácí budou vhazovat.

80
    Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Igor Žofčák, přichází Alejandro Mendez.

80
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Matej Jakúbek, přichází Samuel Benovič.

78
    Po nákopu do šestnáctky prodlužoval balón hlavou před bránu Trusa. Tam si ho stál do rukavic brankář Dobrivoj Rusov.

77
    Ricardo Phillips už není tak aktivní jako v prvním poločase. Teď se ale připomněl, pronikl až do šestnáctky a po souboji s Yaem upadl. Pokutový kop si však u sudího nevymodlil.