Washington – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:0 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.)
St. Louis – Vancouver 2:5 (kon.) | Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Vegas – Chicago 4:3 (po pr.)
Philadelphia Flyers
2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Stav série: 1:0
Montreal Canadiens
Čtvrtek 13.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Československá stopa v utkání:

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:21
    Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:04 (04:53:16)

Statistiky: Střely na bránu: 31-28; Zablokované střely: 14-17; Vhazování: 54%-46%; Hity: 27-32; Přesilové hry: 1/3-1/1; Trestné minuty: 6-10.

Shea Weber sice dokázal v prostřední části utkání odpovědět na úvodní gól Ivana Provorova, jenže o šestnáct sekund později vrátil Flyers ztracené vedení Joel Farabee a rozhodl o jejich hubeném vítězství. Konečný výsledek úvodního zápasu série mezi Flyers a Canadiens. Philadelphia Flyers 2 Montreal Canadiens 1.

59:33
    Nick Suzuki dnes zabránil jistému gólu a nyní mohl vyrovnat po střele z pravého kruhu, puk se ale od horní tyče odrazil do ochranné sítě!

59:09
    Montreal už brankáře odvolal a nyní si vyžádal oddechový čas. Philadelphia je hodně blízko.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

57:53
    Jesperi Kotkaniemi teď na pravém křídle pronikl do útočného pásma a po zvednutí hlavy se rozhodl pro střelu zápěstím, která byla sražena do rohu kluziště.

56:35
    Scott Laughton měl na levém křídle ke kotouči příliš daleko a Carey Price rychle rozehrál podél hrazení.

55:36
    Brendan Gallagher se dostal u levé tyče k bekhendové dorážce, Carter Hart ale zasáhl pravým betonem a poté zmrazil kotouč pod svou lapačkou. Přerušení.

54:48
    Hokejisté Montrealu si vytvořili tlak, jenže se do žádné vyložené brankové příležitosti nedostali, a tak prostor dostává krátká komerční přestávka. Flyers vedou 2:1.
    53:29 Nate Thompson teď mohl skórovat do prázdné brány!

53:29
    Nate Thompson zahodil stoprocentní šanci, když po přihrávce z pravého kruhu mohl skórovat do prázdné brány, jenže puk usměrnil těsně mimo!

52:51
    Carey Price musel jít na přední tyči rychle do kolen, aby sevřenými betony zasáhl proti střele z ostrého úhlu.

51:26
    Ben Chiarot nyní dostal dvě minuty za hákování a Philadelphia může rozhodnout o dnešním střetnutím.

51:14
    Montrealu jako by začaly docházet síly a Philadelphia míří za vítězstvím. Habs prohrávají o jednu branku 1:2.

50:41
    Nate Thompson se pokusil rozhodnout, jenže jeho pokus z levého křídla skončil v lapačce Careyho Price. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

50:22
    Pokud si odložené playoff užíváte, s blížícím se koncem tohoto zápasu nemusíte zoufat, už za pár minut začíná zápas mezi úřadujícími šampióny a Vancouverem.

48:31
    Vyloučený Artturi Lehkonen je zpět na ledové ploše a Flyers druhou přesilovou hru nevyužili. Skóre činí 2:1.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Provorov (Giroux, Konecny), 35. Farabee (Sanheim) – 35. S. Weber (Drouin, Gallagher)

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere (A) – Voráček (A), Couturier (C), Giroux – Konecny, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, D. Grant, J. van Riemsdyk – Pitlick, N. Thompson, Farabee. Hlavní trenér: Alain Vigneault.
    Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Mete, Ouellet – Gallagher (A), Suzuki, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Byron (A), Danault, Lehkonen – Weise, Domi, Belzile. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – MacPherson, Nansen