Ufa – Viťaz 6:5 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 0:5 (kont.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
6:5 (2:3, 2:1, 2:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 26.09.2020, 13:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Utkání mezi Ufou a Viťazem nám skončilo poměrem 6:5 pro domácí. Ufa sice ve třetí třetině prohrávala, ale průběžné skóre dokázala zásluhou tref Lisovce a Pustozjorova otočit. Sledovali jsme velice ofenzivní hokej, který se divákům rozhodně líbil. Pro Viťaz se jedná o smolný zápas, protože minimálně bod si dnes zasloužil.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou! (16:27:20)

59:39
    Viťaz drží puk v útočném pásmu, ale střela zatím nevznikla. Ufa důsledně brání předbrankový prostor.

59:15
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry a nyní se pokouší hrát bez brankáře.

58:57
    Ufa hraje přesně tak, jak hrát v tuto chvíli potřebuje. Ve své přesilovce drží puk, takže soupeři moc možností k vyrovnání stavu nedává.

58:20
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., vysoká hůl).

57:36
    Daugavinš vypálil z levé strany pouze do připravené lapačky gólmana Tarasova, jenž po nástupu na led dnes předvádí velmi dobrý výkon.

56:58
    Přechod do útočné třetiny v podání hostů rozhodně nebyl ideální. Je pískán ofsajd, takže vhazování bude obstaráno ve střední třetině.

56:25
    Viťaz se dostal do soupeřova obranného pásma, jenže zatím se Ufa brání celkem dominantně.

55:46
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Nikita Sošnikov – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., sekání).

55:28
    Hned dvakrát v krátké chvíli se hra přerušila. Čeká nás ještě poslední komerční přestávka, po které bude následovat necelých pět minut do konce třetí periody.
    54:37 Alexej PUSTOZJOROV - 6:5

54:37
    Ufa právě vstřelila branku!
    Ufa otáčí průběžný stav, vůbec poprvé v zápase jde do vedení a nyní už je velmi blízko k zisku dvou bodů. Kuzminovu střelu vyrazil Todykov pouze k holi ALEXEJE PUSTOZJOROVA, který se prosadil svižnou střelou do horních pater brány. 6:5. Asistence: Gleb Kuzmin a Alexej Semjonov.

54:03
    Nyní se už hosté ubránili posunutím kotouče do střední třetiny. Zároveň měli dostatek prostoru k vystřídání.

53:18
    Ufa si vytvořila velký tlak v útočném pásmu. Nejlepší možnost ke skórování měl Vorobjov, jenž ale zadní tyč o pár centimetrů minul.

51:56
    Viťaz kombinuje v útočné třetině, ale Golovkov zřejmě svou příležitost ke střele prováhal.

51:35
    Kotouč opustil hrací plochu, takže se bude vhazovat na středovém kruhu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 11. Kugryšev (Manninen, Sošnikov), 20. Amirov (Sošnikov, Manninen), 25. Amirov (Muchamadullin, Sošnikov), 29. Baranov (Alexejev, Kugryšev), 51. Lisovec (Sošnikov, Amirov), 55. Pustozjorov (Kuzmin, A. Semjonov) – 3. Danforth (Daugavinš, Tedenby), 7. Malychin (Lugin, Pylenkov), 18. Grebenščikov (Daugavinš, Golovkov), 28. Daugavinš (Danforth), 43. Tedenby (Daugavinš, Danforth)

Salavat Julajev Ufa: Suchačov (21. Tarasov) – Muchamadullin, J. Birjukov, Korobov, Lisovec, Alexejev, A. Semjonov (C), Mjasiščev – Amirov, Manninen (A), Sošnikov (A) – Baranov, M. Vorobjov, Kugryšev – Pustozjorov, Lukin, Alalykin – Kuzmin, Ševčenko, Skorikov – Pašin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (25. Todykov) – Pylenkov, Jeřábek (A), Voronkov, Hultström, Golovkov (A), Borodkin, Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – Lugin, Malychin, Grebenščikov – Laričev, Bardakov, Valickyj – Arťuchin (C), Mojsejev, Smolin – Ivanjuženkov.

Rozhodčí: Naumov, Birin – Sysujev, Stroganov

Diváci: 3 843