Chabarovsk – Čerepovec 3:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 4:3 (1:0 po s.n.) | Spartak Moskva – Jaroslavl 1:2 (po pr.)

Tomáš Zohorna (AMR) 0+1, 7 střel, čas na ledě 18:38

Adam Liška (SEV) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:47 (13:35:47)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 41:29.
    Zblokované střely – 18:14.
    Vyloučení – 5:3.
    Využití přesilovek 0/3 – 1/5.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Chabarovsku, který svého soupeře porazil výsledkem 3:1. Severstal ale vstoupil do třetí třetiny velice aktivně, díky čemuž si vysloužil vyrovnání. Čerepovec navíc krátce před koncem třetí třetiny měl k dispozici přesilovou hru, kterou se mu nepovedlo zužitkovat, což bylo osudné. Téměř záhy se Amur dostal zpět do vedení, načež o malý moment později pečetil vítězství zásahem do prázdné branky.

59:50
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Je tu definitivní tečka za dnešním zápasem! Zhruba u červené čáry se totiž ke kotouči dostal VALENTIN PJANOV, kterému se bez větších problémů povedlo trefit odkrytou hostující branku.
    Bez asistence.

59:40
    Severstal je v šesti!

59:20
    Sledujeme poslední minutu třetí třetiny, Severstal to i nadále zkouší se Šostakem v poli.

58:15
    Branka platí!

58:15
    Znovu jde do akce video, dost možná se jednalo o hru vysokou holí.
    58:15 Nikita KAMALOV - 2:1

58:15
    Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny jdou domácí hráči do vedení! Na modré čáře měl napřaženo NIKITA KAMALOV. Jeho pokus směřoval přesně pod horní tyč, nicméně to dost možná vypadalo na teč v podání Hynka Zohorny. Zatím je za střelce branky považován právě Kamalov.
    Asistence: Tomáš Zohorna.

58:10
    Čerepovec se nadechl k obrovskému náporu, který nakonec brankou neskončil. Nejblíže k ní měl Kapustin, kterému se nepovedlo najít místečko mezi betony.

57:22
    Oddechový čas pro hosty.

56:17
    Liška se rovněž chtěl zapsat mezi střelce, jenomže jeho pokus byl sražen pouze do ochranné sítě. Čerepovec pokračuje v aktivitě, vhazuje se v útočném pásmu.

55:44
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., podrážení).

55:11
    Snadná práce pro brankáře Šostaka, který si poradil s nahozením z velké vzdálenosti. Po delší době zákrok pro běloruského brankáře, jenž raději přerušil hru.

54:26
    Na modré čáře číhal hostující Provolněv, který se štěstím procedil nahrávku na Jakovleva. Ten dokonce od pravého kruhu vypálil, avšak pouze do betonu.

53:30
    Domácí Těreščenko měl při rozehrávce nečekané problémy, nakonec se mu nepovedlo poslat puk do středního pásma. Místo toho našel pouze hokejku soupeře.

52:59
    Oddechový čas pro domácí.

David Suchý

Branky a nahrávky: 18. A. Kuzněcov (Korjagin, S. Těreščenko), 59. Kamalov (T. Zohorna), 60. Pjanov – 45. Vovčenko (Kodola, Petunin)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Korjagin, S. Těreščenko, Jordán (C), V. Vasiljev, Kamalov, Turbin, Zimin – Polunin, Golubev, V. Butuzov – T. Zohorna (A), Jakupov, H. Zohorna – Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin, Gorškov – A. Kuzněcov, Rasskazov, Pjanov.
    Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev) – Kudako, Lalonde (A), Vittasmäki, Provolněv, Adamčuk, M. Chabarov, Karimov – J. Morozov, Liška, Roberts Bukarts – Geraskin (C), J. Jakovlev, Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko (A) – A. Alexejev, Kara, Vicharev.

Rozhodčí: Bukin, Spirin – Golovljov, Savenkov