Michalovce – Nové Zámky 0:0 (odl.) | Poprad – Banská Bystrica 7:1 (kon.) | Miskolc – HC Slovan 2:3 (po pr.)
Detva – Nitra 2:3 (kon.) | Košice – Trenčín 0:0 (odl.) | Zvolen – Trenčín 5:3 (kon.)
HK Poprad
7:1 (0:0, 5:1, 2:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 09.10.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

V poslednej tretine Bystričania nepredviedli žiadne prekvapenie, Poprad svoje vedenie zvýšil gólmi Skokana a Svitanu a zvíťazil nad Banskou Bystricou vysoko 7:1. (20:20:54)

59:28
    Matúš Paločko prehodil na Bjalončíka, toho však vytláčal k mantinelu Welsh.

58:39
    Domáci rozohrávajú z obranného pásma, rozhodne sa nemajú kam ponáhľať.

58:01
    Z pravého kruhu zakončoval Tamáši, jeho strelecký pokus skončil v lapačke gólmana Vošvrdu.

57:40
    Popradčania získali pásmo, Erving to nahadzoval od modrej čiary, Adam Vay použil svoju vyrážačku.

57:08
    Winquist nemal výraznú podporu od spoluhráčov, a tak zo stredného pásma iba nahadzoval na bránu, Vošvrda betónom pokryl.

56:18
    Do zápasu sa v priebehu tretej tretiny zapojili už mladíci Faško-Rudáš a Jevoš. Domáci Jevoš teraz strieľal z pravého kruhu, Vay mierne blokovanú strelu dokázal pokryť.

55:28
    Vybíral nahodením puku hľadal Luntera, ktorý bojoval o puk pri mantineli proti domácim hráčom.

54:53
    Individuálne to chcel skúsiť Vandas, ktorý prenikal po pravom krídle, pretlačil sa pred Vaya, zakončil však iba na jeho betón.

54:09
    Poprad dal gól!
    Poprad už sa viac-menej zabáva na tomto zápase. Skokan posunul na pravý kruh PATRIKOVI SVITANOVI, ktorý ideálne zamieril a trafil to strelou do vinkla.
    Asistencie: Dávid Skokan, Daniel Brejčák.

53:53
    Skokan v útočnom pásme vracial na modrú čiaru Brejčákovi, ktorý si chcel kľučkou vytvoriť lepšiu pozíciu, no veľmi mu to nevyšlo.

53:01
    Brejčák s Mistelem sú už na ľade, hrá sa teda v plnom počte na oboch stranách.

52:26
    Marek Biro prenikol cez celé ihrisko, dostal sa medzi kruhy a strieľal. Jeho zakončenie bolo blokované a skončilo na zadnom mantineli.

51:46
    Vašaš jemne chcel prehadzovať na Kabáča v útočnom pásme, nenašiel ho však plánovanou prihrávkou.

50:57
    Sledujeme obojstranné vylúčenie. Matthew Mistele dostáva dve minúty za podrazenie a Daniel Brejčák menší trest za nedovolené bránenie.

50:51
    Bystričania ešte napadli domácu rozohrávku, Patrik Lamper sa dostal do streleckej pozície spomedzi kruhov, mieril to však mimo.

50:35
    Mistele dostal prenechaný puk na ľavom kruhu od Lampera, prakticky po pár sekundách však oň prišiel a získali ho na hokejky domáci.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 21. Handlovský (Preisinger), 22. Lušňák (Dalhuisen), 24. Svitana (Skokan), 35. Haščák (Svitana, Vošvrda), 38. Haščák (Erving), 48. Skokan (Svitana, Haščák), 55. Svitana (Skokan, Brejčák) – 32. Verbeek (Ďatelinka, Vybíral)

HK Poprad: Vošvrda (Valluš) – Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Bjalončík – Mešár, Lušňák, Matej Paločko – Jevoš
    HC´ 05 Banská Bystrica: Gajan (35. Vay) – Biro, Drew, Ďatelinka, Welsh, Demo, Petrinec, Roman, Faško-Rudáš – Mistele, Winquist, Lamper – Sloboda, Verbeek, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Fafrák – Vybíral, Sojka, Lunter

Rozhodčí: Hronský, Baluška – Synek, Kacej