Michalovce – Nové Zámky 0:0 (odl.) | Poprad – Banská Bystrica 7:1 (kon.) | Miskolc – HC Slovan 2:3 (po pr.)
Detva – Nitra 2:3 (kon.) | Košice – Trenčín 0:0 (odl.) | Zvolen – Trenčín 5:3 (kon.)
HKM Zvolen
5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 09.10.2020, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

Zaujímavá prvá tretina, trošku nudnejšia druhá tretina a napínavý záver, v ktorom boli šťastnejší alebo ak chcete úspešnejší domáci hráči. Zvolen teda poráža Duklu Trenčín 5:3. Základ svojho víťazstva domáci dnes položili v presilovkách, keď využili štyri z piatich. Hostia síce koniec zdramatizovali, ale nakoniec odchádzajú domov bez bodu. To je už odo mňa zo Zvolena všetko. Príjemný večer a ďakujem za pozornosť. (20:27:54)

59:37
    Zvolen dal gól!
    RADOVAN PULIŠ skompletizoval svoj hetrik. V súboji jeden na jedného vyslal spoza obrancu strelu mimo brány, puk sa však odrazil pred prázdnu bránu a Puliš bol pri ňom skôr ako obranca hostí.
    Asistencie Mikko Nuutinen, Allan McPherson.

59:13
    Nuutinen vyhral osobný súboj a puk vyhadzuje do stredného pásma.

58:40
    Obrovský tlak Dukly, strela Kukuču. Vyrovnanie doslova visí vo vzduchu, ale Rahm teraz puk chytá a hru prerušil.

58:11
    Väyrynen opäť zakončoval chrbtom k bráne, tentokrát nepochodil.

57:27
    Vhazdovanie pred Rahmom a Valent je opäť von z brány...

57:08
    Trenčín dal gól!
    Powerplay hosťom vyšla JANNE VAYRYNEN vyslal nahodenie na bránu, Rahm vôbec nič nevidel a puk lačkou minul. Znížené 4:3.
    Asistencia Tomáš Starosta.

56:41
    Zle vyhodený puk od domácich a Väyrynen mieril z pravého uhla do Rahma.

56:24
    Michal Valent odvolaný z brány, Trenčianska hra v šestici...

56:24
    Oddychový čas hostí.

56:24
    McPherson puk z vlastného pásme síce nevyviezol, ale Kukuča vyslal na Rahma iba propagačnú strelu. Táto ho v podstate ani nemohla ohroziť.

54:37
    Kubka krásnou krížnou prihrávkou našiel MIKKA NUUTINENENA, ktorý zavesil puk ponad Valentove rameno. Štvrtá využitá presilovka Zvolena!
    Asistencie Branislav Kubka, Peter Hraško.

54:14
    Zvolen v presilovke úplne bezzubý, to skôr Dukla je nebezpečnejšia a Sádecký v prečíslení mohol vyrovnať, kedy bol lepšie prihral....ale na keby sa nehrá.

53:05
    Hosťujúce mužstvo HK Dukla Trenčín v obrovskej šanci. Michal Hlinka vypichol rozohrávku Zvolena na modrej čiare a mal nájazd, rýchlik Zuzin ho však dobehol a Hlinka ani nezakončil.

52:37
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sojčík – 2 min., hákovanie).

52:25
    hostia pekne vyšachovali domácich a Sládok vyslal delovku, trafil však len do svojho spoluhráča, ktorý tienil Rahmovi vo výhľade.

51:36
    Zvolen aktuálne v tlaku. Zverenci Jána Pardavého pod tlakom vyhadzujú puk cez všetky čiary len na zakázané uvoľnenie. Malá výhoda pre Zvolen, lebo hostia nemôžu striedať.

50:48
    Menšia úprava výstroje domáceho gólmana Rahma a nasleduje ďalšie buly v útočnej tretine hostí.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 6. Puliš (Viedenský, Stupka), 20. Puliš (Stupka, Viedenský), 25. R. Bondra (Nuutinen, McPherson), 55. Nuutinen (Kubka, Hraško), 60. Puliš (Nuutinen, McPherson) – 11. Bokroš (Väyrynen), 15. Väyrynen (Starosta, Kettunen), 58. Väyrynen (Starosta)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Gajdoš, Meliško – R. Bondra, Viedenský, Puliš (C) – McPherson, Zuzin, Nuutinen – Stupka, J. Mikúš, Kelemen – Marcinek, Tibenský, Ďuriš (tréner – P. Oremus)
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Kristín) – Starosta (A), Mesikämmen, Ackered, Jaborník, Sládok (C), Bokroš, Rajnoha – Bezúch, Kettunen, Väyrynen – Hecl, Paukovček, Sádecký – Sojčík (A), M. Valach, Kukuča – Hlinka, Švec, Ferényi – Krajč (tréner – J. Pardavý)

Rozhodčí: Tvrdoň, Fridrich – Vyšný, J.Konc ml (video – J.Konc st.)