Barys – Čerepovec 2:3 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Kazaň 3:2 (po pr.) | Omsk – Novosibirsk 4:0 (kon.)
Avangard Omsk
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 10.10.2020, 16:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Československá stopa v utkání
    Do dnešního zápasu nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč. Jiří Sekáč, hrající za Avangard, je od 2.10. na seznamu zraněných hráčů! (18:56:08)

Střely ve třetí třetině: 13:10!
    Střely celkem v zápase: 40:29!

Omsk si dnes zkrátka šel za vítězstvím. Dá se říci, že zápas rozhodly první dvě rychlé branky Omsku. Od té doby si domácí hlídali své vedení a ve třetí třetině ještě přidali dva zásahy. Sibir se snažil útočit, ale dnes nenašel recept na Bobkova a zkrátka na výborně hrající defenzívu Omsku.

59:13 Sergej ŠUMAKOV - 4:0

59:13
    Avangard právě vstřelil branku!
    Tak přece ještě jedna branka Avangardu. Autorem branky je SERGEJ ŠUMAKOV, který výborně tečoval nahození od modré, které vyslal Alexej Běreglazov. Pro Šumakova taky druhý kanadský bod v dnešním střetnutí. Asistence: Alexej Běreglazov a Denis Zernov.

59:01
    Poslední minuta dnešního střetnutí a vypadá to, že si Bobkov pohlídá své čisté konto.

58:38
    Další útok Omsku vypadal nadějně, avšak Sergej Šumakov již nedokázal dotáhnout své objetí branky a zasunout puk za brankovou čáru.

58:14
    Pohotově nyní dorážel Andrej Stas, ale Krasikov zacelil mezery u své pravé tyčky!

57:00
    Tři minuty zbývají do závěrečné sirény. Omsk se již soustředí jen na defenzívu a vyhazuje puky z vlastní třetiny.

56:28
    Sibir již konečně hraje v plném počtu, avšak času již mají propastně málo.

55:21
    Další střelecký pokus srazil hráč Sibiru a puk se dostává do středního pásma. Omsk musí tedy vyklidit útočné pásmo.

54:57
    Alexandr Chochlačov dostal nabito, ten však trestuhodně minul branku!

53:46
    A klidně mohou náskok navýšit, protože budou pokračovat v další přesilovce, Sibir už podruhé v dnešním zápase pyká za příliš mnoho hráčů na ledě.

53:30
    Omsku se nedaří usadit v pásmu a hra je nyní hodně rozháraná. Avšak domácím tato hra nejspíše vyhovuje, neboť mají slibný náskok.

52:52
    Slibný útok hostů, ale v rozhodující moment si do přízemní střely lehl jeden z vracejících se hráčů Omsku a Bobkov nemusel zasahovat.

51:50
    Šarov v souboji u mantinelu zasáhl holí Damira Šaripzjanova a chtě nechtě musí putovat na trestnou lavici.

50:48
    To však přichází záhy, poté co se Omsk dostával do zajímavého zakončení, které nakonec nekončí jejich čtvrtým zásahem.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 6. Boucher (Tolčinskij, Kaski), 7. Šumakov (Chochlačov), 44. Knight (Tolčinskij, Kaski), 60. Šumakov (Běreglazov, Zernov)

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Šaripzjanov, Jemelin (C), Běreglazov, Gotovec, Kaski, Čisťakov, Solovjov – Tolčinskij, Knight, Činachov – Chochlačov, Zernov, Šumakov – Boucher, K. Semjonov, K. Kostin – Gricjuk, Dědunov, Stas (A) – A. Potapov (A).
    HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (7. Krasikov) – Chochlov, Jokipakka, Timašov, J. Chabarov (A), Menšikov, K. Alexejev, Pastuchov, Jermakov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov (A), Romancev, Česalin (A) – N. Korotkov, V. Komarov, O. Li – Romajev, Torčeňuk, Pervušin.

Rozhodčí: V. Gašilov, A. Kuljov – M. Bersenjov, E. Judin