Bayern – W. Brémy 1:1 (kon.) | Bielefeld – Leverkusen 1:2 (kon.) | Hoffenheim – Stuttgart 3:3 (kon.)
Mönchengladbach – Augsburg 1:1 (kon.) | Schalke – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Frankfurt – RB Lipsko 1:1 (kon.)
Hertha – Dortmund 2:5 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
3:3 (1:2)
VfB Stuttgart
Sobota 21.11.2020, 15:30 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Německá Bundesliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel TSG 1899 Hoffenheim – VfB Stuttgart. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Domácí celek se zatím v této sezoně poměrně trápí. Hoffenheim zatím odehrál sedm utkání a nasbíral v nich pouze sedm bodů, což je na tento ambiciózní celek velmi málo. Hoffenheim se tak nachází až na 13. místě. Do sezony nevstoupili přitom domácí špatně, naopak. V úvodních dvou kolech Hoffenheim vyhrál, ale v následujících pěti kolech nevyhrál ani jednou.

Hostující celek je na tom o něco málo lépe. Hosté zatím v sedmi zápasech vybojovali 10 bodů a nachází se na osmém místě. Hosté zatím v úvodních sedmi zápasech pouze jednou prohráli, ale hned čtyřikrát remizovali. Z posledních tří kol získali hosté tři body, samozřejmě za tři remízy. Naposledy hráli 2:2 s Frankfurtem.

Poslední vzájemné zápasy

Stuttgart – Hoffenheim 1:1
    Stuttgart – Hoffenheim 0:4
    Stuttgart – Hoffenheim 2:0
    Hoffenheim – Stuttgart 1:0
    Stuttgart – Hoffenheim 5:1

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Nordtveit, Akpoguma – Grillitsch – Bebou, Samassékou, Geiger, R. Sessegnon – Kramarić, Baumgartner.
    Náhradníci: Pentke – Bogarde, Beier, Brenet, Gaćinović, John, Nuhu, Klauss.

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel, Anton, Kempf – Wamangituka – Endo, Mangala, Coulibaly, G. Castro – Didavi, N. González.
    Náhradníci: Bredlow – Čurlinov, Förster, Kamiński, Kalajdžić, Klement, Karazor, Sosa, Klimowicz..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.

2
    Z první akce Stuttgartu ale nic nebylo. Poprvé se dopředu vydali i domácí, ale jejich snažení skončilo nepřesnou přihrávkou.

4
    Hostující Wataru Endo fauloval na na tahu je tedy Hoffenheim, který je mírným favoritem tohoto utkání.

5
    Vzápětí fauloval také domácí Ryan Sessegnon, který za svůj nevybíravý zákrok vyfasoval hned v páté minutě žlutou kartu.

7
    Domácí chybovali před svým vápnem, k míči se dostal Daniel Didavi, ale z rohu malého vápna branku netrefil! První velká šance tohoto utkání!

9
    Opět v akci Stuttgart. Na hranici velkého vápna se k míči dostal Gonzalo Castro, ale skákavý míč netrefil ideálně a Oliver Baumann neměl žádné problémy s tímto nepovedeným pokusem.

11
    Hostující celek je stále aktivnější. Mnohem více se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se mu zatím nedaří podle představ.

13
    Po dlouhé době se dopředu vydal i domácí celek, ale po přihrávce do vápna míč sebral pozorný Gregor Kobel.

15
    Stejně dopadla i následná akce Stuttgartu. Hosté hrají velmi aktivně a domácí borci s tím mají v úvodu utkání obrovské problémy.

17
    Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.

17
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Domácí se nakonec dopředu přeci jen vydali a jdou do vedení 1:0! Na konci akce byl CHRISTOPH BAUMGARTNER, který si věděl rady a překonal Kobela.

18
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Jenže hosté okamžitě odpovídají a je to 1:1! NICOLÁS GONZÁLEZ se parádně proháčkoval do vápna soupeře, poslal míč na zadní tyč a Oliver Baumann byl bez šance! Povedená individuální akce.

20
    Během dvou minut jsme viděli dvě branky, ale stav je stále nerozhodný. Po dvaceti minutách hraje Hoffenheim se Stuttgartem 1:1.

22
    Domácí zvolili dlouhý nákop, ale pravou stranu skvěle ohlídal Waldemar Anton, který vyhrál hlavičkový souboj a zastavil tak akci soupeře.

23
    Rohový kop pro Hoffenheim.

24
    Do zakončení se dralo několik domácích hráčů, ale nakonec byl odpískán útočný faul a hrát tak bude Stuttgart.

26
    Po dalším rohovém kopu domácích směřoval míč na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel Andrej Kramarić, ale těžké zakončení nezvládl podle představ.

28
    V posledních minutách jsou domácí lepším týmem, stále se tlačí dopředu a Stuttgart se pouze brání.

29
    Ale do vedení jdou hosté! Nejdříve po zakončení zachránilo domácí břevno, následně dorážel SILAS WAMANGITUKA, který poslal míč jen do tyče, ovšem ten se k němu odrazil zpět a hostující útočník ho už následně procpal za brankáře.

31
    Žlutou kartu dostává Gonzalo Castro (VfB Stuttgart).

32
    A vzápětí opět fauloval Gonzalo Castro, který ve skluzu sestřelil protihráče a může báýt rád, že nevyfasoval druhou žlutou kartu.

34
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Saša Kalajdžić.

36
    Domácí dobře kombinovali na polovině soupeře, ale po finální přihrávce do vápna míč sebral Marc-Oliver Kempf.

38
    V zatím odehrané části zápasu vyvinul nejvyšší rychlost domácí Ihlas Bebou, který běžel rychlostí 32,86 km/h. Jen o něco málo pomaleji běželi Silas Wamangituka a Marc-Oliver Kempf.

40
    A málem to bylo 3:1! Silas Wamangituka se dostal ve vápně do zakončení, ale míč konečky prstů vyrazil skvělý Oliver Baumann! Parádní zákrok!

42
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pár minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme něčeho zajímavého.

43
    Rohový kop pro Stuttgart.

44
    Ale z rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

45+3
    O žlutou kartu si koledoval domácí Dennis Geiger, ale rozhodčí nakonec vše vyřešil domluvou.

45+4

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které zatím nabídlo tři branky. Do vedení se dostal domácí celek, ale Stuttgart poté zabral a dvěma přesnými zásahy nepříznivý stav otočil. Hosté tedy vedou v poločase 2:1 a ke třem bodům mají o poznání blíže. Je ale jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 16:33 hodin.

46

47
    Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na konci prvního poločasu.

48
    Skvělý vstup domácích do druhého poločasu, protože je velmi rychle vyrovnáno! RYAN SESSEGNON vnikl z levé strany do vápna a pěkně prostřelil brankáře.

50
    Wataru Endo to vzal nakonec na sebe, ale jeho pokus nebyl přesný a od své branky tak bude rozehrávat Oliver Baumann.

52
    Ve druhém poločase se zatím hraje v hodně svižném tempu. Oba celky se tlačí dopředu a je vidět, že chtějí strhnout vedení na svou stranu.

54
    Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale po povedeném centru se žádný z hráčů do zakončení neprodral.

56
    Christoph Baumgartner zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen. Chvíli se tedy hrát nebude.

58
    Domácí hráč je na nohou a duel pokračuje. Hoffenheim se hned vydal dopředu, ale opět domácí borce zastavila nepřesná přihrávka.

60
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Mateo Klimowicz.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Borna Sosa.

62
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 2:2, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se tedy na co těšit.

64
    Velká šance domácích! Ve vápně se zničehonic dostal k míči Andrej Kramarić, ale výborným zákrokem ho vychytal Gregor Kobel!

65

66
    Ale Andrej Kramarić zahrál rukou a tím celé snažení domácích ukončil.

68
    Domácí jsou v posledních minutách aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale do zakončení se dostávají jen sporadicky.

70
    Ale zahrozili hosté. Do zakončení se dostal Silas Wamangituka, ale tentokrát nezamířil přesně, protože míč poslal nad branku soupeře.

70
    Pokutový kop pro domácí!

71
    K míči se postavil zkušený střelec ANDREJ KRAMARIĆ, který nezaváhal, poslal brankáře na druhou stranu a domácí celek jde tedy do vedení 3:2!

73
    Hosté se hned vydali dopředu a nakonec vybojovali rohový kop.

74
    Z rohu ale nic nebylo, takže hosté i nadále prohrávají o jednu branku.

76
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Philipp Klement.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Philipp Förster.
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Mijat Gaćinović.

78
    Hostům se velice rychle krátí čas. Stuttgart stále prohrává o jednu branku, tak uvidíme, co hosté v závěru utkání vymyslí.

80
    Žlutou kartu dostává Stefan Posch (TSG 1899 Hoffenheim).

82
    Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje. Hosté se snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem, ale nedaří se jim cokoliv vymyslet.

84
    Andrej Kramarić čaroval ve vápně soupeře, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí a od své branky bude rozehrávat Kobel.

86
    Hostům se nedaří v závěru utkání. Hoffenheim velmi dobře brání a kráčí za hodně důležitými třemi body.

88
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází João Klauss.

89
    Žlutou kartu dostává Marc-Oliver Kempf (VfB Stuttgart).

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Maximilian Beier.

90+3
    Pět minutek přidal hlavní rozhodčí, takže hosté mají ještě chvíli na vyrovnání.

90+4
    A hostům se to podařilo, je vyrovnáno na 3:3! Ve vápně se k míči dostal střídající MARC-OLIVER KEMPF, který z otočky a s velkou dávkou štěstí dostal míč za brankáře Baumanna!

90+5
    Žlutou kartu dostává Dennis Geiger (TSG 1899 Hoffenheim).

90+6

Je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavý zápas mezi Hoffenheimem a Stuttgartem, který nakonec nabídl pět branek. Domácí se v prvním poločase dostali do vedení 1:0, ovšem Stuttgart poté zabral, vstřelil dvě branky a po prvním poločase vedl 2:1. Ve druhém dějství ale zabrali domácí. Hoffenheim se také dvakrát prosadil a rázem vedl 3:2. Když to už vypadalo, že domácí získají všechny body, tak ve čtvrté minutě nastavění vyrovnal Marc-Oliver Kempf. Hoffenheim hrál tedy se Stuttgartem 3:3.

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 5:11. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:18.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek soboty. (17:27:15)

Jakub Kopřiva

Branky: 17. Baumgartner, 48. R. Sessegnon, 71. Kramarić (pen.) – 18. N. González (Endo), 29. Wamangituka, 90+4. Kempf

Karty:   5. R. Sessegnon (HOF), 80. S. Posch (HOF), 90+5. Geiger (HOF) – 31. G. Castro (STU), 89. Kempf (STU)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Nordtveit, Akpoguma – Grillitsch (76. Gaćinović) – Bebou, Samassékou, Geiger, R. Sessegnon – Kramarić (90+1. Beier), Baumgartner (88. Klauss).

VfB Stuttgart: Kobel – Stenzel (76. Klement), Anton, Kempf – Wamangituka – Endo, Mangala, Coulibaly (60. Sosa), G. Castro (76. Förster) – Didavi (60. Klimowicz), N. González (34. Kalajdžić).

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel