Čerepovec – Viťaz 2:1 (kon.) | Kunlun – Chabarovsk 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 5:1 (kon.)
Minsk – Jaroslavl 2:1 (po pr.) | Jokerit – Dynamo Moskva 6:1 (kon.) | Petrohrad – Barys 4:3 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 3:5 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 24.11.2020, 17:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Česká stopa

Dominik Furch (MIN) – úsp. zákroků 96.3% (26/27) (19:46:21)

Dinamo Minsk s Dominikem Furchem v brance zdolalo Jaroslavl 2:1 v prodloužení.

Běloruský tým otevřel skóre zkraje druhé třetiny, kdy se prosadil jeho nejlepší střelec Kozun. Těsný náskok pak domácí dlouho hájili, teprve v 57. minutě jim ho ukradl Korškov. To už litovali šancí, které před vyrovnáním zazdili. Náladu jim však spravilo prodloužení, v němž rozhodl Šarangovič.

Utkání sledovalo 2 813 diváků.

62:16 Jegor ŠARANGOVIČ - 2:1

62:16
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    V prodloužení vítězí Dinamo Minsk! Murphy předal na modré čáře puk JEGORU ŠARANGOVIČOVI, ten objel bránícího Ivanova a z levé strany krásně vymetl zadní šibenici. Asistence: Ryan Murphy.

61:17
    Na opačné straně vyslal svižnou ránu Lander (Jaroslavl). Furch musel zasahovat nadvakrát.

60:23
    První zákrok prodloužení má Pasquale (Jaroslavl). Spooner na něj pálil z pravé strany bekhendem.

60:01

Statistika střel: 26:25 (8:10, 13:8, 5:7).

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Puk se pohybuje v neutrální zóně a vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.

58:26
    O návrat svého celku do vedení usilující Prince (Minsk) trefil Pasqualeho z levé strany do výstroje.
    56:47 Jegor KORŠKOV - 1:1

56:47
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Neproměněných šancí Minsk skutečně lituje! Furch úspěšně vyrazil nebezpečnou zadovku, ale na dorážku JEGORA KORŠKOVA už neměl žádný nárok. Je srovnáno! Asistence: Pavel Kudrjavcev a Alexej Marčenko.

55:30
    Ani křížem zakončující Gorbunov (Minsk) se netrefil.

53:58
    Koljačonok v prozatím největší šanci nastřelil horní tyč! Usov pak před poloprázdnou bránou netrefil puk a Suško ji v pokračující akci trestuhodně minul! Tohle může domácí tým mrzet.

53:34
    Situaci 3 na 2 Minsk nevyřešil dobře.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 21. Kozun (K. Voronin), 63. Šarangovič (R. Murphy) – 57. Korškov (Kudrjavcev, A. Marčenko)

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Martynov, Děrjabin, Jerjomenko, Znacharenko (A), R. Murphy, Solovjov, Menell, Koljačonok – Gorbunov, Usov, Suško – Lodnia, Protas, Alistrov – Kozun, Šarangovič (C), K. Voronin – Děmkov, Spooner, Prince.
    Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – M. Osipov, Rafikov, A. Marčenko, Ohtamaa, Barancev, Čerepanov (A), Misjul – Kovalenko, Kraskovskij (A), Korškov (C) – Pääjärvi, Lander, J. Averin – Kajumov, Alexejev, Kudrjavcev – Beljajev, Ivanov, Darjin – Berjozkin.

Rozhodčí: Ravodin, Sergejev – Ivanov, Sysujev

Diváci: 2 813