Brighton – Liverpool 1:1 (kon.) | Manchester City – Burnley 5:0 (kon.) | Everton – Leeds 0:1 (kon.)
West Brom – Sheffield Utd. 1:0 (kon.)
Manchester City
5:0 (3:0)
Burnley FC
Sobota 28.11.2020, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 10. kolo

Očekávané vítězství Citizens je na světě! Domácí přejeli Burnley jasně 5:0, navíc dali jeden gól z těsného ofsajdu a orazítkovali tyč. Burnley, za které odehrál závěr zápasu také Matěj Vydra, zejména v posledních deseti patnácti minutách zabralo. Nejblíže gólu byl Barnes, jehož šanci lapil Ederson, jinak byli hosté neškodní. (17:51:28)

90+3

90+2
    Obránci Citizens si přihrávají jen mezi sebou. Domácí už utkání doslova dohrávají.

90+1
    Rychlý brejk hostů defenziva domácích zastavuje. Zbývají poslední dvě minuty nastavení, míč drží opět Burnley.

90
    Zdá se, že Burnley už ztratilo veškeré síly, protože už se jen brání. Dokonce mohlo být hůř, jenže Kevin De Bruyne pálí jen do pravé tyče!

88
    Mančaft Matěje Vydry se bohužel do zakončení nedostává, centrovaný míč domácí bezpečně sbírají a útočí.

87
    Domácí faul sudí píská! Zajímavý přímý kop pro hostující tým.

85
    Burnley se snaží útočit a hrát, ale má to těžké. Hostům chybí potřebná kvalita v koncovce a zakončení.

83
    Burnley by si za poslední minuty gól zasloužilo. Uvidíme, zda mu k němu pomůže Matěj Vydra.

82
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Matěj Vydra.

81
    Z něho Citizens nezahrozili, přesto pokračovali v aktivitě a Mahríz zakončil nebezpečný centr mimo branku.

80
    Dokonce se jim daří zaútočit! Fodenova střela z levé strany byla zablokována na rohový kop City.

78
    Burnley se snaží, ale City si bezpečně hlídají svou polovinu a hosty k ničemu výraznějšímu nepouští.
    76. Neuznaná branka domácích - ofsajd.

76
    Fantastický Peacock-Farrell skvělým přesunem vychytal gólovku Gabriela Jesuse, ale vzápětí si nešťastně srazil míč do sítě. Mrzet ho to nemuselo, protože VAR odhalil ofsajd domácího hráče.

74
    Hra se znovu stěhuje přes branku Burnley, které se brání, aby nedostalo šestý úder.

73
    Aktivní Burnley se snaží alespoň zkorigovat stav zápasu, jenže Bensonova střela ze střední vzdálenosti neměla šanci na úspěch.

72
    Parádní střela Barnese z hranice velkého vápna míří jen vedle pravé tyče domácí branky!

71
    Burnley si vybojovalo faul na útočné polovině, a přestože z přímého kopu nezahrozilo, nadále drží míč.

Daniel Ryl

Branky: 6. Mahríz (De Bruyne), 22. Mahríz (Walker), 41. B. Mendy (De Bruyne), 66. F. Torres (Jesus), 69. Mahríz (Foden)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 10:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:4.
    Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, B. Mendy – De Bruyne (C), Rodri (46. Fernandinho), Gündoğan – Mahríz, Jesus, F. Torres (69. Foden).
    Náhradníci: Steffen – Cancelo, Foden, Fernandinho, García, B. Silva, Sterling.

Burnley FC: Peacock-Farrell – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Jay Rodriguez, A. Westwood, Benson, McNeil – A. Barnes (82. Vydra), Wood.
    Náhradníci: Norris – Dunne, Goodridge, Gudmundsson, K. Long, Pieters, Vydra.

Rozhodčí: L: Mason

Diváci: bez diváků