Rumunsko – Německo 19:22 (kon.) | Rusko – Španělsko 31:22 (kon.) | Švédsko – Česko 27:23 (kon.)
Norsko – Polsko 35:22 (kon.)
Norsko
35:22 (17:13)
Polsko
Čtvrtek 03.12.2020, 20:30 • Sydbank Arena, Kolding • Mistrovství Evropy žen • Skupina D

Favorizované Norsko přehrálo házenkářky Polska na vrcholných šampionátech poosmé v řadě, vysokým rozdílem 35:22 navázalo na tři roky starou podobnou výhru 35:20.
    Polky natáhly šňůru porážek na Mistrovství Evropy již na deset zápasů. Dnes doplatily v prvním poločase především na zbytečné ztráty míče a smrtící norské brejky. Střelecký půst držely mezi 30. a 45. minutou, tento úsek hry skončil 9:1 pro Norsko a poslední čtvrthodina se již jen dohrávala v uvolněném tempu a oba celky mohly za rozhodnutého stavu prostřídat sestavu.
    Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Norka Veronica Kristiansenová.
    Ode mě je to vše, hezký zbytek večera! (22:01:59)

Norsko – Polsko 35:22 (17:13)
    Nejvíce branek: Reistadová 6, Mørková 6/3, Auneová 5, Herremová 5 – Gęgová 6/4, Rosiaková 3, Nocuńová 3. Rozhodčí: Christidiová, Papamattheová (Řecko). Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 6:6.
    Střely na bránu: 42:31. Držení míče: 39% – 61%.

Konec zápasu. (35:22)
    60
    Dvě vteřiny před sirénou se stihla premiérově zapsat do listiny střelkyň Arntzenová. (35:22)
    60
    Ze svého čtvrtého sedmimetrového hodu střílí čtvrtý gól Marta Gęgová. (34:22)

60
    Vyloučení v týmu Norsko (Kristine Breistølová). (34:21)
    59
    Na šestce se obtočila kolem dvou protihráček Heidi Løkeová a v pádu prostřeluje brankářku. (34:21)
    58
    Až Henny Reistadová našla recept po rychlé kličce na střed střelou do protipohybu Gawlikové. (33:21)

58
    Úspěšné zákroky předvedly krátce po sobě obě brankářky. (32:21)

57
    Žlutá karta za řeči pro trenéra Polska Arne Senstada. Podle řeckých rozhodčích se o faul na hranici brankoviště nejednalo. (32:21)
    56
    Do prázdné brány přidává další norský gól Marit Røsberg Jacobsenová. (32:21)

55
    Vyloučení v týmu Norsko (Henny Ella Reistadová). (31:21)
    55. Dagmara Nocuńová (POL) - 31:21
    55
    Na levém křídle se prosazuje znovu Dagmara Nocuńová. (31:21)
    54
    Ze sedmimetrového hodu dnes ještě žádná hráčka nezaváhala, také Stine Skograndová proměňuje bez váhání. (31:20)

54
    Vyloučení v týmu Polsko (Aleksandra Zychová). (30:20)
    53
    A vzápětí zase gól na opačné straně, který dala z brankoviště Stine Skograndová, přestože si na její střelu Gawliková sáhla. (30:20)