Nitra – Nové Zámky 5:3 (kon.) | Trenčín – HC Slovan 4:1 (kon.) | Zvolen – Michalovce 4:1 (kon.)
Košice – Poprad 5:6 (po pr.) | Detva – Miskolc 6:0 (kon.)
HK Nitra
5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 04.12.2020, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Koniec zápasu. (20:16:48)

59:40
    Hostia s pukom za vlastnou bránkou čakajú už iba na koniec stretnutia.

59:10
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

58:54
    Nitra zle striedala, do úniku sa dostal Števuliak, jeho zakončenie však nebolo presné nakoľko sa na neho vyrútil zo striedačky Švárny a poslal ho k ľadu podľa rozhodcov čisto.

57:58
    Zakázané uvoľnenie Nové Zámky.

57:24
    Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred domácim brankárom.

56:51

56:30

55:16
    HC Nové Zámky dali gól!
    Domáci hráči nedostali puk do stredného pásma. Z pravej strany vystrelil Okoličány, Cowley jeho pokus vyrazil do MARACELA HOLOVIČA a puk sa šťastne od hráča hostí odrazil do odkrytej domácej bránky. Asistencie: Samuel Hain, Dávid Okoličány.

55:01
    Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

54:42
    Nitra dala gól!
    MAREK SLOVÁK strieľa piaty gól domácich. Veľkú zásluhu na ňom má mladík Sýkora v domácom drese, ktorý si spracoval vysoku Minárikovu prihrávku za bránkou, zbavil sa za bránkou Obdržálka, prihral na os klziska Slovákovi, ktorého strela švihom prešla za chrbát brankára hostí. Asistencie: Adam Sýkora, Jakub Minárik.

53:56
    Holešinský po tvrdom súboji s Feretom skončil na ľade. Pomer síl na ľade sa nemení.

52:11
    Domáci takmer inkasovali po rovnakej chybe ako pri góle Ondrušeka. Tentokrát Cowley dobre zasiahol a podržal svoje mužstvo.

51:46
    Tentokrát sa Zámky ubránili bez zakázaného uvoľnenia nakoľko strela domáceho obrancu bola zblokovaná na ochrannú sieť

51:20
    Nitra zoviera hráčov hostí v útočnej tretine. Domáci hráči už aj prestriedali, hostia sa stále iba bránia.

50:22
    V súboji o puk v rohu klziska boli úspešnejší domáci hráči. Následná strela Švarného od modrej skončila v lapačke brankára hostí.

49:21
    Odrazený puk skončil na ochrannej sieti a hra je prerušená. Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

49:01
    Opäť sa hrá dlhšie bez prerušenia. Tentokrát sú aktívnejší s pukom hráči hostí.

47:40

46:55
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred domácim brankárom.

46:20
    Posunutá domáca bránka a hra je prerušená. Krátko predtým si Hrnka takmer strelil vlastný gól po tom, čo posielal puk cez bránkovisko a trafil Cowleyho, ktorý sa musel mať na pozore.

45:24
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

44:24
    Zámky predsa len využívajú presilovku avšak po chybe Šťastného, ktorý chcel vyhodiť puk cez os klziska. Ten sa mu nešťastne skĺzol po hokejke a trafil osamoteného DAVIDA OKOLIČÁNYHO, ktorý strelou švihom prekonal domáceho brankára. Bez asistencie.

43:51
    Cardwell poslal tvrdo na mantinel Haina a následne si obaja hráči vymenili zopár zrejme nepekných slov. Vhadzuje sa v strednom pásme. Hostia hrajú aj túto presilovku veľmi zle.

42:48
    Za faul na Juríka si na trestnú lavicu sadol Žitný a hostia majú k dispozícii presilovku.

40:50
    Cowley si v úvode tretiny pripisuje úspešný zákrok a hra je prerušená. Pomer striel po dvoch tretinách bol 30:19.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:43
    Nasleduje vhadzovanie pred brankárom hostí.

37:45
    Okoličány sa na modrej zbavil protihráča a skúsil pozornosť Cowleyho.

36:33
    Ako sa majú hrať presilovky teraz ukázali Corgoni. Cardwellovu tvrdú strelu od modrej Kiviaho vyrazil iba pred seba a na dorážku TOMÁŠA HRNKU už nemal nárok. Asistencie: Jacob Cardwell, Marek Tvrdoň.

36:19
    Lantošiho strelu od modrej Kiviaho videl a puk bez problémov chytá do lapačky.

35:32
    Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Bajteka.

34:08
    Hostia bleskurýchle znižujú vďaka gólu PATRIKA ŠTEVULIAKA, ktorý dostal veľa priestoru na pravej strane. Cowley si s jeho prvou strelou poradil, na dorážku však už nemal nárok. Asistencia: Matúš Holenda.

33:21
    Šťastný prenechal na modrej čiare puk IVANOVI ŠVARNÉMU, ktory nevymýšľaľ a strelou švihom pod brvnom prestrelil brankára hostí.

32:42
    Bude sa vhadzovať pred brankárom hostí.

32:13
    Po Obdržálkovej strele zvoní tyčka za chrbtom domáceho brankára.

31:59
    Zámky sa nakoniec ubránili iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Ich tréner skúsene zobral oddychový čas aby jeho zverenci stihli načerpať nové sily nakoľko nemôžu striedať.

31:40
    Nitra pokračuje v nápore a hostia sa nevedia dostať s pukom na dlhšie z obranného pásma.

29:50
    Tretia domáca formácia dopriala v predchádzajúcich sekundách kolotoč hosťujúcej štvrtej formácii. Gól to však neprinieslo.

28:25
    Domáci v plnom počte.

28:04
    Hostia hrajú dnes presilovky veľmi zle a puk je opäť pri ich brankárovi.

27:31
    Cardwell zakončuje v oslabení a bude sa vhadzovať pred Kiviahom.

27:01
    Lantoši vybojoval v obrannom pásme puk a doviezol ho až k brankárovi hostí.

26:22
    Minárik fauloval v útočnom pásme a hostia si zahrajú ďalšiu presilovku. Nové Zámky dnes naopak hrajú disciplinovane a Nitra presilovku ešte nemala k dispozícii.

26:09
    Po súboji pred domácou bránkou zostal na ľade ležať Bajtek, ktorého pri páde priľahol jeden z Corgoňov. Pomer síl na ľade sa nemení.

25:31
    Zakázané uvoľnenie Nové Zámky. Aj úvod druhej tretiny, podobne ako záver prvej, sa hrá s minimom prerušení.

24:41
    Puk sa po Hainovej zblokovanej strele dokĺzal rovno pod lapačku pripraveného domáceho brankára.

23:11
    Ondrušek prihral spoza bránky Števuliakovi, ktorého strelu z prvej Cowley zneškodnil.

21:40

21:23
    ANDREJ KOLLÁR strieľa druhý gól domácich. Dobrú robotu pred gólom odviedol Šťastný, ktorý sa v rohu klziska zbavil Feretu. Následne spoza bránky našiel pri pravej tyčke osamoteného Kollára, ktorý našiel štrbinku medzi tyčkou a betónom brankára hostí a strelou po ľade poslal puk do siete. Asistencie: Andrej Šťastný, Ivan Švarný.

20:41
    Cardwell sa otočkou v strednom pásme zbavil protihráča a poslal puk do útočného pásma.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:02
    Švarného strelu po ľade Kivaho vyráža ľavým betónom.

18:07
    Hra je po dlhej dobe nakoniec prerušená a píska sa ofsajd.

18:01
    Už takmer 5 minút sa hrá bez prerušenia. Obe mužstvá sú aktívne a obaja brankári sa musia mať na pozore.

16:26
    Domáci vybojovali puk v útočnom pásme, Šiška sa dostal do zakončenia. jeho strelu pomedzi betóny brankár hostí vyrazil do rohu klziska.

15:18
    Nitra pekne zakombinovala, Tvrdoňove bekendové zakončenie po Slovákovej prihrávke zneškodnil Kiviaho.

14:24

13:50
    Hostia hrajú aj túto presilovku veľmi zle.

13:11
    Šiška s Holešinským zaútočili v oslabení. Kiviaho musel zasahovať.

12:18
    Hostia si zahrajú presilovku pri vylúčení Šťastného za krošček.

11:30
    Vhadzuje sa pred Kivahom.

11:10
    Slovák našiel nezištnou prihrávkou osamoteného ROMANA ŽITNÉHO pri pravej tyčke a ten nemal problém dopraviť puk do odkrytej bránky hostí. Asistencie: Marek Slovak, Tomáš Hrnka.

10:50
    Holešinský sa presadil individuálne pomedzi obrancov hostí avšak jeho následná strela nebola presná.

10:01
    Cowleyho zákrok a po prerušení strkanica medzi Zahradníkom a Švarným.

09:44
    Ondrušekov bekendový pokus Cowley bez problémov skryl do svojej moci a hra je prerušená.

09:35

08:35
    Cowley dobre zapracoval hokejkou a dobrú prihrávku cez bránkovisko vypichol až do stredného pásma.

08:00
    Ofsajd Nové Zámky. Nitra sa dobre bráni v oslabení a hostia ešte neohrozili domáceho brankára.

07:28
    Hostia si vymienali puk v útočnom pásme. Rozhodca však hru prerušil pre postavenie hráča v bránkovisku a vhadzuje sa v strednom pásme.

06:30
    Puk v strednom pásme, hostia striedajú počas hry.

06:11
    Vitaloš poslal opäť tvrdo ale čisto k ľadu jedného z hráčov hostí.

05:48
    Ofsajd Nové Zámky.

05:31
    Šiška zasiahol hokejkou Mikúša a hostia si zahrajú štvorminútovú presilovku nakoľko hráč hostí utrpel pri súboji zranenie.

04:31
    Lantošiho dobrá strela z pravého kruhu tesne minula hosťujúcu bránku.

03:53

03:35
    Prvá šanca v stretnutí bola na strane domácich. Slovák našiel na pravej strane osamoteného Hrnku, ktorého strelu k vzdialenejšej žrdi Kiviaho vyrazil.

02:26
    Vitaloš tvrdo ale čisto poslal k ľadu Haina.

01:43
    Jurík zastavil rozohrávku domácich po tom, čo vypichol puk Bodákovi. Do zakončenia sa však nedostal a pri puku opäť Nitra.

00:51

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráči aj rozhodcovia sú už na ľade.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Pupák, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Socha, Ridzoň – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Holešinský, Šiška, Lantoši – Minárik, Čaládi, Sýkora

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Mikúš, Roman, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Giľak, Holenda – Iso-Mustajärvi, Seppanen, Obdržalek – Bajtek, Holovič, Okoličány – Rogoň, Embrich, Jurík – Števuliak, Ondrušek, Zahradník

Rozhodca: Štefík, Valach – Jurčiak, Hercog.

V 19. kole hokejovej Tipos Extraligy sa v Nitra aréne predstavia hráči HC Mikron Nové Zámky. Corgoni sú so ziskom 32 bodov na druhom mieste o dva body za Popradom a o dva body pred svojim piatkovým súperom. Nove Zámky však majú o dva odohrané zápasy na svojom konte viac. V tom poslednom získali hráči Nových Zámkov dva body po výhre 3:2 po predĺžení na ľade Miškovca, kedy v druhej tretine Zámčania dobehli dvojgólové manko na súpera a nakoniec po góle Västilu sa radovali v tretej minúte predĺženia.
    Nitra v utorkovom zápase bola na ľade Zvolena blízko k 3 bodom, nakoniec si však Corgoni po prehre 3:4 po samostatných nájazdoch odniesli iba jeden bod. Nešťastný moment prišiel v poslednej minúte tretej tretiny, kedy sa puk od obrancu Pupáka odrazil za chrbát Cowleyho, v predĺžení neuspel v trestnom strieľaní Tvrdoň, rovnako Corgoni nepremenili ani jeden nájazd a tak bod navyše získali Zvolenčania.
    Kto sa bude radovať v piatkovom súboji tabuľkových susedov sa dozviete aj z nášho prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 12. Žitný (Slovák, Hrnka), 22. Kollár (Šťastný, Švárný), 34. Švarný (Šťastný, Lantoši), 37. Hrnka (Cardwell, Tvrdoň), 55. Slovák (Sýkora, Minárik) – 35. Števuliak (Holenda), 45. Okoličány, 56. Holovič (Hain, Okoličány)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Mikúš, Roman, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Giľak, Holenda – Iso-Mustajärvi, Seppanen, Obdržalek – Bajtek, Holovič, Okoličány – Rogoň, Embrich, Jurík – Števuliak, Ondrušek, Zahradník

Rozhodčí: Štefík, Valach – Jurčiak, Hercog

Diváci: Bez divákov