Dortmund – Stuttgart 1:5 (kon.) | Freiburg – Bielefeld 2:0 (kon.) | Mohuč – Kolín nad Rýnem 0:1 (kon.)
Mönchengladbach – Hertha 1:1 (kon.) | RB Lipsko – W. Brémy 2:0 (kon.) | Union Berlín – Bayern 1:1 (kon.)
Borussia Dortmund
1:5 (1:1)
VfB Stuttgart
Sobota 12.12.2020, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 11. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:27:00)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 8:8. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:13.

Je konec. Borussia Dortmund utrpěla velmi těžký debakl na domácí půdě od Stuttgartu poměrem 1:5.
    Hosté vstoupili do toho utkání velmi aktivně a vytvořili si hned na začátku několik šancí. Nakonec ve 26. minutě získali pokutový kop, který si vzal na starost Wamangituka a proměnil jej. Ve 39. minutě ale přišla první větší šance Dortmundu, která skončila gólem Reyny.
    V 52. minutě šli hosté zpět do vedení, když se opět trefil Wamangituka. Domácí obrana byla naprosto mimo a v 60. minutě se prosadil Förster. Hosté ale na nic nečekali a o tři minuty později se trefil také Coulibaly. Nakonec celou kanonádu dokončil v nastaveném čase González.
    Dortmund prohrál se Stuttgartem 1:5.

90+3

90+3
    Dortmund chce dát alespoň druhou branku, ale střela Youssoufy Moukoka skončila v moci brankáře.

90+1
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Tak tohle už je debakl, neboť hosté vedou 5:1! Katastrofální přihrávku předvedl Nico Schulz, jenž na polovině soupeře přihrál právě protihráči, který okamžitě vyslal od poloviny hrací plochy do šance NICOLÁSE GONZÁLEZE, jenž předvedl svou velkou rychlost a následně zakončil k levé tyči. Asistence: Orel Mangala.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

88
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Darko Čurlinov.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Konstantinos Mavropanos, přichází Pascal Stenzel.

87
    Gól domácího celku neplatí díky ofsajdu! Youssoufa Moukoko dokázal vybojovat míč, který posunul na Giovanniho Reynu a ten zakončil k levé tyči, ovšem radost z druhého gólu dlouho netrvala.

86
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Julian Brandt.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Youssoufa Moukoko.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Manuel Akanji, přichází Dan-Axel Zagadou.

85
    Sancho posunul míč na Schulze, který to zkusil zpoza vápna, ale jeho pokus letěl vysoce nad bránu soupeře.

83
    Centr z pravé strany navíc přeletěl vápno a skončil jen v zámezí.

82
    Dortmund nadále drží balón na svých kopačkách, ale dnes je to ze strany Borussie obrovská slabota.

80
    Jadon Sancho se sice dostal do zakončení uvnitř vápna, ale to letělo pouze doprostřed brány, kde byl připraven Gregor Kobel.

79
    Skvělý souboj byl nyní k vidění, když se hostující hráč Lilian Egloff dostal do protiútoku a přesprintoval Matse Hummelse, který ale na hranici faulu dokázal ve vápně zastavit tohoto hráče.

78
    Marco Reus nedosáhl na nákop do vápna, ale obránce VfB odkopl míč jen do zámezí a domácí tak získali autové vhazování.

77
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Lilian Egloff.

76
    Ovšem ani nyní obrana Stuttgartu nenechala soupeře se dostat ke střele.

Michal Raška

Branky: 39. Reyna (Reus) – 26. Wamangituka (pen.), 52. Wamangituka (Mangala), 60. Förster (Sosa), 63. Coulibaly (Wamangituka), 90+1. N. González (Mangala)

Karty:   25. Can (DOR), 66. Morey (DOR) – 28. Mavropanos (STU), 41. Endo (STU), 50. Wamangituka (STU)

Borussia Dortmund: Bürki – Can (59. Reinier), Hummels, Akanji (86. Zagadou) – Morey, Bellingham (65. N. Schulz), Witsel, Guerreiro (86. Moukoko) – Sancho (86. Brandt), Reus (C), Reyna.
    Náhradníci: Hitz – Brandt, Dahoud, Moukoko, Passlack, Ł. Piszczek, Reinier, N. Schulz, Zagadou.

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos (88. Stenzel), Anton, Kempf (C) – Wamangituka (67. Massimo), Förster (77. Egloff), Endo, Mangala, Sosa – Klimowicz (88. Čurlinov), Coulibaly (67. N. González).
    Náhradníci: Bredlow – Egloff, N. González, Čurlinov, Kalajdžić, Kamiński, Klement, Stenzel, Massimo.

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach